Zobacz temat - [Rover 45 `00 r. 2.0idt] nakretki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 `00 r. 2.0idt] nakretki

joemax77 - Czw Cze 04, 2009 08:08
Temat postu: [Rover 45 `00 r. 2.0idt] nakretki
witam wszystkich
poszukuje srub do swojego R do alu, znalazlem jakies na allegro i chcialbym sie zapytac, czy beda dobre?
http://moto.allegro.pl/it...olet_rover.html

NEOSSS - Czw Cze 04, 2009 09:19

Powinny byc OK
mielony22 - Czw Cze 04, 2009 09:34

ja smigam na takich http://moto.allegro.pl/it...accord_crv.html w sumie to to samo co twoje tylko ze otwarte.nie narzekam a przesmigalem juz na nich cale tamte lato.smialo brac :wink:
Brt - Czw Cze 04, 2009 10:54

W orginalnych alu są nakretki SFERYCZNE a w podanych linkach są stożkowe !! ... gwint jest ok, ale joemax77, sprawdź jaki typ nakrętki jest dedykowany do Twoich felg :ok:
NEOSSS - Czw Cze 04, 2009 11:04

Brt, ja w 45 oraz 600 posiadalem wlasnie takie jak w 1 linku, takie jak w drugim linku sa w 25/200
Brt - Czw Cze 04, 2009 11:16

nakretki są dobierane do felg, a w orginalnych felgach w R200/400/600 są na bank sferyczne a nie stożkowe ... moze miałeś nieorginalne felgi ??
NEOSSS - Czw Cze 04, 2009 11:33

Brt, mialem oryginalne felgi i na 100% oryginalne nakretki takie jak w 1 linku, z 10 Roverow serii 600 na oryginalnych alu 15 mialo takie wlasnie nakretki, to samo tyczy sie R45, w dodatku bardzo podobne z kolnierzem plastikowym (po 96r) byly stosowane do kolpakow, (przed 96) byly metalowe, natomiast nakretki te z drugiego linka byly tylko i wylacznie na R25/R200...

Dziwne? Ale prawdziwe...

Dla udowodnienia bedzie foto jakie nakretki wystepowaly...

Skiba - Czw Cze 04, 2009 11:51

Ja mam R600 z oryginalnymi felgami i mam SFERYCZNE nakrętki.
joemax77 - Czw Cze 04, 2009 11:52

o co chodzi z tym sferyczne i stozkowe? to dotyczy wygladu nakretki?
ja mam takie jak tu podaja
http://moto.allegro.pl/it...45_400_420.html

Brt - Czw Cze 04, 2009 11:53

1. Niewierny Brt będę i nie uwierzę jak nie zobaczę :lol: W R600 widziałem 2 egzemplarze i oba miały sferyczne, w R200/25 widziałem/znam chyba z 7 aut klubowych, które mają sferyczne, R400/45 3 sztuki ... wszędzie były sferyczne. Ale poczekam na dowody ;)
2. Nie zmienia to faktu, że kolega joemax77, powinien przed zakupem sprawdzic jaki typ ma u siebie ;)

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 11:56 ]
joemax77, na tej aukcji masz fotki nakrętek stożkowych (górne fotki) i sferycznych (dolna duża fota).
http://moto.allegro.pl/it...nty_krakow.html

Chodzi o kształt płaszczyzny, która przylega do gniazda w feldze :ok:

joemax77 - Czw Cze 04, 2009 12:19

wyglada, ze to nakretki sferyczne, koncowki maja zaokraglone :)

i do tego 19
dzieki wszystkim za pomoc

Skiba - Czw Cze 04, 2009 12:19

Ciekawe ile osób sferyczne gniazda przykręciło stożkowymi nakrętkami :P ?
NEOSSS - Czw Cze 04, 2009 13:12

Nie wiem co mi odbilo ale chyba jeszcze nie wstalem, pomerdalo mi sie ze sprzeczamy sie czy byly otwarte czy zamkniete w Roverach a w ogole nie myslalem o tym czy stozek czy okragle...
Zaczalem robic fotki i dopiero slonce z deszczem mnie ocucilo o co chodzi :shock:

joemax77 - Czw Cze 04, 2009 13:31

jeszcze jedno pytanie, o co chodzi z podkladkami na nakretkach? znalazlem aukcje gdzie sa i gdzie ich brak. Jesli ich nie ma to trzeba dokupic? Wydaje mi sie, ze u mnie sa podkadki na starych nakretkach, wiec chyba musza byc?
Brt - Czw Cze 04, 2009 16:55

Neosss :) ... joemax ... żadnych podkładek .... po prostu kupujesz nakrętki do kół i to wszystko. Moga byc otwarte lub zamkniete, czasem są z plastikowym pierścieniem, ale zadnych dodatkowych podkładek nie trzeba ;)
krzycho1702 - Czw Cze 04, 2009 17:03

Przepraszam ale sie podepne Jak mam u siebie alu seryjne i chce zmienic na inne to tez musze zmienic nakretki??
memphisto - Czw Cze 04, 2009 17:25

nakrętki sobie zostaw : D jak tak zrobiłem :P
Pływak - Czw Cze 04, 2009 17:37

krzycho1702 napisał/a:
Przepraszam ale sie podepne Jak mam u siebie alu seryjne i chce zmienic na inne to tez musze zmienic nakretki??


