Zobacz temat - [R200] Olej w skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Olej w skrzyni

marcze83 - Sro Lip 08, 2009 15:55
Temat postu: [R200] Olej w skrzyni
chciałbym dolać oleju do skrzyni, a może go wymienić nie wiem co będzie lepsze? Czy to na zdjęciu to korek wlewowy, i jak sprawdzić poziom oleju?
adamk - Sro Lip 08, 2009 17:11

nie ta strona patrz raczej pod silnikiem tam gdzie skrzynia :)
http://www.mreliable.btin...00/Gearbox.html
masz 2 sruby na skrzyni jadna do zmirzenia poziomu druga do zlania oleju
wlac mozesz tez olej przez odpowietrznik skrzyni :) ten ktory zaznaczyles na zdjeciu :)
Pozdrawiam
p.s
uzywajac szukajki na forum znjdziesz duzo o tym czesty temat

marcze83 - Sro Lip 08, 2009 17:41

ta śruba do czego służy, jak sądzę do zlania oleju, a gdzie jest ta druga?, przez którą niby można dolać, i ta właściwa do dolewania?
pcmirek - Sro Lip 08, 2009 17:50

pod filtrem powietrza jest taki lejek zakryty pokrywką i tamtędy możesz dolać oleju ro skrzyni a jak chcesz wymieniać to odkręcasz tą śrubę to zaznaczyłeś a olej syntetyczny do skrzyni musi być
BABEL - Sro Lip 08, 2009 18:29

ta na zdjęciu to jest spustowa, ta do mierzenia poziomu jest wyżej po prawej . Jak ją popuścisz i pojawi się olej to znaczy że stan jest ok, jak się nie pojawi to zdejmujesz obudowę filtra powietrza i i przez otwór z takim korkiem dolewasz aż wypłynie olej spod tej górnej śruby.
A olej : w/g rave 75w/80w

asgard88 - Czw Lut 24, 2011 17:45

Odświeżam bo mam głupie pytanie :wink: , 1 osoba musi wlewać 2 patrzeć czy już wypływa olej spad śruby czy można lać aż aż będzie widać ze pełno(jak zbiornik pł. do sprysk.) i zakręcić korek bo ciężko z kanałem teraz.
rovek - Pią Lut 25, 2011 14:57

asgard88 napisał/a:
1 osoba musi wlewać 2 patrzeć czy już wypływa olej spad śruby
Dokładnie tak, lecz jeśli postawisz samochód w wypoziomowanym miejscu, spuścisz stary olej, oczywiście przedtem rozgrzej silnik, wlej 2,2 litra oleju i powinno być ok, troche może wyplynąć przez śrubę, w której sprawdzasz poziom bo w skrzyni zawsze troche starego oleju zostanie.
asgard88 - Pią Lut 25, 2011 15:18

Mi chodzi o dolanie tylko a nie wymianę ale już doczytałem ze można lać aż nie zacznie sie wylewać korkiem wlewowym. Myślałem ze 75w80 dostane w każdym markecie no ale sie przeliczyłem.

Edit: Jednak udało się szybko znaleźć Mobilube gx-a 80w :smile:

keczu - Pią Lut 25, 2011 15:32

asgard88 napisał/a:
Mi chodzi o dolanie tylko a nie wymianę ale już doczytałem ze można lać aż nie zacznie sie wylewać korkiem wlewowym. Myślałem ze 75w80 dostane w każdym markecie no ale sie przeliczyłem.

Napewno dostaniesz w serwisach Peugeota i Renault jak juz nigdzie indziej nie bedzie.

asgard88 - Sob Lut 26, 2011 11:31

Poczytałem parę tematów i juz nie wiem czy jak chce dolać olej tylko to ten sposób z laniem do odpowietrznika skrzyni pod filtrem powietrza az będzie tam pełno jest dobry czy nie :?:
Tomi - Sob Lut 26, 2011 13:39

rovek napisał/a:
asgard88 napisał/a:
1 osoba musi wlewać 2 patrzeć czy już wypływa olej spad śruby
Dokładnie tak, lecz jeśli postawisz samochód w wypoziomowanym miejscu, spuścisz stary olej, oczywiście przedtem rozgrzej silnik, wlej 2,2 litra oleju i powinno być ok, troche może wyplynąć przez śrubę, w której sprawdzasz poziom bo w skrzyni zawsze troche starego oleju zostanie.


Przy wymianie 1.8L. 2 L na suchą skrzynię (jak była rozbierana).
2.0 i 2.2. to chyba skrzynia PG1.

asgard88 - Nie Lut 27, 2011 10:14

Poczytałem parę tematów i juz nie wiem czy jak chce dolać olej tylko to ten sposób z laniem do odpowietrznika skrzyni pod filtrem powietrza az będzie tam pełno jest dobry czy nie :?:

:?:

rovek - Nie Lut 27, 2011 16:27

To nie jest dobry pomysł. Wjedź na kanał, odkręć śrubę od stanu, niech ktoś nalewa z góry w odpowietrznik, a ty kiedy zobaczysz że leje sie z dziury po korku stanu mówisz stop.