Zobacz temat - [rover 420Si] rozrząd i pompa wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 420Si] rozrząd i pompa wody

Krzysztof1982 - Czw Maj 28, 2009 17:04
Temat postu: [rover 420Si] rozrząd i pompa wody
Witam
Prosze o rade gdzie dostał bym rozrząd i pompe wody do samochodu rover 420 pojemność 2,0 benzyna 136 km rocznik 1999. Przymierzam sie do zakupu jego i ponoc w tym modelu jest inna pompa niz w innych prosze o rade i pomoc z góry dzieki
a i co powiino sie wymienic w takim roverku po jego zakupieniu ?

szoso - Czw Maj 28, 2009 17:16

np. tu
www.tomateam.pl

Krzysztof1982 - Czw Maj 28, 2009 17:46
Temat postu: [rozrząd i pompa wody] rover 420
DZieki za pomoc
kiedys jak przegladalem forum znalazle posta gdzie bylo podane kilka linkow do firm ktore maja czesci do roverka jezeli znacie jeszcze jakies stronki to prosze podac z gory dzieki i ponawiam pytanie co powinienem wymienic po zakupie takiego autka

sTERYD - Czw Maj 28, 2009 18:15

masz silnik serii T i do takiego potrzebujesz pompę wody.
Dlaczego chcesz ją wymieniać? Cieknie?- może wystarczy uszczelnienia wymienić? Razem z rozrządem nie musisz, bo nie jest napędzana paskiem rozrządu.

Krzysztof1982 - Czw Maj 28, 2009 18:26
Temat postu: co powinienem wymienic po zakupie takiego autka
ok dzieki za podpowiedz bo slyszalem ze jak sie kupi autko a to ma byc moje piersze to musze wymienic rozrzad i pompe. dzieki za rade ze pompke mam sobie odpuscic bo po co wydawac kase na marne i mam jescze pytanie co powinienem wymienic po zakupie takiego autka procz rozrzadu
Lechos - Czw Maj 28, 2009 18:59

wypadalo by sprawdzic w jakiej kondycji sa klocki i tarcze hamulcowe, przewody WN, swiece, kopulka i paluch (o ile wystepuja), wymienic oleje i plyny eksploatacyjne wraz z filtrami (oleju, paliwa, powietrza).
iktorn73 - Pią Maj 29, 2009 10:07

No i sprawdź kondycję tej grubej rury z odpowietrznikiem. To jest ból tego modelu i lubi pękać.Zajrzyj do zawieszenia,sprawdź końcówki.I zobacz jak kondycja ostatniego tłumika,lubi korodować.Poza tym to bezproblemowe auto,mój brat ma takie i chodzi bez zarzutu.