Zobacz temat - [all] SZUKAM dobrego mechanika we Wrocku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all] SZUKAM dobrego mechanika we Wrocku

extermi - Czw Cze 11, 2009 23:06
Temat postu: [all] SZUKAM dobrego mechanika we Wrocku
Witam,
Szukam dobrego mechanika od silników oraz elektryka we W-w. Gdzieś na forum znalazłem adres do dwóch mechaników polecanych przez kogoś z forum. Ci dwaj panowie nie chętnie ale rzeczowo odradzają mi jakąkolwiek naprawę mojego Roverka tłumacząc się wysokim nie opłacalnym kosztem naprawy. Związku z tym szukam kogoś kto rzeczowo zajmie się R.
Obiawy są następujące:
Dziwne stukanie silnika, nie jest to głośne ale czuć na kierce oraz na gałce zmiany biegów wibracje na biegu jałowym. Obroty 1000/ min. Czytałem na forum czyszczenie Silnika krokowego zmiana kabli WN oraz świece, wszystko wymienione. Wymieniłem tez olej oraz pasek rozrządu, bo autko tyle co kupione. Dzisiaj autko nie chciało odpalić tj po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki przygasły a radio zresetowało swą pamięć.. Wyglądało to tak jak by zabrakło prądu. Powtórzyłem czynność i to sami, dopiero za trzecim razem wszystko poszło ok. Zaczynam podejrzewać, że elektryka tez zaczyna siadać. Fajnie by było jakby ktoś forum mający R200 1,4 16V odsłuchał mój silnik i powiedział czy mój niepokój jest uzasadniony. Wrocław
Pozdrawiam

drlubicz - Czw Cze 11, 2009 23:32

nie uważam się za bóg wie jakiego fachowca ale mam takiego samego roverka już rok i może ci jakoś pomogę , mam kanał narzędzia itp , jak coś to wpadniesz i zobaczymy by nie wydawać kasy na mechaników , napisz do mnie na gg to sie zgadamy bo priv mi nie działa
oprawca_1978 - Czw Cze 11, 2009 23:56

Jak masz takie objawy przy odpalaniu - to trzeba sprawdzić obwód rozruchu silnika. Czyli do sprawdzenia - akumulator (stan, sprawność, stopień naładowania, id..) jego klemy (bardzo ważny jest ich mocny docisk do biegunów akumulatora, wszak tam leci i 300 A a i więcej czasami), przewód plusowy akumulator - rozrusznik, stan i sprawność włącznika el-mag rozrusznika (zarówno stan elektromagnesu, zwory, sprężyny powrotnej, brak zacięć, itd..) jak i styków prądowych włącznika (on zarówno mechanicznie sprzęga rozrusznik z silnikiem na czas rozruchu, jak i włącza do niego prąd.). Także do sprawdzenia samo rozrusznik - szczotki i komutator, stan uzwojeń (brak przebić między zwojowych i do masy, brak przerw w połączeniach uzwojeń, brak nadpaleń, itd..) także i jego stan mechaniczny (tulejki). Do tego sprawdzić trzeba przewód masowy samochodu (gruba taśma, łącząca karoserię pojazdu z zespołem napędowym (odkręcić śruby, wyczyścić powierzchnie styku, sprawdzić taśmę, czy nie naderwana, itd..).

Na spokojnie dasz sobie radę sam, tym bardziej, że jest to forum i ludzie pomagają jak umieją, i to za darmo.

wincek - Pią Cze 19, 2009 18:25

Witam Wrocław :-)

Dolacze sie do pytania z innym tematem. Chcialbym jutro zbadac (i mam nadzieje - kupic!) ponizsze autko:
http://otomoto.pl/rover-4...y-C9013648.html

Mozecie mi poradzic jakiegos fachowca w okolicy, ktory moglby sprawdzic czy wszystko z nim OK?


Pozdrawiam!
Jacek