Zobacz temat - [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego

djboo - Sro Maj 27, 2009 23:53
Temat postu: [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego
Witam mam takie pytanie - ponewaz bylem na wakacjach i nie jezdzilem moim autem - po 2 tygodniach nie uzytkowania auta sprawdzilem poziom plynu i spad mi z max na ponizej mini - dodam tylko ze wczesniej tez mi gdzies uplywal ten plyn i dolewalem co jakies 5 dni okolo 0.5 litra - ale oznak zadnych walnietej uszczelki nie ma - czy to moze byc cos innego niz uszczelka - boo przeciekow zew nie widac- czy plyn uciekajacy nawet przy nie uzytkowaniu auta moze oznaczac uszczelke?
ash - Czw Maj 28, 2009 00:10

TAK! Moze uciekac w wielu miejsciach. Uszczelka kol dolotowego, pompa wody, opsaki wezy, pekniecia wezy, obudowa termostatu, chlodnica, korek zbiorniczka wyrownawczego, az wreszczie HGF - najbardziej prawdopodobne - NIESTETY!
djboo - Czw Maj 28, 2009 21:08

musze sprawdzic jakos ta uszczelke kolektora dolotowego... a moze ktos inny wie czy plyn uciekajacy nawet przy nie uzytkowaniu auta moze oznaczac uszczelke?
DANTE79R - Czw Maj 28, 2009 21:09

Koniecznie zobacz na cały układ chłodzenia, zobacz na to wszystko co pisał kolega ash a najlepiej rozgrzane autko postaw w garażu i podłóż coś suchego np. tekturę i zobacz czy nie kapie płyn a jeśli tak to mniej więcej będziesz wiedział skąd. Jeśli nie to boję się że to nieszczęsna uszczelka :(
Dydo - Czw Maj 28, 2009 21:29

Coś mi się wydaję, że ta uszczelka w Roverkach to powoli normą się staje..
djboo - Czw Maj 28, 2009 21:35

Wszystko sprawdzone tylko zostala mi ta uszczelka pod kolektorem i chlodnica (chodz nic tam nie widac na niej) Myslalem zeby wlac jeszcze jakis plyn zatykajacy nieszczelnosci ale koledzy tu na forum odradzaja... czyli nawet jesli auto stoi nie uzytkowane i ubywa plyn to nadal moze byc uszczelka ?
KOSSA - Pią Maj 29, 2009 00:06

moim zdaniem uszczelka pod kolektorem ssącym. U mnie właśnie na tylko na zimnym silniku ucieka płyn. Mam już uszczelkę będę wymieniał w weekend (koszt takiej uszczelki to na szczęście kilkanaście zł) Pozdro