Zobacz temat - [MG ZR 04] Czy ten sub da rade na AWG 8 i 30 A bezpiecznik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [MG ZR 04] Czy ten sub da rade na AWG 8 i 30 A bezpiecznik?

donell - Pią Cze 12, 2009 13:54
Temat postu: [MG ZR 04] Czy ten sub da rade na AWG 8 i 30 A bezpiecznik?
Witam
Mam troche syfu z kablami w samochodzie, mam przeciagniete kable do wzmacniacza do tylu, przy czym AWG8 byl bez bezpiecznika , a RCA przewody nie maja oznaczen kolorow, wstawilem 30 A bezpiecznik okolo 30 cm od plusa, podlaczylem wzmacniacz Sony 2*55W RMS albo 1*125 W RMS, przeciagnalem przewody glosnikowe z przednich JBL GTO607c, zeby zobaczyc jak dziala wzmacniacz, drzwi wygluszone ladnie itd. I teraz byl zonk: czy gdybym zle polaczyl rca kanalamido wzmacniacza z radia to automatycznie pali sie bezpiecznik 10 A w samochodzie? Wczoraj glosniki po podlaczeniu troche poharczaly, raz jeden gral, jak podglosnilem to przerywaly itd, w koncu bezpiecznik 10 A padl w skrzynce glownej, nie wiem czy to z powodu zle podlaczonych kanalow RCA, czy tez cos innego zrobilem nie tak. Aha, mialem jeszcze watpliwosci czy, remote ma isc od niebieskiego przewodu z mojego radia oznaczonego " remote antenna", czy tez od rozowego z radia oznaczonego "remote amp".
Pytanie: czy na tych kablach, jakie mam, pociagnie ponizszy sub:
http://cgi.ebay.co.uk/Vib...trkparms=65%3A2|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Z gory dzieki za porady
Pzdr
Robert

Botanix - Pią Cze 12, 2009 19:51

Zadajesz pytania jakbys urodzil sie wczoraj :) . Rca nie ma nic wspolnego z bezpiecznikiem,podlaczajac odwrotnie jedynie kanal lewy z prawym przestawiasz.Remote amp idzie do wzmaka amp-wzmacniacz.Kabel smialo styknie Ci na tego suba bo duzo wiecej mocy od sony to on nie ma.poza tym jak juz kupujesz tanio to kup 12 calowego fusion ze wzmakiem.
donell - Pią Cze 12, 2009 21:50

Botanix napisał/a:
.Remote amp idzie do wzmaka amp-wzmacniacz.Kabel smialo styknie Ci na tego suba bo duzo wiecej mocy od sony to on nie ma.poza tym jak juz kupujesz tanio to kup 12 calowego fusion ze wzmakiem.

Dzieki za porady Botanix, byc moze jestem dyletantem z car audio , ale z pewnoscia nie z angielskiego :mrgreen:
Skoro ten sub ma wbudowany amplifier :mrgreen: ,to chyba ma o wiele wiecej mocy niz sony , jak mowisz, a ten awg 8 to jeden z cienszych kabli o zasilania, fabrycznie bodajze do wzmacniaczy o mocy do 300 W w peaku. Skoro ten sub ma moc RMS o wiele wieksza niz sony, wiec myslalem ze bezpieczniej o wiele grubszy kabel.
Jak chodzi o remote, to pytanie bylo dlatego, ze sugerowalem sie kolorami: od radia niebieski remote antenna, a w zestawie sa niebieskie , z kolei w moim radiu sony remote amp ma kolor rozowy.

Botanix - Pią Cze 12, 2009 23:05

Ten sub może i ma 300W RMS ale w opisie... Rzeczywista moc tego wzmacniacza raczej nie jest wyższa niż 200W o czym sugeruje ładny 25A bezpiecznie pewnie i tak przesadzony.

Co do niebieskiego kabla. To na wyjściu do anteny jak i do wzmaka powinno być 12V więc na jednym i drugim działać powinno.