Zobacz temat - [R25 iTD] Wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iTD] Wyciek oleju

Steff - Sob Maj 30, 2009 17:01
Temat postu: [R25 iTD] Wyciek oleju
Wczoraj swierdziłem wyciek oleju centralnie pod silnikiem. Zajrzałem pod spód i widać zaolejony przewód olejowy tuż koło miski olejowej. Pytanie co może być przyczyną i jak ją usunąć. Czy to może być jakaś uszczelka przy łączeniu tego przewodu z silnikiem czy sam przewód? Zaczynam się obawiać co to jest, bo jak przewód olejowy strzeli to ... :cry:
DANTE79R - Sob Maj 30, 2009 23:05

Jak przewód olejowy strzeli to go wymienisz. Zobacz czy na łączeniu puszcza a jeśli tak to wymień opaskę.
Brt - Sob Maj 30, 2009 23:09

Pewnie chodzi o przewody ciśnieniowe do chłodnicy oleju. Przecieki tych węzy ciśnieniowych są nagminne. Można spróbować je dokręcić, lub jeśli puszczają na łączeniu części metalowej z gumowa, to może da się je zakuć na nowo ... musiałbyś zapytać w jakims zakładzie hydrauliki siłowej :ok:
wacek - Nie Maj 31, 2009 01:12
Temat postu: Re: [R25 iTD] Wyciek oleju
Stefan wiedziaółem, ze jak usterka w r 25 to Twoja albo moja :)))) , bo tylko my mamy takie pechowe rowerki :)
Steff - Nie Maj 31, 2009 18:36

Brt napisał/a:
jeśli puszczają na łączeniu części metalowej z gumowa, to może da się je zakuć na nowo

A czy zakucie coś da :?: Bo może się okazać, że guma straciła swoje właściwości i wtedy chyba trzeba wymienić przewód na nowy :sad:

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 18:37 ]
wacek napisał/a:
bo tylko my mamy takie pechowe rowerki

Wacku, czy takie pechowe :?: Nic nie jest wieczne ale fakt, że przez 2 miesiące użytkowania troche problemów wyskoczyło :/

lineumaciel - Pią Cze 12, 2009 09:40
Temat postu: Re: [R25 iTD] Wyciek oleju
Steff napisał/a:
Wczoraj swierdziłem wyciek oleju centralnie pod silnikiem. Zajrzałem pod spód i widać zaolejony przewód olejowy tuż koło miski olejowej. Pytanie co może być przyczyną i jak ją usunąć. Czy to może być jakaś uszczelka przy łączeniu tego przewodu z silnikiem czy sam przewód? Zaczynam się obawiać co to jest, bo jak przewód olejowy strzeli to ... :cry:


Jeśli mówisz o tym co wchodzi z przodu miski, to proponuje oddać go do zakucia u mnei pomogło.