Zobacz temat - [Freelander] Zamontowałem gaz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Zamontowałem gaz

cactooz - Wto Cze 02, 2009 13:01
Temat postu: [Freelander] Zamontowałem gaz
Witam wszystkich.

Długo się zastanawiałem nad gazem w swoim samochodzie i w końcu się zdecydowałem. Przyjemność kosztowała 2800zł, w tym zmienione świece i cewka (stare części mi oddali). Butla 50L, do zużycia 42, wewnątrz samochodu wskaźnik poziomu gazu. Generalnie standard na dzień dzisiejszy. Polecam wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach. Autka wcześniej dokładnie nie litrażowałem ale brało około 10L średnio. Teraz jestem po 300km trasie i tak się złożyło że w jedną stronę jechałem załadowany 350kg a powrót prawie na pusto. Zatem pod ładunkiem 14,9L gazu, a pusty 12,1. Wcześniej średnie spalanie na krótkich mieszanych trasach 12,9L.

Polecam wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić.

misiek.w11 - Sro Lip 01, 2009 21:40

Witam!
A gdzie masz zamontowany zbiornik :?: Czy można go montować gdzieś oprócz bagażnika?

praktis - Sro Lip 01, 2009 23:01

Instalacja na jakich podzespołach?
lenek5 - Nie Lip 26, 2009 22:35

Własnie czy można zainstalować pod spodem butle jak ?? Prosze o pomoc
oprawca_1978 - Pon Lip 27, 2009 14:51

To mi mój Poldorover rocznik 1996 przebieg prawie 164 kkm w tym pod moją nogą od pięciu lat i od 68 kkm teraz, instalacja II generacji założona przeze mnie zaraz po zakupie (koszt 1700 PLN wtedy) pali teraz jakieś 8,5 l LPG/100 km, na trasach NDM - W-wa i z powrotem, tak więc i trochę luzu i trochę korków.
Instalacja, oczywiście, wyregulowana jest po "mojemu" i nikt nie ma prawa się do niej dotknąć, prócz mnie. Dwa lata temu palił mi nawet jeszcze mniej (przed dokręceniem nakrętki łożysk wałka mostu, most luźniej chodził), czasami schodził do wartości 7,5 l LPG na sto km. Polonez, ważący 1100 kg, po mieście. Mniej już się nie da, co by nie robić.