Zobacz temat - [R220SDI]Hak holowniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Hak holowniczy

xtek - Pon Cze 15, 2009 19:59
Temat postu: [R220SDI]Hak holowniczy
Zapragnalem zamontowac sobie hak z racji tego, ze musze przewiezc sporo rzeczy a z orlenu mozna tanio pozyczyc przyczepke ;) Z tego co obliczylem taniej mnie wyjdzie zamontowac taki haczek nic jezdzic kilka razy.

Czy jesli kupie cos takiego jak na tym zdjeciu:



To bez problemu uda sie to zamontowac, czy montaz haka jest bardziej skomplikowany? Sa juz gotowe dziury? Ktos to robil i moze sie podzielic doswiadczeniami, a najlepiej zdjeciami haka jaki zamontowal? Myslicie, ze jest szansa wyrwac gdzies hak za okolo 100zl?

szoso - Wto Cze 16, 2009 09:26

xtek dziur raczej nie ma gotowych bo oryginalny hak jest inaczej montowany :wink:
w wolnej chwili zrobię ci zdjęcia,mam nadzieję że to nie przeszkadza że mam 400-tkę bo hak powinien być ten sam :smile:

xtek - Wto Cze 16, 2009 12:19

Kurcze... gosc pisal, ze zdjal go z R200 produkowanego po 1995 roku i taki jest oryginalny wiec juz nie wiem :/
szoso - Wto Cze 16, 2009 12:26

xtek napisał/a:
Kurcze... gosc pisal, ze zdjal go z R200 produkowanego po 1995 roku i taki jest oryginalny wiec juz nie wiem :/

dlatego napisałem że ja mam 400-tkę,może i haki są inne :wink:

AndrewS - Wto Cze 16, 2009 12:54

ja mam nie oryginalny od kanciaka 95 rok, ale pewnie sie nie nada
xtek - Wto Cze 16, 2009 17:00

a zrobilbys zdjecie? moze bym go jakos przystosowal ;)
Raptile - Wto Cze 16, 2009 17:01

xtek, ja ci zrobie fotki dzisiaj w moim Kumaku ;]
xtek - Wto Cze 16, 2009 17:05

W ogole dziwie sie, ze nie mam haka... auto niby z Belgii a tam ponoc duzo ludzi ma haki ;)
Raptile - Wto Cze 16, 2009 18:24

xtek, pewno palony w dupsztala xD
rtworek - Wto Cze 16, 2009 18:29

To jest hak od R 400 na 99%, sam osobiście montowałe, powinny być jeszcze dwa kontowniki w komplecie które wkłada sie w prowadnice. :mrgreen:
szoso - Wto Cze 16, 2009 20:05

rtworek napisał/a:
To jest hak od R 400 na 99%, sam osobiście montowałe, powinny być jeszcze dwa kontowniki w komplecie które wkłada sie w prowadnice. :mrgreen:

to ja już nie wiem,ja takiego nie mam a u mnie jest fabryczny

xtek - Wto Cze 16, 2009 20:10

A czy zeby zalozyc hak trzeba zdejmowac zderzak? Czy da sie zobaczyc te otwory, ktore tam niby moga byc, bez zdejmowania?
AndrewS - Wto Cze 16, 2009 22:55

zeby zalozyc hak to napewno trzeba sciagac zderzak,
a do obejzenia, tudzież wymacania, niekoniecznie :-)

xtek - Wto Cze 16, 2009 22:56

Hmhmhm, szkoda ze w RAVE nic nie ma o zakladaniu haka, to bym mial pewnosc gdzie szukac ;/
negerek - Sro Cze 17, 2009 10:00

Witam. Zakładałem ( pojechałem do gościa który się zajmuje zakładaniem haków) kilka miesięcy temu w swoim roverku używany oczywiście od innej 400 i z tego co obserwowałem to powiem Ci, że nie jest to takie hop siup. Zajęło mu to ze 4 godziny trzeba zdjąć zderzak, wywiercić dziury na śruby, wejść pod samochód aby to wszystko dobrze przykręcić, naciąć zderzak pod hak elektrykę dobrze podłączyć trochę jest z tym wszystkim zabawy. a czy jesteś pewien że ten gościu od haka wszystko Ci dał?? bo mi nie dał np. wszystkich śrub mocujących i jeszcze czegoś ale nie pamiętam. Chodzi mi o to, że w takich punktach zakładających haki znają się na tym i mają ewentualnie brakujące części i dobrze to robią i jesteś pewien że jest profesjonalnie założony hak, a przede wszystkim nie wnerwiasz się że coś idzie nie tak lub czegoś ci brakuję. Koszt takiej usługi to 200zł, a w r200 powinno być jeszcze taniej, ale oczywiście wszystko zależny od Ciebie i czy chce CI się z tym bawić.
xtek - Sro Cze 17, 2009 10:03

