Zobacz temat - [ROVER 400] głośny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ROVER 400] głośny

zawa - Sob Cze 06, 2009 13:14
Temat postu: [ROVER 400] głośny
Witam,
Mam pytanie czy Wasze Roverki tez sa stosunkowo głośne wewnątrz?Chodzi głównie o odgłos pracującego silnika.Już nawet Lanos jest bardziej wyciszony niż moj ROVERek.Czy wiecie czy można cos z tym zrobic?

Adrian - Sob Cze 06, 2009 14:50

zawa napisał/a:
Czy wiecie czy można cos z tym zrobic?

Zamontować porządne Car Audio i zagłuszać. :mrgreen: A tak na poważnie - ten typ tak ma. Przy dłuższej jeździe (tak od prędkości 90 km/h) jest to troszeczkę wkurzające. Ja tam lubię sobie czasami połuchać tego silnika i ściszam często radio by go słyszeć. :grin:

tetryk - Nie Cze 07, 2009 11:18

też miałem ten problem...tez myslałem że to wina marnego wygłuszenia...
rozwiązałem go dwa dni temu... :mrgreen:
załozyłem nowa dwururkę z plecionką(stara była tak skorodowana że nie było co spawać....)-efekt przy prędkości 130 km/h słychac szum powietrza i opon :mrgreen: -zamiast "ryku" silnika....
jeżeli ktoś jest zainteresowany to robi to od niedawna polmoostrów-nr kat.22.66,co ciekawe rury są znacznie grubsze niż w oryginale,a plecionka jest wzmocniona - tak jak w oryginalnym rozwiązaniu,no i ta cena :mrgreen: ,w detalu ok.150-200 pln,zamiast ok.400 za bosala czy walkera
p.s.
to wygłuszenie wcale nie jest takie marne-spawdzałem jak zakładałem zasilanie od cb,wiadomo mogłoby być lepsze,ale trezba pamieać że konstrukcja auta pamieta pierwszą polowę lat 90....... :roll: