Zobacz temat - [R75] Klimatyzacja nie grzeje.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klimatyzacja nie grzeje.

paolo82 - Wto Cze 23, 2009 12:27
Temat postu: [R75] Klimatyzacja nie grzeje.
witam. mam roverka 75 od miesiaca i zauwazyłem ze nie grzeje klimatyzacja(klimatronic).Wskaznik ustawiam na maksa ,a mimo to leci zimne powietrze.Przy wybraniu opcji EKON jest to samo ,dmuchawa dmucha jak szalona ale zimnem. Co moze byc powodem takiej sytuacji? Od czego zacząc ?
dukat11 - Wto Cze 23, 2009 12:43

Ciepłe powietrze wieje tylko na nogi więc jeśli sprawdzasz nawiewy w desce rozdzielczej lub na tylną kanapę to normalne że czujesz zimne powietrze (w temp zewnętrznej). Jeśli nie msza nawiewu ciepłego powietrza na nogi to trzeba sprawdzić silniczki sterujące klimatronika po obu stronach tunelu pod deską rozdzielczą

Pozdr.
Dukat11

sknerko - Wto Cze 23, 2009 12:43

może zapowitrzony układ chłodzenia? :hm:

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 12:50 ]
no i do testów warto zamknąć wlot zimnego z zewnątrz tym kółkiem pod zegarkiem

SeniorA - Wto Cze 23, 2009 13:03

dukat11 napisał/a:
Ciepłe powietrze wieje tylko na nogi
system doprowadza cieple powietrze wszędzie, oprócz nawiewu na tył w podłokietniku. Sprawdziłbym czujniki temperatury zewnętrznej i w kabinie.
Zukowaty - Wto Cze 23, 2009 17:45

dukat11 napisał/a:
Ciepłe powietrze wieje tylko na nogi

:?:
Ja tam wiem że ciepłe wieje też deską i na szybę. Na środku można ustawić żeby leciało tylko zimne tym pokrętłem pod nawiewani a na kanapę z tyłu leci tylko zimne. Ja bym stawiał na bardzo niski poziom płynu chłodniczego lub jak sknerko zapowietrzony układ.

paolo82 - Sob Cze 27, 2009 12:53

Witam ,dzieki za wskazowki odnosnie tematu. mieliscie racje ,uklad był zapowietrzony ,z tym ze trzeba wiedziec jedno.Jak odpowietrzac. pewiem fachowiec od bmek,bo taki silnik jest w moim roverku,poradził bym nigdy nie odkrecal korka od płynu chłodzacego na zgaszonym silniku. Jezeli dolewamy płynu lub chcemy sprawdzic stan to zawsze z właczonym silniku. Ja taki bład popełnilem i zapowietrzyłem nieswiadomie uklad chlodzenia. Teraz grzeje jak szalony i goraco sie robi w mgnieniu oka. Pozdrawiam.
sknerko - Sob Cze 27, 2009 13:38

A nie mówiłem ? :wink:
ARTUR1983 - Pon Lis 06, 2017 15:30

paolo82 napisał/a:
Jezeli dolewamy płynu lub chcemy sprawdzic stan to zawsze z właczonym silniku. Ja taki bład popełnilem i zapowietrzyłem nieswiadomie uklad chlodzenia.


Czy taki sam efekt będzie przy sytuacji kiedy od kierowcy wszytko jest ok grzeje i dmucha a od strony pasażera dmucha zimnym jak szalony a po daniu na maksa ciepłe powietrze nie dmucha prawie wcale?
Czy może będzie inny problem? Silniczki są ok.

dzelo23 - Pon Lis 06, 2017 15:52

Niesprawna nagrzewnica, zatkana czymś (silikon na przykład) albo zakamieniona. Na forum było multum razy opisywane.
ARTUR1983 - Pon Lis 06, 2017 16:06

Cytat:
Niesprawna nagrzewnica, zatkana czymś (silikon na przykład) albo zakamieniona. Na forum było multum razy opisywane.


To wiem ale taki efekt daje nagrzewnica ta co można ja wyciągnąć od strony kierowcy czy ta do której aby się dostać trzeba rozbierać cały środek czyli min. tunel środkowy?

dzelo23 - Pon Lis 06, 2017 16:23

Jeżeli po stronie pasażera dmucha ale tylko zimnym to wg mnie winna jest sama nagrzewnica. Nie leci nawet letnie powietrze, tylko zimne?
ARTUR1983 - Pon Lis 06, 2017 16:29

dzelo23 napisał/a:
Jeżeli po stronie pasażera dmucha ale tylko zimnym to wg mnie winna jest sama nagrzewnica. Nie leci nawet letnie powietrze, tylko zimne?

Tak zimne od strony pasażera .

Problem jest taki że od strony pasażera na zimnym na LO nawiew działa mocno. Po daniu na HI ciepłe nawiew nie dmucha praktycznie i nie leci ciepłe.

dzelo23 - Pon Lis 06, 2017 16:47

No to możliwe że klapka się zacieła. Zerknij w rave jak to wygląda.
sknerko - Wto Lis 07, 2017 11:17

Ja tak miałem i miałem uwalony silniczek klapki od nawiewu
ARTUR1983 - Wto Lis 07, 2017 11:50

Cytat:
Ja tak miałem i miałem uwalony silniczek klapki od nawiewu

OK tyko że u mnie na zimnym dmucha z prawej strony jak ta lala a jak przełączę na ciepłe to wtedy nadmuch prawie znika z prawej strony i nie ma ciepłego.

sknerko - Wto Lis 07, 2017 12:53

no i to sugeruje napęd klapek. sprawdź czy wszystkie chodzą w całym zakresie, do tego przecież tylko ściągasz boczek konsoli z obu stron i patrzysz regulując nawiewami.