Zobacz temat - [r 400 1.6 16v 99] uszkodzony przewód nagrzewnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r 400 1.6 16v 99] uszkodzony przewód nagrzewnicy

tetryk - Pią Cze 05, 2009 21:14
Temat postu: [r 400 1.6 16v 99] uszkodzony przewód nagrzewnicy
Witam !
Dziś wymieniałem klocki hamulcowe i jak sprawdzałem poziom płynu hamulcowego to zwróciłem uwagę na zielone wykwity na przewodzie nagrzewnicy wychdzącym z trójnika przy głowicy (są w nim dwa czujniki temp.-taki aluminiowy),chciałem je zetrzeć i jak przejechałem po nim szmatą to zrobił sie wilgotny :???: ,więc z ciekawości go ścisnałem i nastąpił "wytrysk" :mrgreen: ,szybki telefon do przyjaciela z pracy (4 opaski i litr petrygo),skok do piwnicy po resztki rurek miedzianych,rozcięcie przewodu (wycięcie kawałka znajdującego się w miejscu w którym wychodzą przewody zapłonowe-dziurki zrobione przez kune która pogryzła mi przewody :/ ) i wstawienie kawałka rurki miedzianej,odpowietrzyłem i można jechac na jutrzejszy piknik lotniczy do Góraszki :mrgreen:
Tylko pozostaje jeden mały problem-a mianowicie przewód,moze ktos już taki wstawiał,albo dobierał,bo nie usmiecha mi się kupowac przewodu za 150 pln- w ostatecznosci wstawię przewód z nagrzewnicy od żuka (na metry,solidny i kosztuje grosze,stosowany przez zakłady instalujące gaz),tylko że przy tym króćcu jest trochę wieksza średnica i jest "zakręt" -więc nie wiem jak to wszystko wyjdzie....
Może już ktos temat przerabiał i ma jakies spostrzeżenia :mrgreen: i chce się ni mi podzielić :mrgreen:
Z góry dzięki i pozdrawiam

sTERYD - Czw Cze 25, 2009 00:00

problem z tym przewodem jest taki, że tam jest bypass nagrzewnicy i jak oglądałem to nie znalazłem łączenia na tym bypasie (taka buła co łączy wąż dolotowy i wylotowy nagrzewnicy zaraz przed wejściem do ściany grodziowej)...
wąż to wąż, więc nie będzie problemów, tylko musisz go podłączyć przed tą bułą, bo inaczej jak w lato zamkniesz ogrzewanie, to krótki obieg przestanie istnieć :/ ... ekspresowe przegrzanie murowane :/

PTE - Czw Cze 25, 2009 09:34
Temat postu: Re: [r 400 1.6 16v 99] uszkodzony przewód nagrzewnicy
tetryk napisał/a:
(...)wstawienie kawałka rurki miedzianej(...)


A można tak wstawiać miedziane rurki w sytuacji gdy większość układu jest z aluminium?

tetryk - Pią Cze 26, 2009 19:28

własnie cały czas nie dawało mi spokoju to łączenie...
dziękuję za pomoc-jest oczywiście "pomógł"...
przewód zamówiłem u Tomiego-narazie czekam,niestety razem ze mną czekają dwa inne auta-ostatnio chwaliłem Tomiego,ale.....on wie co jest nie tak ... :/