200 zl za samo zalozenie czy juz z hakiem? Bo jak za samo zalozenie, to wole sam sobie zrobic i bede mial pewnosc, ze bedzie dobrze ;)

A haka ze zdjecia jeszcze nie kupilem - tak tez pisalem w pierwszym poscie.

negerek - Sro Cze 17, 2009 10:24

A skoro ten gościu ściągnął go z 200 to raczej powinien wszystko mieć do niego, zapytaj się tego gościa czy hak jest kompletny. Ja za swój hak dałem 180zł. Teraz się bardziej wczytałem w te posty i skoro jesteś niepewny czy dasz radę założyć więc tym bardziej polecam Ci pojechać do takiego punktu od haków. Ja się na tym nie znałem i jestem zadowolony, że pojechałem do takiego punktu.

[ Dodano: Sro Cze 17, 2009 10:28 ]
200zł założenie + 180zł hak ale tak jak już pisałem wcześniej zależy to tylko od ciebie co zrobisz

[ Dodano: Sro Cze 17, 2009 10:32 ]
możesz zadzwonić do paru takich punktów i zapytać się ile to kosztuje zazwyczaj jest tak, że im mniejszy samochód to taniej. Nie wiem też skąd jesteś a toteż może mieć znaczenie na cenie

[ Dodano: Sro Cze 17, 2009 10:36 ]
A sory jesteś z Krakowa Pozdrawiam Kraków. Więc może cena być podobna ale można zawsze spróbować, a po za tym sam jestem ciekaw ile zakładanie kosztuje w Krakowie więc jak by co to napisz.

[ Dodano: Sro Cze 17, 2009 10:41 ]
Pisząc pierwszą część tego posta nie przeczytałem Twojej odpowiedzi więc spoko próbuj sam i też miej pewność, że wszystko będzie dobrze

xtek - Czw Cze 18, 2009 00:56

za 380zl to mam NOWY hak lacznie z montazem...
negerek - Czw Cze 18, 2009 01:19

No spoko to wszystko właśnie zależy od wielkości samochodu. Jaki ma uciąg twój rover bo mój 1 tonę, więc i hak powinien być porządny, a na tym co mam poprzedni właściciel ciągał przyczepę kempingową . Gdybym kupował nowy to musiał bym dać ze 300zł.
xtek - Nie Cze 28, 2009 23:59

Jak podlaczyc czesc elektroniczna haka? Czy jest juz gdzies przygotowana wiazka? Jesli nie, to jak to najsensowniej zrobic, zeby wszystko hulalo i nie bylo problemu na przegladzie?
AndrewS - Pon Cze 29, 2009 00:05

u mnie bylo wpinane w okolicy tylnej lewej lampy, takimi specjalnymi zlaczkami, ktore nacinaja izolacje przewodu i jednoczesnie robia styk

czyżby kolega juz montowal elektryke ??

xtek - Pon Cze 29, 2009 00:24

Tak, jednak zdecydowalem sie zrobic hak samodzielnie, od podstaw ;) Przepraszam, ze nie odpisalem. Kilka godzin, migomat, profil kwadratowy, 2 kątowniki, kula flanszowa i jest git. Koszt - 60zl. Trzyma sie nieziemsko. Nawet tabliczke z homologacja mam. Teraz tylko elektryka i na przeglad.
radek25 - Sro Lut 26, 2014 12:49

witam, czy możecie mi powiedzieć czy taki hak podpasuje do rovera 25?
http://allegro.pl/hak-hol...3972578659.html
albo taki...
http://allegro.pl/hak-hol...3942226063.html

7Tomi - Sro Lut 26, 2014 15:22

radek25 napisał/a:
witam, czy możecie mi powiedzieć czy taki hak podpasuje do rovera 25?
http://allegro.pl/hak-hol...3972578659.html
albo taki...
http://allegro.pl/hak-hol...3942226063.html


Ten drugi na bank nie - to jest do R400. Co do pierwszego to niestety na 100% nie mam pewności.

komoss - Sob Mar 01, 2014 18:33

Ja podjechałem do warsztatu powiedzialem że chce zamontowac hak... podałem rodzaj auta,rok produkcji a gościu mi powiedział nowy hak+montaż+papiery z homologacji i założenia haku 320zł jeszcze w ten sam dzien podjechałem na stacje diagnostyczną diagnosta tylko wszedł pod auto zapytał się firma robiła powiedziałem tak firma dałem mu papiery a on to niema co sprawdzac pieczątke dał i gitara...miałem mozliwości samemu zamontować hak ale poco się brudzic i myślec co do czego przykręcic lepiej dac te 100 zł wiecej i mieć porządna robote wykonaną niż potem patrzeć czy jeszcze za nami ciągniemy tą przyczepke czy juz nie