Zobacz temat - [r416] potrzebna szybka pomoc w sprawie alarmu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416] potrzebna szybka pomoc w sprawie alarmu

lysy229 - Sob Cze 20, 2009 14:39
Temat postu: [r416] potrzebna szybka pomoc w sprawie alarmu
Witam tak jak w temacie mam problem z orginalnym alarmem,więc tak alarm wyje jak szalony pod blokiem i niebardzo wiem co się dzieje wykluczam raczej czujniki zamkniętych i otwartych drzwi,owada w środku,posprawdzałem już parę rzeczy i dalej to samo martwi mnie jedna rzecz której nigdy nie miałem mianowicie jak wyciągam kluczyk ze stacyjki to zapala się światło w kabinie czego raczej nigdy nie miałem zapalało się jak otwierałem drzwi i zaobserwowałem też że w trakcie kiedy drzwi są pozamykane ale alarm jest nieuaktywniony to po jakimś czasie zapala się to cholerne światło proszę o pomoc.
thef - Sob Cze 20, 2009 15:23

lysy229 napisał/a:
wykluczam raczej czujniki zamkniętych i otwartych drzwi
A to one są na 99% przyczyną Twojego problemu. Odepnij je wszystkie a zobaczysz, że alarm zamilknie ;) . Musisz poszukać, który szwankuje i najprawdopodobniej wystarczy go oczyścić i poprawić styki.
fearless - Sob Cze 20, 2009 15:29

thef napisał/a:
lysy229 napisał/a:
wykluczam raczej czujniki zamkniętych i otwartych drzwi
A to one są na 99% przyczyną Twojego problemu.
Byłbym skłonny stwierdzić, że nawet w 100% są przyczyną takiego zachowania alarmu ;)

lysy229, sam napisałeś, że po zamknięciu auta zapala się lampka wewnątrz, czyli któryś (któreś) czujnik wariuje, i wysyła sygnał, że auto jest otwarte, komputer odczytuje to jako włamanie czy cuś tam i uruchamia alarm.

magneto - Sob Cze 20, 2009 15:30

A jak Ci sie zapali to światło w kabinie to zapala sie równocześnie kontrolka otwartych drzwi na desce?

thef napisał/a:
A to one są na 99% przyczyną Twojego problemu.

też tak myślę,i od tego bym zaczął