Zależy jakie felgi. Oryginalne alu i stalówki Rovera są na sferycznych, przynajmniej moje stalówki były na sferyczne przykręcone... a inne felgi to już różne jak wybierzesz np OZ to tam są chyba stożkowe więc będziesz musiał zmienić

joemax77 - Pią Cze 05, 2009 07:20

jeszcze raz dzieki, komu powinienem juz dodalem punkcik :)
Stacho - Pią Cze 05, 2009 08:09
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Kiedyś o tym już pisałem, ale przypomnę:
"Jeszcze w kwestii śrub do felg......, a własciwie to nakrętek, bo śruby (szpilki) w roverkach są na stałe w piaście/bębnie koła, a felgi przykręcamy nakrętkami. I zdecydowanie stwierdzam,że jeżeli mamy orginalne alufelgi, orginalne felgi stalowe i orginalne nakrętki, to napewno tymi nakrętkami jedne i drugie felgi pewnie przykręcimy. A jaka jest pewność,że dokupione nakrętki mają takie same kuliste zakończenie (chodzi o średnicę wycinka kuli/sferę) i nakrętka dokładnie całą powierzchnią dolega do gniazda otworu felgi ?, chyba że dokupimy nakrętki dokładnie do Rovera ew.Hondy, a nie jakieś uniwersalne lub do innego auta. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć różnicy, ale efektem może być luzowanie się koła i konieczność jego częstego dokręcania," :wink: pozdr.....

magneto - Pią Cze 05, 2009 09:38

Stacho napisał/a:
jeżeli mamy orginalne alufelgi, orginalne felgi stalowe i orginalne nakrętki, to napewno tymi nakrętkami jedne i drugie felgi pewnie przykręcimy.

Nie zgodzę się z Tobą. mam oryginalne roverowe alu i oryginalne roverowe stalowe i nakrętkami od alu nie przykręcę felg stalowych.musiałem dokupić nakrętki żeby przykręcić stalowe felgi na zimę.

Pływak - Pią Cze 05, 2009 10:38

Ale czym się różniły te nakrętki? Ja miałem stalowe przykręcone na sferyczne takie same jak te z allegro do niby alu więc nie widziałem sensu zmieniania...
szoso - Pią Cze 05, 2009 10:40

Stacho napisał/a:
I zdecydowanie stwierdzam,że jeżeli mamy orginalne alufelgi, orginalne felgi stalowe i orginalne nakrętki, to napewno tymi nakrętkami jedne i drugie felgi pewnie przykręcimy

i ja tak mam właśnie więc potwierdzam :smile:

magneto - Pią Cze 05, 2009 11:23

nie wiem czym się różnią bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale stalowe felgi po przykręceniu były jakieś luźne.nie chcę nikogo wprowadzać w błąd bo nie pamiętam jak to było ale na pewno nie kupowałbym innych nakrętek jeśli tamte byłyby ok. mógłbym teraz wyjść na ulicę i włożyć stalową felgę ale technicznie jest to nie możliwe bo aktualnie mam tylko jedną rękę
snake0908 - Pią Cze 05, 2009 17:04

magneto napisał/a:
Nie zgodzę się z Tobą. mam oryginalne roverowe alu i oryginalne roverowe stalowe i nakrętkami od alu nie przykręcę felg stalowych.musiałem dokupić nakrętki żeby przykręcić stalowe felgi na zimę.


Ja mam tak samo, felgi aluminiowe - nakretki sferyczne, felgi stalowe - nakretki stozkowe.
Tez mam roverowskie felgi.
pozdrawiam

krzycho1702 - Nie Cze 07, 2009 10:23

Pływak, ja mam takie felgi:

http://www.roverki.pl/ima...9-2-phoenix.jpg

A chce zalozyc dokladnie Dezent C. Wiec wydaje mi sie ze bede jednak musial kupic te nakretki stozkowe.

Pływak - Nie Cze 07, 2009 11:24

Tak Dezent ma stożkowe więc trzeba by wymienić...
krzycho1702 - Nie Cze 07, 2009 13:00

Wiec wszystko jasne Teraz Alledrogo i gotowe :D