Zobacz temat - [ R200 1,4i 8V ] - Kilka pytań itp.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R200 1,4i 8V ] - Kilka pytań itp.

kzrr - Wto Cze 09, 2009 23:16
Temat postu: [ R200 1,4i 8V ] - Kilka pytań itp.
Witam,

Chce oddać auto na dniach do mechanika i mniej wiecej wiem co go boli, no ale waszych cennych porad i uwag nigdy za wiele :D a więc:

1) Na zimnym i ciepłym silniku chodzi jak diesel - cięzkiej nogi nie mam (no może czasem) i do wymiany oleju zostały mi jeszcze ok 3,5 kkm. Wydaje mi się że to kwestia popychacza oleju - Chyba. Do tego przy 3 świecy (licząc od rozrządu jest dosyć spory wyciek oleju) Wydaje mi się że to kwestia uszczelki pod klawiaturą.

2) Drgania w środku - była regenerowana poduszka silnika ok. pół roku temu, objawy były idetyczne jak teraz więc chyba to samo.

3) Linka gazu - czasem mi się zawiesza na 1,5k rzadko na 2k rpm, a tam gdzie powiedzmy cała linka jest nawinięta są jakieś luzy - czy jak się naciągnie na sztywno to przejdzie ? Przepustnica i krokowiec są ok. Czasem jak zawiesza to jak "walne" mocno w pedał to obroty wracają poniżej 1000 tak jak powinno być

4) Dzisiaj wyczaiłem że jak poruszam mocno autem z tyłu to zarówno z prawej i lewej strony dosyć mocno stuka, i szczerze powiem że nie mam pojęcia co może być.

Co do mocy auto zbiera się jak zawsze, nie ma zadnego problemu z odpalaniem itp itd, Olej jest czysty, płyn chłodniczy również. Objawy HGF nie ma. Może są to szczegóły które jakoś strasznie nie przeszkadzają w jeździe, ale trzeba to zrobić zgodnie z regułą jak dbasz tak masz :P Jakby ktoś mógł podać mniej więcej ile te naprawy mogą kosztować to będe wdzieczny :D