Zobacz temat - [R75] Problem z ABS po wymianie czujnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z ABS po wymianie czujnika

lucass - Nie Cze 14, 2009 07:35
Temat postu: [R75] Problem z ABS po wymianie czujnika
Witam,

Nie znalazłem podobnego problemu po przeszukaniu forum wiec założyłem nowy temat.
Jakiś czas temu pojawiła sie ikonka ABS oraz przestał działać prędkościomierz. Udałem się do mechanika który po podłączeniu do komputera stwierdził, ze padnięty jest czujnik w prawym przednim kole (nie wiem czy o ma jakieś znaczenie, ale jest to wersja angielska rovera). Kupiłem nowy czujnik który został zamontowany. Wszystko wyglądało na to, ze jest ok. Ikona zniknęła i prędkościomierz ponownie wskazywał prędkość. Po przejechaniu ok 1km wszystko wróciło do poprzedniego stanu (wyświetliła się ikona oraz przestał działać prędkościomierz). Wizualnie czujnik wygląda na nie uszkodzony. Po ponownym podłączeniu do komputera wskazuje on na czujnik w prawym przednim kole. Czy macie jakieś pomysły co to może być?

Dziękuje i pozdrawiam

SeniorA - Nie Cze 14, 2009 11:03

Czujnik jest jednym elementem tworzenia sygnału do ABS i VVS , a drugim pierścień magnetyczny w łożysku.Jeśli nowy czujnik był kompletny , z wtyczką , prawidłowo zamontowany, to przyczyny szukałbym w pierścieniu ( łatwo uszkodzić przy montażu czujnika ) ,ale po sprawdzeniu ciągłości elektrycznej przewodów i wtyczek ( można wbić igłę w przewód czujnika jako jeden punkt pomiarowy , a drugi to pin 6 - przewód biało/szary w 12 pinowej wtyczce przy zegarach ).