Zobacz temat - [R75] Problem z przyspieszeniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z przyspieszeniem

typek1983 - Sro Lip 08, 2009 11:03
Temat postu: [R75] Problem z przyspieszeniem
Mam R75 CDT 2000 od niedawna i mam wrażenie przy dodawaniu gazu że auto po wciśnięciu gazu nie ma odrazu przyścieszenia tylko jakby sie chwile zasatanawiało i dopiero rusza z kopyta. Czy te silniki tam mają że potrzebują chwilę żeby zaskoczyć :) Czy to jest może związane z za niskimi obrotami silnika, bo wydaje mi się że powyżej 2500 obr już autko jest żwawsze ale za mało jeszcze nim jeździłem zeby wysnuć taki wniosek
Colin1488 - Sro Lip 08, 2009 11:45

Mam roverka z tym samym silnikiem i nie narzekam na przyspieszenie,a wolnych obrotów nie będzie takiego odjścia jak powyżej 2500 jak piszesz,gdyż turbina nie osiaga jeszcze swojej sprawności, jest napędzana spalinami i jak w każdym tubodieslu musi troszke mieć obrotów żeby wytworzyć ciśnienie robocze.Nie należy tez wymagać żeby z 60km/h na piątce przyspieszał jak szalony, bo i na to ludzie się skarżyli.Aż tak elastyczny ten silnik nie jest.Spróbuj pojeżdziż na wyższych obrotach i póżniej zmieniać biegi na wyższy a zobzczysz że dieselek również może być dynamiczny. :twisted: Może masz takie wrażenie że jeżdzi jak wóz z węglem, bo jeżdziłeś wcześniej jakimś autkiem 200 konnym :) . Jak się przejechałem kolegi audi 3.0 TDI to pom przesiadce do rovera tragedia :) pozdrawiam
sknerko - Sro Lip 08, 2009 11:52

Colin1488, nie nie nie to co kolega opisuje jest typową usterką tylko nie wiem czy przepływomierza czy to brudny EGR czy jeszcze coś bo ja mam akurat PB a o dieslach troche poczytałem, kolega Rowan jest w temacie najbardziej i on by pomógł
Colin1488 - Czw Lip 09, 2009 10:15

Moze i przepływomierz, odepnij kostkę i zobacz jakie efekty.powinien normalnie przyspieszać na odpiętek przepływce.
gagatek - Pon Maj 03, 2010 11:38

mam takie pytanie, nie do konca sie tyczy tematu, ale chcialem sie dowiedziec czy "gwiżdże" wam turbina w rowerkach, bo u mnie nic a nic i nie wiem czy mam cos z tym zrobic...
Rowan - Pon Maj 03, 2010 11:51

gagatek, to nie jest TDI, żeby świszczała. Powinieneś ją lekko słyszeć w granicach 1800-2200rpm. Jeśli już będzie gwizdać, to wtedy nie jest dobra oznaka.
sash997 - Pon Maj 03, 2010 12:14

koledzy ale przepływomierz może sie popsuć na kilka sposobów i odpinanie go pomaga tylko zdjagnozować na 1...
gagatek - Pon Maj 03, 2010 12:38

Rowan napisał/a:
gagatek, to nie jest TDI, żeby świszczała. Powinieneś ją lekko słyszeć w granicach 1800-2200rpm. Jeśli już będzie gwizdać, to wtedy nie jest dobra oznaka.


aha:) dzieki, bo ja sie zabardzo nie znam:)

RHL - Wto Maj 18, 2010 10:53

Witam!

A jezeli mi po 2200obr.min auto syczy jakby pod maska siedzial wku..... smok ?

apples - Wto Maj 18, 2010 10:58

RHL napisał/a:
A jezeli mi po 2200obr.min auto syczy jakby pod maska siedzial wku..... smok ?
Może nieszczelność w układzie doładowania. Rura od intercoolera może być dziurawa. Często pęka na kolanku z tyłu silnika.