Zobacz temat - [R25 iTD] Trzesie buda niemilosiernie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iTD] Trzesie buda niemilosiernie

darklca - Pią Lip 03, 2009 10:37
Temat postu: [R25 iTD] Trzesie buda niemilosiernie
Moj R to 25 z 2000 roku
usterki dotychczas "naprawione":
- kabel idacy od potencjometra gazu byl lekko przetarty ( kontrolka check engine sie swiecila )
- padla elektronika w pompie wtryskowej, byla wymiena

ostatnimi czasy autko dostaje jakiejs epilepsji na jalowym biegu, jak stoje na luzie to tak zaczyna trzepac buda ze mam wrazenie ze zaraz silnik odleci w kosmos :) po otwariu maski rowniez widac jak silnik zaczyna lekko nierowno takjakby pracowac i ma taki zakres telepania ze dziwie sie ze on tam jeszcze siedzi sprawdzalem poduszki wszystkie, wszystkie ok, czy powinienem sprawdzic:
- kable idace do pompy ?
- jeszcze raz kabel od potencjometru ?
- sprawdzic elektronike w pompie ?
- moze katy sa zle ustawione ?

Czy jest jakis fachowiec w Legnicy lub w okolicach od roverkow ktory moze to naprawic ?
Tylko prosze nie polecac mi autotechu, ten Pan nie ma bladego pojecia o roverkach i elektronice w nich, przynajmniej dla mojego modelu, jego oprogramowanie diagnostyczne rowniez nie jest sprawne, lacznie z kasowaniem check engine, przez niego stracilem sporo czasu i pieniedzy, auto stalo miesiac w na warsztacie bo Pan elektryk nie umial sprawdzic kabelka, prolblem zreszta i solucja jest opisana na forum ( ale za to w nagrode mam zapasowy komputer bo ten Pan powiedzial ze komputer jest walniety ), za drugim razem byl juz u niego mechanik ktory wymienial mi elektronike w pompie u znajomego i chcial skasowac bledy, tamten powiedzial ze silnik jest praktycznie do wymiany i kontrolki sie nie da skasowac, pojechalem do warsztatow samochodowki w legnicy gdzie maja oprogramowanie, bledow rzeczywiscie bylo od groma ale to bylo spowodowane podejzewam awaria pompy ( znowu pan elektryk sie popisal z hitow to np. jak czujnik obrotow silnika moze byc uszkodzony skoro obrotmierz mi dziala ?! ) , bo skasowaniu bledow auto do dzis jezdzi praktycznie bez problemow, oprocz tego ze ostatnio zaczal sie trzepac niemilosernie, wiec jesli znacie kogos kto umie sie zajac takimi rzeczami to prosze o adres/nr kontaktowy

aha zapomnialem dodac auto w czasie jady normalnie sie zachowuje, przyspiesza normalnie i wszysko jest w normie, jedyne co zanotowalem to lekko zwiekszone zuzycie paliwa ale minimalnie wieksze

NEOSSS - Nie Lip 05, 2009 09:36

darklca, wiazke sprawdzic przy silniku i na pasie przednim
ywis - Nie Lip 05, 2009 09:52

Stawiam na poduszkę silnika - sprawdź ją.