Zobacz temat - [R75] Problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z odpalaniem

tommytae - Sob Cze 20, 2009 14:20
Temat postu: [R75] Problem z odpalaniem
witam mam taki problem co jakiś czas mam problem z odpaleniem auta tzn autko zapala przejadę nim troszkę i zgaszę po czym już go nie odpalę postoi ok 2 godzin i odpali normalnie wcześniej miałem tak raz na jakiś czas ale ostatnio coraz częściej
SeniorA - Sob Cze 20, 2009 14:40

trzeba sprawdzić czujnik położenia wału korbowego, najlepiej wymienić.Jest w bloku przy kole zamachowym i rozruszniku.
PHJOWI - Sob Cze 20, 2009 15:31

albo czujnik położenia wałka rozrządu .
tommytae - Sob Cze 20, 2009 16:44

jeśli byłby to czujnik to problem był by stale a to raz na jakiś czas co prawda ostatnio przytrafiło się dwa razy w jednym dniu jeśli byłby to któryś z tych czujników to auto by pracowało nie równo i pewnie nie miało by mocy tu jest ok nie kopci dobrze się zbiera nie przerywa. równiutko pracuje.
Rowan - Sob Cze 20, 2009 17:33

tommytae, no to właśnie, któryś z wymienionych czujników pada.
Colin1488 - Nie Cze 21, 2009 09:11

Czujnik wałka rozrządu, 380 nowy w serwisie bmw w podróbie nie ma, jak nie bedzie chciał Ci odpalić wyjmij czujnik(zdjac oslone silnika i czujnik 1 torx 20 przy pokrywie zaworow) włóż do lodówki jak po schłodzeniu czujnika odpali to masz pewność.
deserteagle1969 - Sob Lip 04, 2009 12:25

Witam
Mam podobny problem. Po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu było wszystko OK przez dwa dni. Po przejechaniu ok 50 mil i zatankowaniu, samochód nie chciał odpalić. Po 30 min. postoju odpalił i problem nie pojawił się ponownie. Mam obawy że to się powtórzy. Może ktoś z forum ma koncepcję co to mogło być? Może po wymianie komputer nie został zresetowany przez mechanika?

menior - Sob Lip 04, 2009 13:10

mam pytanko,a ktory z tych 2 czujnikow reaguje "na zimno" bo mialem podobny problem,tyle ze nie odpalal mi na zimno po dluzszym postoju?
SeniorA - Sob Lip 04, 2009 15:27

obydwa czujniki oziębione powinny działać prawidłowo. W dieslu , uszkodzony czujnik położenia wału korbowego zakłóca rozruch ciepłego silnika , a tym samym jak on jest ciepły. Również objawami są : nierówna praca , utrata mocy i przegrzewanie się silnika.Przy uszkodzeniu czujnika wałka rozrządu, silnik może nie zapalać i może nierówno pracować.
menior - Sob Lip 04, 2009 20:09

U mnie tylko po dlugim postoju czasem nie odpalal,nie bylo innych objawow.Diagnoza wykazala wlasnie ktorys z tych czujnikow,ale nie wiem ktory i gdyby sie powtorzylo to nie wiem ktory wymieniac :/
henryk - Nie Lip 05, 2009 13:45

SeniorA napisał/a:
Przy uszkodzeniu czujnika wałka rozrządu
nie zapala gdy silnik jest ciepły. Jeżeli po ochłodzeniu tego czujnika silnik zapali to w zasadzie na 100% diagnozuje usterkę. Można pojeździć ze zdjętą osłoną silnika, wtedy jest szybszy dostęp. Nie zauważyłem żadnych objawów nierównej pracy przy padającym czujniku położenia wałka rozrządu a trochę w tym stanie pojeździłem. Były trudności z zapaleniem ciepłego silnika.
Z opisów wynika, że ten czujnik ma znaczenie wyłącznie przy zapalaniu samochodu, jego działanie oparte jest na magnesie stałym, który z czasem traci swoje właściwości co powoduje narastające kłopoty z zapaleniem ciepłego silnika. Nie spotkałem się z opisem nagłego zepsucia.
menior napisał/a:
Diagnoza wykazala
nie masz nazwy/numeru usterki?
Nie można wykluczyć równoczesnego zużycia się tych czujników, co może utrudnić diagnozę.

menior - Nie Lip 05, 2009 16:03

nie mam numeru usterki,robili mi to w serwisie rovera we Wloszech,i znam tylko nazwe po wlosku ktorej za cholere nie moge przetlumaczyc :/ w slowniku jest to przetlumaczone jako: WAL KRZYWKOWY a to z kolei nic mi po polsku nie mowi :sad: domyslam ze to ktorys z 2 czujnikow,ale wy piszecie ze sa problemy przy nagrzanym silniku, a u mnie tylko przy zimnym nie odpalal
sknerko - Nie Lip 05, 2009 16:09

wał krzywkowy to będzie wałek rozrządu bo na wałku rozrządu są krzywki
menior - Nie Lip 05, 2009 16:14

o to w koncu to przetlumaczylem :mrgreen: a dlaczego na zimno mi nie odpalal a nie jak innym przy nagrzanym i czemu stwierdzili ze tego czujnika nie trzeba wymieniac,wystarzy cos przy komp. pogrzebac :?:
SeniorA - Nie Lip 05, 2009 18:33

henryk napisał/a:
Nie zauważyłem żadnych objawów nierównej pracy przy padającym czujniku położenia wałka rozrządu a trochę w tym stanie pojeździłem.
dlatego w opisie usterek podają , że może nie równo pracować ( ale nie musi ).
Przyczyny nie zapalania na zimnym nie szukałbym w czujnikach, a raczej w układzie paliwowo- wtryskowym , świece żarowe .