Zobacz temat - R400 ZMIANA OŚWIETLENIA ZEGARKA -- TUTORIAL
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - R400 ZMIANA OŚWIETLENIA ZEGARKA -- TUTORIAL

camaro17 - Sob Cze 06, 2009 17:02
Temat postu: R400 ZMIANA OŚWIETLENIA ZEGARKA -- TUTORIAL
Tak jak w temacie bardzo prosty sposób na zmiany koloru w zegarku.
Wszystko opisane w TUTKU

http://chomikuj.pl/camaro...LOR+ZEGARKA.pdf

tak było:



tak jest:


DANTE79R - Pon Cze 15, 2009 00:18

Ale wieś ;)
Lewis - Pią Paź 08, 2010 00:02

bardzo ładny efekt żadna wieś :cool: myślę ,ze nie będzie problemu z tym w 2 setce ;)
desperado67 - Pią Paź 08, 2010 03:26

Wieś czy miasto to mało ważne, tylko jedno pytanie co ma wspólnego z tuningiem zmiana żarówek czy diod w zegarku na inny kolor.
ADI-mistrzu - Pią Paź 08, 2010 08:00

Sama zmiana żarówki nic nie da, trzeba rozebrać zegarek i wyciągnąć bursztynowa folię która w środku jest, wtedy uzyskamy taki efekt.
Sam kiedyś tak zrobiłem:

Tylko jak widać, mi udało się tak to zrobić, że cały zegarek jest równomiernie oświetlony, u autora widać "kółeczko" na środku :wink:

Lewis - Pią Paź 08, 2010 10:18

a jak zrobiłeś ,ze jest równomiernie oświetlony ?:-] hehe
ADI-mistrzu - Pią Paź 08, 2010 10:57

Trzeba diodę spiłować i wypolerować aby była płaska :grin:
Lewis - Pią Paź 08, 2010 11:07

aha a czym lepiej pilniczkiem do paznokci czy jakimś papierem ściernym :)
ADI-mistrzu - Pią Paź 08, 2010 11:10

Ja szlifierką robiłem to, ale chyba łatwiej na początku pilnikiem, potem drobnym papierem ściernym a na koniec pastą ścierną np. TEMPO.
desperado67 - Pią Paź 08, 2010 13:03

ADI-mistrzu napisał/a:
Tylko jak widać, mi udało się tak to zrobić, że cały zegarek jest równomiernie oświetlony, u autora widać "kółeczko" na środku

Pewnie miałeś lepszy pilniczek do paznokci :lol:

berserker8888 - Pią Paź 08, 2010 15:07

desperado67 napisał/a:
Wieś czy miasto to mało ważne, tylko jedno pytanie co ma wspólnego z tuningiem zmiana żarówek czy diod w zegarku na inny kolor.


A to ma wspolnego, ze jest to w jakims sensie tuning wizualny, i w takim wlasnie dziale kolega Camaro zalozyl ten watek. Jesli dla Ciebie tuning to tylko tona szpachli i grube wydechy to idz lepiej na forum hondy :evil:

bonus89 - Pią Paź 08, 2010 16:47

berserker8888 napisał/a:
desperado67 napisał/a:
Wieś czy miasto to mało ważne, tylko jedno pytanie co ma wspólnego z tuningiem zmiana żarówek czy diod w zegarku na inny kolor.


A to ma wspolnego, ze jest to w jakims sensie tuning wizualny, i w takim wlasnie dziale kolega Camaro zalozyl ten watek. Jesli dla Ciebie tuning to tylko tona szpachli i grube wydechy to idz lepiej na forum hondy :evil:

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: Powtarzam to desperadosowi od początku ;) Wieś tun to zmiana żarówki? To patrzcie jego coupete :D

Lewis - Pią Paź 08, 2010 21:04

dziś się bawiłem z tym zegarkiem i udało się ;D efekt zbliżony do waszego :] Dzięki za wszystko ;]
desperado67 - Pią Paź 08, 2010 21:56

bonus89 napisał/a:
berserker8888 napisał/a:
desperado67 napisał/a:
Wieś czy miasto to mało ważne, tylko jedno pytanie co ma wspólnego z tuningiem zmiana żarówek czy diod w zegarku na inny kolor.


A to ma wspolnego, ze jest to w jakims sensie tuning wizualny, i w takim wlasnie dziale kolega Camaro zalozyl ten watek. Jesli dla Ciebie tuning to tylko tona szpachli i grube wydechy to idz lepiej na forum hondy :evil:

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: Powtarzam to desperadosowi od początku ;) Wieś tun to zmiana żarówki? To patrzcie jego coupete :D

