Zobacz temat - [R75] Uszczelka Głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uszczelka Głowicy

vwjacek - Czw Cze 11, 2009 15:21
Temat postu: [R75] Uszczelka Głowicy
Jest to mój pierwszy post na tym forum,więc witam wszystkich....
Jako że od kilku dni stałem się posiadaczem R75 z uszkodzonym silnikiem 2.0V6 (zerwany pasek rozrządu),mam pytanie...
Czy uszczelka pod głowice z 2.0 jest taka sama jak w 2.5 ?? z dostępnością tej do 2.0 mam problem-2.5 miałbym można powiedzieć od ręki.
Po zdemontowaniu głowic okazało się ze uszkodzonych jest 10 zaworów wydechowych...cała reszta jest prosta.Silnik ma najechane 147Kkm,i sądzą po stanie podzespołów silnika jest oryginalny. Poprostu poprzedni właściciel-a raczej właścicielka zapomniał o istnieniu rozrządu :)

oprawca_1978 - Czw Cze 11, 2009 20:03

Ile dałeś za ten samochodzik? Jakie ma wyposażenie? Masz pełen zestaw kwitów do niego?
Odnośnie zaworków - jeśli poszły one po tłokach, to nieciekawa sprawa, to że one są krzywe, to pół biedy. Zawór można wymienić. Ale jak tłoki po nich trzasnęły, to implikuje dalsze defekty. Do tego skrzywienie głowicy, może bloku, nawet korbowodów, łącznie z uszkodzeniem panewek od walnięcia. Jest się o co martwić.

vwjacek - Czw Cze 11, 2009 20:40

Spokojnie:)
pasek musiał strzelić na bardzo niskich obrotach,ślady na tłokach są minimalne,zawory są odgięte dosłownie max 2 mm od gniazda.Oczywiście głowice będą zmienione na inne (używane ze sprawnego silnika-po przeglądzie i regeneracji)
Co do autka...jest do poprawek.. jeździła nim kobieta-poobcierane zderzaki na rogach itp.

z wyposażenia to co zauważyłem-el.szyby,lusterka,klima dwu strefowa,tempomat,reg.wys kolumny kierowniczej,jakies poduchy...
Cena...jak na razie dobra,zobaczymy ile wyjdzie na gotowo ...za mechanike nie płace,ponieważ zrobie wszystko sam.

oprawca_1978 - Czw Cze 11, 2009 21:37

To tak samo, jak ja. Ale do trzynastoletniego Poldka z silnikiem Rovera to już nikt dotykać się nie chce. A nawet jakby chciał, to każde podejście jest równowartością połowy samochodu. Ale nie narzekam, samochód pracuje bardzo dobrze, choć instalacja paliwowa padła w zeszłym roku. Pomimo tego na gazie ma takie walnięcie, że nawet przy przykręconym registrze omijam - jak chcę wszystkie seryjne Lanosy, Sieny i inne Pandy.
vwjacek - Czw Cze 11, 2009 22:31

Registra lepiej nie przykręcaj :wink: