Zobacz temat - [R75] Regulacja do czego-pod zegarkiem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Regulacja do czego-pod zegarkiem.

REMO - Wto Cze 30, 2009 10:45
Temat postu: [R75] Regulacja do czego-pod zegarkiem.
Witam.Pytanie z dziedziny- Ma ale nie wie do czego :bezradny: .Pod zegarkiem znajduje się regulacja do czegoś tylko nie wiem do czego.
sogreg1 - Wto Cze 30, 2009 10:58

Do nawiewu :wink:
REMO - Wto Cze 30, 2009 11:03

Byłem pewny że do nawiewu tylko poruszając ją niczego specjalnego nie odczułem.Czy ma to jakieś specjalne zastosowanie?
mimo66 - Wto Cze 30, 2009 12:01

Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno działa tylko na centralne nawiewy.
W kierunku niebieskiej kropki jest ogrzewane/chłodzone, w kierunku białej nie ogrzewane/nie chłodzone czyli takie jak na zewnątrz samochodu.
Ps.Mogłem się pomylić co do jaka kropka jaką opcję.
:wink:

Artur - Wto Cze 30, 2009 12:10

jest to regulacja dopływu nieogrzanego powietrza,
przekręcenie w kierunku niebieskiego punktu otwiera dopływ nieogrzanego powietrza,(dopływ świeżego nieogrzanego powietrza)
w kierunku białego punktu zamyka dopływ nieogrzanego powietrza (dopływa ogrzane powietrze zgodnie z ustawieniami )

tyle jeśli chodzi o instrukcje obsługi :D

MaReK - Wto Cze 30, 2009 12:14

Nie wiem czy na centralne tylko...
Regulacja doplywu zimnego powietrza z zewnatrz. W zimie to zamykam, zeby mi rece nie marzly i wydaje mi sie, ze dziala tez na skrajnych nawiewach.

Pozdrawiam,

krzych - Wto Cze 30, 2009 12:21

Artur napisał/a:
jest to regulacja dopływu nieogrzanego powietrza,
przekręcenie w kierunku niebieskiego punktu otwiera dopływ nieogrzanego powietrza,(dopływ świeżego nieogrzanego powietrza)
w kierunku białego punktu zamyka dopływ nieogrzanego powietrza (dopływa ogrzane powietrze zgodnie z ustawieniami )

tyle jeśli chodzi o instrukcje obsługi
Dokładnie tak jest :grin:
REMO napisał/a:
Byłem pewny że do nawiewu tylko poruszając ją niczego specjalnego nie odczułem.Czy ma to jakieś specjalne zastosowanie?
Nie przejmuj sie ze nic specjalnego nie odczuwasz,poprostu tak jest.Przerabiałem ten temat i w 400tce i 75-nie odczułem znaczacych roznic po przestawianiu . :roll:

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 12:24 ]
MaReK napisał/a:
W zimie to zamykam, zeby mi rece nie marzly i wydaje mi sie, ze dziala tez na skrajnych nawiewach.
Tak ,moze gdyby do nas zawitała prawdziwa zima,to odczuł bym ta roznice :grin:
MaReK - Wto Cze 30, 2009 12:32

krzych napisał/a:
Tak ,moze gdyby do nas zawitała prawdziwa zima,to odczuł bym ta roznice :grin:

Piszesz o Poznaniu czy Irlandii ;D ?

W kazda zime, jak rano jade to mi paluchy grabieja na kierownicy.
Wtedy to koleczko zamykam i jest lepiej ;D

Potem otwieram, bo czasami ciezko wytrzymac jak sie nie polaczy swiezego powietrza ;)
Klimy nie uzywam w zimie chyba, ze musze odparowac szybe lub szybko
nagrzac srodek ;)

krzych - Wto Cze 30, 2009 12:37

MaReK napisał/a:
Piszesz o Poznaniu czy Irlandii ?
Masz racje ,troche niejasno sie wyraziłem-oczywiscie chodzi mi o Irlandie. :lol:
REMO - Wto Cze 30, 2009 17:25

:o k:Dzięki za wyjaśnienia.Już mnie nikt nie będzie gnębił pytaniem "a co to?"! :rotfl:
Dziadek - Sro Lip 01, 2009 09:02

Po prostu odpowiedz zainteresowanym,że jest to BYPAS,bo taka jest nazwa tego pokrętła.Po polsku bajpas,czyli ominięcie nagrzewnicy żeby na twarz nie leciało rozgrzane powietrze.
Johnny - Wto Cze 26, 2012 19:22

U mnie chyba to pokrętło jest spsute :wink: bo jest po lewej stronie i jak chce przekręcić w prawo to "sprężynuje" i wraca do lewej strony czemu sie tak dzieje ?? :/
spidi23 - Pią Cze 29, 2012 19:59

Johnny napisał/a:
... czemu sie tak dzieje ?? :/

Johnny, no bo jest zepsute :razz:

Tak na poważnie, to najprawdopodobniej coś blokuje otwieranie/zamykanie dopływu świeżego powietrza...

Johnny - Pią Cze 29, 2012 20:57

Cytat:
coś blokuje otwieranie/zamykanie dopływu świeżego powietrza...


Tylko co i jak sie dostac tam, moze gdybym wyjął radio ( a nigdy tego nie robiłem) wyjął ramkę i moze coś tam bym zobaczył.

Może ktoś z kolegów/koleżanek miał okazję tam zaglądać i wie, gdzie i jak to zamykanie/otwieranie działa ?