Zobacz temat - [R216] automat pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] automat pomocy

jarzit - Pon Cze 15, 2009 00:29
Temat postu: [R216] automat pomocy
Kupiłem do skrzyni automatycznej Carlube ATF-Q3 DEXTRON III. Był to ciężki wybór, ponieważ zalecanych przez producenta nie ma. Więc godziny porównywań parametrów dały taki efekt.

Pytanie 1: Czy ktoś samodzielnie zmieniał olej? Gdzie ma korek wlewu oleju i korek sprawdzenia poziomu? Jakieś fotki lub schematy, rysunki?

Pytanie 2: Sprawa tyczy się filtra w skrzyni. Nigdzie mogę go znaleźć i kupić. Może paluj od czegoś innego?

Dzięki z góry za pomoc

Mayson - Pon Cze 15, 2009 10:07

jarzit napisał/a:
Pytanie 1: Czy ktoś samodzielnie zmieniał olej? Gdzie ma korek wlewu oleju i korek sprawdzenia poziomu? Jakieś fotki lub schematy, rysunki?

Ściągnij manuala, tam napewno jest schemat. Wymiana powinna być prosta - znajdujesz korek wlewu pod maską i śrubę spuszczającą pod autem. Ale to manual prawdę powie.
jarzit napisał/a:
Pytanie 2: Sprawa tyczy się filtra w skrzyni. Nigdzie mogę go znaleźć i kupić. Może paluj od czegoś innego?

U Tomiego dowiedziałem się, że filtr nie ma zamienników i trzeba oryginał sprowadzić za 200-300zł więc dopóki nie będę wymianiał oleju, to dałem se spokój - to w kwestii mojej skrzyni; Ty możesz mieć inną - najlepiej zapytaj Tomiego www.tomateam.pl

piter34 - Pon Cze 15, 2009 10:26

Mayson napisał/a:
Ty możesz mieć inną - najlepiej zapytaj Tomiego www.tomateam.pl

W R200 była zupełnie inna skrzynia automatyczna niż w R600. :ok:

jarzit - Pon Cze 15, 2009 22:35

w r200 jest skrzynia ZF CVT VT-1 13A w r25 jest troszkę nowsza ma symbol na końcu 31A albo 32A

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 11:30 ]
Tomi z www.tomateam.pl to bardzo miły i uczynny kolega. Pomoże mi rozgryźć temat.