Zobacz temat - [R216] Akumulator a alarm i immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Akumulator a alarm i immo

Vesper416 - Czw Lip 02, 2009 19:36
Temat postu: [R216] Akumulator a alarm i immo
Witam

Mam małą zagryche. Otóż mo TomCat ma jeszcze oryginalny akumulator (11 letni)
Akumulator juz nie ładuje sie wcale i ledwo odpala samochod wiec najwyzsza pora na wymiane i tu pojawia sie problem

Czy jesli odlacze stary akumulator to czy alarm i immo nie rozstroją się czy nie bedzie problemu z pilotem po odłączeniu zasilania w samochodzie????

Oczywiscie po podłączeniu nowego akumulatora

staf - Czw Lip 02, 2009 19:46

Poczytaj to ...Moze coś cię zainteresuje, pomoże.


http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#356550

kasjopea - Czw Lip 02, 2009 19:49

Będziesz pewnie musiał tylko ponownie zsynchronizować pilota :smile:
Vesper416 - Czw Lip 02, 2009 21:04

staf,

Jak mam być szczery to nie ma w tamtym wątku ani słowa na temat immo

natomiast czytając inne tematy dość czesto rzuca sie w oczy ze po odłączeniu akumulatora immobilizer nie współpracuje z pilotem i nie raz nie pomaga synchronizacja... ja sie nie znam na tym wiem tyle co czytam na forum

albo moze lepiej podlaczyc klemy pod prostownik i wtedy wypiąć stary aku i podpiac nowy wtedy nie spadnie napiecie w ukladach ?? ??

szoso - Czw Lip 02, 2009 21:11

Vesper416 napisał/a:
albo moze lepiej podlaczyc klemy pod prostownik i wtedy wypiąć stary aku i podpiac nowy wtedy nie spadnie napiecie w ukladach ?? ??

synchronizacja jest taka prosta że nie opłaca się robić szopek z prostownikami :wink:
synchronizacja pomaga tylko trzeba ją dobrze zrobić i tyle

kasjopea - Czw Lip 02, 2009 21:16

Vesper416, szopki mieli ludzie, którzy robili dziwaczne kombinacje z wyjmowaniem akumulatora po uprzednim zamknięciu drzwi z pilota.
Wyjmujesz akumulator i normalnie zamykasz drzwi kluczykiem.
Nie powinno być problemów.

sTERYD - Pią Lip 03, 2009 01:03

nawet jak wyjmiesz akumulator po zamknięciu drzwi pilotem szopek nie będzie, tylko przy montowaniu akumulatora dostaniesz lekkiego zawału jak Ci klaksony zaczną ryczeć ;)
otwarcie drzwi kierowcy kluczykiem powinno uciszyć alarm, chyba, że masz coś kombinowane/popsute :/

kasjopea - Pią Lip 03, 2009 09:55

sTERYD napisał/a:
tylko przy montowaniu akumulatora dostaniesz lekkiego zawału jak Ci klaksony zaczną ryczeć
o to to to :boisie: :wink: