Zobacz temat - [R75] Uszkodzona kontrola trakcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uszkodzona kontrola trakcji

Kieras - Sro Cze 10, 2009 10:26
Temat postu: [R75] Uszkodzona kontrola trakcji
Witam, od jakiegoś roku świeciła mi się ciągle na pulpicie kontrolka od kontroli trakcji. Nie mogłem tez jej włączyć bądź wyłączyć przyciskiem. Po podpięciu do komputera pokazał się komunikat prawdopodobieństwo uszkodzenia modułu ADS, jednak elektryk stwierdził że moduł działa i rozłożył ręce. Ktoś może wie co z tym fantem zrobić?
sknerko - Sro Cze 10, 2009 10:48

zobacz wtyczkę od dołu na siłowniku na prawej stronie podszybia (od niego idzie linka do przepustnicy) miłem ja zardzewiałą (wtyczkę) i u mnie też zatrzask jest trafiony i wypadała przymocowałem ja na gumę :twisted:
SeniorA - Sro Cze 10, 2009 11:41

a jak to nie pomoże, to sprawdż zamocowanie linki na przepustnicy i ściągnij pokrywę modułu-siłownika, tego na podszybiu, bo najczęściej tu następuje zerwania linki a nawet rozwalenie jej zaczepu.
blazi - Czw Cze 11, 2009 13:07

U mnie kontrolka się świeciła cały czas bo w siłowniku sterowania przepustnicą (ten na podszybiu po stronie pasażera) z jakiegoś powodu zablokowały się kółka zębate które są wewnątrz tego elementu. Rozebrałem i złożyłem (nadal nie wiem czemu się zablokowały) i teraz kręci - a kontrolka już tylko przy testowaniu zapala się na 2s.
Ja bym proponował zacząć od tego siłownika, sprawdź czy w ogóle działa (12V na styki i zobaczysz czy kręci), potem posprawdzaj linki, mechanizm przy przepustnicy....i może coś wynajdziesz. Ktoś kiedyś jeszcze pisał o konieczności sprawdzenia połączeń (pod siedzeniem kierowcy oraz przy siłowniku sterowania przepustnicą) i potraktowania złączek jakimś preparatem usuwającym tlenki (żeby styk był lepszy).
Daj znać czy coś poskutkowało.

satan - Czw Wrz 17, 2009 21:16
Temat postu: R[75] kontrola trakcji
a gdzie dokładnie moge znaleść ten siłlwnik podajcie jakieś zdjęcia
SeniorA - Czw Wrz 17, 2009 22:03

satan, Ty masz silnik diesla , a tam TC inaczej rozwiązana niż w benzynie i nie ma modułu-siłownika TC.
xROnx - Nie Maj 08, 2011 20:19

podpinam się pod temat.
Mój R ostatnio był podpięty pod komputer i wyskoczył błąd "ster. element ADS uszkodzony" czy jakoś tak :)
świeci mi się kontrolka kontroli trakcji cały czas, naciskanie guzika od kontroli trakcji w kokpicie nic nie daje.
Powiedzcie mi gdzie ten element jest a najlepiej jak on w ogóle wygląda bo jakoś nie mogę go zlokalizować (zdjęcia mile widziane) :)

SeniorA - Nie Maj 08, 2011 21:34

xROnx napisał/a:
Powiedzcie mi gdzie ten element jest
na scianie grodziowej w komorze silnika po stronie pasazera na 3 śrubach obok puszek VIS.
sknerko - Pon Maj 09, 2011 09:53

xROnx, poszukaj w moich postach dawałem zdjęcie kiedyś

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 09:51 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=235469#235469 znalazłem ale fakt to nie ja wklejałem

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 09:53 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=344020#344020 fotki z wnętrza silownika

shakesbeer - Czw Maj 12, 2011 23:29

Też się podepnę pod temat bo mi także kontrolka świeci i TC nie działa.
Komputer wskazuje na niesprawność siłownika, siłownik rozebrałem, złożyłem i podpięty pod napięcie ciągnie za linkę, przy przekręceniu kluczyka w stacyjce szarpie linkę ze dwa razy i to wszystko. Linka nie jest zardzewiała i lekko uruchamia przepustnicę. Zamierzam sprawdzić jeszcze ten potencjometr na przepustnicy.

Ale o jakie połączenia pod siedzeniem chodzi, które mają z tym coś wspólnego?
Piszcie proszę jeśli uda się komuś naprawić ten wynalazek co było przyczyną w danym wypadku.

sknerko - Pią Maj 13, 2011 09:41

shakesbeer, jak wszystko sprawne i siłownik też to pozostaje wizyta na T4 żeby ci kalibrację zrobili
shakesbeer - Sob Maj 14, 2011 20:57

sknerko napisał/a:
pozostaje wizyta na T4 żeby ci kalibrację zrobili


czyli wycieczka na zlot byłaby wskazana

antek124 - Sob Lut 02, 2013 14:56
Temat postu: siłownik ADS
Witam! Szukam nowego siłownika ADS 35.41-1 162 548.2 oraz 0205-005-010 i zarazem czy będzie pasować od BMW http://www.bmwstore.pl/pl...511/kL/sM/r1996 ??

[ Dodano: Sob Lut 02, 2013 14:56 ]
Czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę reperaturkę do siłownika? Gdzieś w necie widziałem przekładnie nowe od bmw. Poszukuję właśnie tych przekładni lub oznaczenie katalogowe tych że kompletu przekładni.

sebaoslo - Pią Maj 10, 2013 01:32

blazi napisał/a:
U mnie kontrolka się świeciła cały czas bo w siłowniku sterowania przepustnicą (ten na podszybiu po stronie pasażera) z jakiegoś powodu zablokowały się kółka zębate które są wewnątrz tego elementu. Rozebrałem i złożyłem (nadal nie wiem czemu się zablokowały) i teraz kręci - a kontrolka już tylko przy testowaniu zapala się na 2s.
Ja bym proponował zacząć od tego siłownika, sprawdź czy w ogóle działa (12V na styki i zobaczysz czy kręci), potem posprawdzaj linki, mechanizm przy przepustnicy....i może coś wynajdziesz. Ktoś kiedyś jeszcze pisał o konieczności sprawdzenia połączeń (pod siedzeniem kierowcy oraz przy siłowniku sterowania przepustnicą) i potraktowania złączek jakimś preparatem usuwającym tlenki (żeby styk był lepszy).
Daj znać czy coś poskutkowało.

Ejber1922 - Pon Maj 13, 2013 13:49

Witam mam problem z kontrolą trakcji. Od niedawna zapala mi się kontrolka, że ABS nie działa i trakcja jest zepsuta. I oczywiście trakcja nie działa przy zrywniejszym ruszeniu koła boksują.
rafalmis1 - Wto Maj 14, 2013 09:49

Ejber1922 napisał/a:
Od niedawna zapala mi się kontrolka, że ABS nie działa i trakcja jest zepsuta.

jak się pali ABS to ASR się nie uruchomi, sprawdź przewody czujników czy nie są przetarte