Zobacz temat - [R25] Felgi i opony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Felgi i opony

Steff - Czw Cze 18, 2009 22:02
Temat postu: [R25] Felgi i opony
Przymierzam się do kupienia "stalówek" i opon na zimę. Aktualnie jeżdżę na oryginalnych alusach. I tu 3 krótkie pytania:

1. czy śruby z alusów będą pasować do stalówek, czy muszę kupić komplet śrub
2. jakie zimówki polecacie, dobre a nie za drogie
3. czy felgi od hondy będą pasować

:?:

Pływak - Pią Cze 19, 2009 00:50

Wszystko zależy jakie masz alusy i jakie będziesz chciał kupić stalówki. Jeśli alusy masz oryginalne Rovera/Hondy to nakrętki będą pasowały tez do oryginalnych stalówek. Fele od Hondy będą pasowały i od VW też. Znam kogoś kto ma do sprzedania oryginalne stalówki Rovera ale z letnimi oponami...
spider666 - Pią Cze 19, 2009 14:20

1. generalnie tak (aczkolwiek moga byc czasem srednica nie pasujace w wyzlobienie)

2. bardzo dobre zimowki i niedrogie to Dębica Frigo
tansze, niewiele gorsze nalewki Profil (ja mam Alpiner i bdb sa)

3. najlepiej zawsze przymierzyc, duzo zalezy od budowy felgi, jej odsadzenia. z paremetrow pasaja, ale zawsze moze byc ale.

Pływak - Pią Cze 19, 2009 14:35

spider666 napisał/a:
1. generalnie tak (aczkolwiek moga byc czasem srednica nie pasujace w wyzlobienie)


Nie o średnice się rozchodzi tylko o to czy nakrętka jest sferyczna jak w przypadku oryginalnych felg Rovera czy stożkowa jak w przypadku innych felg. Założenie nakrętek stożkowych do felg z otworem sferycznym i na odwrót będzie skutkowało tym, że nakrętka nie będzie trzymała felgi tak jak powinna... Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie oryginalnych stalówek Rover/Honda co by nie trzeba było wydawać kasy na nakrętki...

Steff - Pią Cze 19, 2009 16:57

To jeszcze poiedzcie mi za ile można kupić komplet stalówek i ile ewentualnie kosztuje komplet srub do nich :grin:
Fele, które mi proponują są za 240zł komplet i nie wiem czy to dużo czy w sam raz :?:

faecd - Pią Cze 19, 2009 17:10

Steff, Jezeli same felgi to mysle, ze cena okej bo nowe felgi stalowe to 100zl

Co wiecej, wazne by felga miala et45!!! otwor na piaste 56,1mm. Jak to bedziesz mial to mysle, ze dalej bez problemu. Sruby do felg to musza byc stozkowe przelotowe M12x1,5!!! W sklepie pewnie po 5zl dostaniesz sztuke, na allegro po 4zl jakies noname!

Jezeli jestes zaiteresowany to mam takie sruby do sprzedania, komplet 16 sztuk produkcji BORBET! Niemal nowe. Juz mowie czemu niemal, ano temu, ze dobierane byly do alufelg titan i w sklepie z felgami takie mi polecono i takie kupilem po 5,20 za sztuke. Zalozylem je tylko raz bo sie okazalo ze felgi sa za szerokie i wystaja poza obrys auta! teraz kupilem inne poprawne felgi i do nich sa inne sruby:)

Wiec mam komplet tych srub na zbyciu, poniewaz zimowki tez mam alufelgi.

Jak jestes zaintereowany to prosze o kontakt na PW:)

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 17:10 ]
ADD: nowe felgi stalowe to 100zl/szt. :)

Pływak - Sob Cze 20, 2009 11:09

faecd napisał/a:
Sruby do felg to musza byc stozkowe przelotowe M12x1,5!!! W sklepie pewnie po 5zl dostaniesz sztuke, na allegro po 4zl jakies noname!


Mam oryginalne stalówki z oryginalnymi srubami i są sferyczne...

faecd - Pon Cze 22, 2009 17:16

Pływak, jestes pewien oryginalnosci tych nakretek?

Generalnie stozkowe sa do stalowek, np takie: http://www.moto.allegro.p...5_klucz_21.html

Natomiast do niektorych felg aluminiowych (w tym roverowych) powinny byc takie: http://www.moto.allegro.p...2x1_5_kula.html


Powiem jeszcze, ze przelotowe stozkowe tez trzymaja felge jak nalezy i nie ma z nimi najmniejszego problemu:)