Zobacz temat - [R 400] nowe sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400] nowe sprzęgło

qlesh - Wto Lip 07, 2009 22:12
Temat postu: [R 400] nowe sprzęgło
Jakoś tak na zimę zdarzyło mi się uwalić stare sprzęgło, które zresztą od początku nabycia samochodu nie było w doskonałej formie. Więc za radami użytkowników tego forum zakupiłem nowe sprzęgło firmy LUK. Zostało ono założone i generalnie to działa pięknie, ale jest jedno ALE. Często przy zmianie biegu obroty potrafią mi wzrosnąć ok te 400-500 ale już jako bieg jałowy(nie ma wpływu na jazdę tylko widać i lekko słychać powiedzmy). Jaka może być tego przyczyna, czy/lub jest to czasami spotykane i olać?

dzięki z góry za odpowiedź.

DANTE79R - Wto Lip 07, 2009 23:31

Ja bym poczekał chwilkę aby się sprzęgło dotarło, zazwyczaj tak jest po wymianie. U mnie bylo to samo i po przejechaniu około tys km wszystko było ok, poczekaj chwilkę i zobaczysz co i jak a jeżeli się to nie zmieni to napisz :)
krzych - Sro Lip 08, 2009 00:10

DANTE79R napisał/a:
Ja bym poczekał chwilkę aby się sprzęgło dotarło, zazwyczaj tak jest po wymianie. U mnie bylo to samo i po przejechaniu około tys km wszystko było ok, poczekaj chwilkę i zobaczysz co i jak a jeżeli się to nie zmieni to napisz
Dokładnie tak jak mowisz ,u mnie była identyczna sytuacja i po przejechaniu około 1000km wszystko ustapiło :roll:
qlesh - Sro Lip 08, 2009 15:30

krzych napisał/a:
Dokładnie tak jak mowisz ,u mnie była identyczna sytuacja i po przejechaniu około 1000km wszystko ustapiło


hm.... przyznaje że "taki efekt" jakby ustępował acz przejechałem na tym sprzęgle już około 2-3 tyś. No nic pozostaje czekać :D no i rozdać pomógł, które najwyżej w tym wątku jeszcze na siebie zarobią :mrgreen: (oby ten wątek już się nie rozwijał :neutral: )