Wiecie dzieciaki wiem że wam zazdrość iż ktoś ma lepszy wóż i was na niego nie stać.
Wszystkie dodatki są oryginalne i zawsze kupuje nowe i nie dla ozdoby a ze względu iż są one niezbędne. Tona szpachli i gruby wydech....hmm, chyba coś przeoczyłem, ale nic takiego nie widziałem przy moim Tomcacie. Ale na tym lepiej zna sie kolega bonus89 bo to on kombinował przylepkę jakiejś listewki pod zderzak z Renault.(kup od razu Renault i problem z głowy)
Niedługo będziecie mieli nowy powód do przygłupich uwag ponieważ Tomcatowi przybędzie, większa chłodnica, przedni inercooler w zderzaku i nowe wloty na masce. Oszczędze wam czasu na wymyślanie kolejnych głupawych uwag, robię to ze względu na silnik ,który po remoncie i kolejnej modyfikacji potrzebuje dużo lepszego chłodzenia, bo standartowe nie wyrabia. Tak że młodzieży bawcie się w wasz mini tun, może kiedyś bedzie was stać zrobić ten prawdziwy.
Ps. Zazdrość i przypinanie innym łat nie widząc własnych wad to typowo polska mentalność.
Zdałem sobie sprawę z tego bardzo dawno temu, gdy przyjechałem na zachód.
Więc darujcie sobie drwiny z czegoś o czym nie macie pojęcia, bo się tylko kompromotujecie i doprowadzacie mnie do śmiechu.
Pozdrawiam

Mad - Sob Paź 09, 2010 00:22

E, widze, że nie tylko ja sie czepiam :D
bonus89 - Sob Paź 09, 2010 00:37

hah nowe wloty? to +200 do mocy i +500 do szpanu :D wiem... nie znam się na takim tuningu, to pamiętaj o odpowiednio dużych dziurach :) co by komore silnika lepiej chłodziło

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 00:37 ]
a i zapomniałem jeszcze zapytać, do tych niezbędnych dodatków zaliczasz tylne lampy? One to dopiero tuning na mase... Zwiększają moc profesjonalnym tuningiem desperados?

hvil - Sob Paź 09, 2010 00:52

desperado67, jesteśmy tu by rozmawiać, pomagać.

Mentalnej masturbacji własnego ego na podstawie swoich poczynań z tomcatem proszę oddawaj się w zaciszu swojego Garażu.

Nie jestem Dzieckiem, Twoje wypowiedzi w tym temacie uważam za wysoce nie stosowne i wręcz śmieszne. Wszyscy cieszymy się że Ty masz kasę i masz swój tuning ale jak już mówiłem nie musisz na tej podstawie tak arogancko traktować kolegów.

desperado67 - Sob Paź 09, 2010 01:28

bonus89 napisał/a:
hah nowe wloty? to +200 do mocy i +500 do szpanu :D wiem... nie znam się na takim tuningu, to pamiętaj o odpowiednio dużych dziurach :) co by komore silnika lepiej chłodziło

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 00:37 ]
a i zapomniałem jeszcze zapytać, do tych niezbędnych dodatków zaliczasz tylne lampy? One to dopiero tuning na mase... Zwiększają moc profesjonalnym tuningiem desperados?

Kompromitujesz sie coraz bardziej swoją nie wiedzą dzieciaku. Te lampy dają mocniejsze i bardzo wyrażne światło stop co jest niezbędne przy bliskim kontakcie.(porównaj światła robione ponad 15 lat temu a obecne, no chyba że też nie widzisz różnicy)
Widzę że jesteś za bardzo inteligentny i zbytnio wiedzą nie grzeszysz. Jeszcze dużo chleba musisz zjeść żeby do tego dorosnąć.

Chciałbyś poszpanować to zapraszam
http://www.silverstone.co.uk/about/
http://www.donington-park.co.uk/index.html

Ps. Wyobraź sobie teraz wyraz twarzy kierowców na widok twojej super szpanerskiej fury(jak to u ciebie mówią) pośrodku tych aut :rotfl:
I skończ głupi OT bo zaśmiecasz tylko forum.

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 00:25 ]
hvil napisał/a:
nie musisz na tej podstawie tak arogancko traktować kolegów.

Przepraszam ale to ja od samego początku jestem traktowany arogancko przez te osoby.

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 00:28 ]
hvil napisał/a:
desperado67, jesteśmy tu by rozmawiać, pomagać.

Dokładnie , tylko widać inni tego nie rozumieją robiąc głupawy OT pod moim adresem

ADI-mistrzu - Sob Paź 09, 2010 09:55

Dobra Panowie, kończymy ten temat bezsensowny, proszę już się nie wypowiadać więcej, każdy jeździ tym co lubi. Jedni wolą zmodyfikowane, inni fabryczne (jak ja) a mimo to nie dolewam oliwy do ognia.

Tak więc prosił bym aby następna osoba po mnie wypowiedziała się na temat modyfikacji oświetlenia zegarka, a nie na inny niezgodny z tematem.

Pozdrawiam

memphisto - Nie Paź 10, 2010 11:36

ADI-mistrzu napisał/a:
Tak więc prosił bym aby następna osoba po mnie wypowiedziała się na temat modyfikacji oświetlenia zegarka, a nie na inny niezgodny z tematem.


ADI-mistrzu, fajny masz zegarek :mrgreen: a diodę nie lepiej od razu kupić rozpraszającą?

ADI-mistrzu - Nie Paź 10, 2010 12:15

Można kupić gotową za 3zł lub zrobić sobie za 1zł :razz:
Niby niewiele, ale jak się zmienia oświetlenie na LED'owe to wymienia się z 10 diod. Wolałem zapłacić 10zł niż 30zł :wink: