Zobacz temat - [R623] Nie działa ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623] Nie działa ABS

kermit01 - Sob Lip 11, 2009 18:25
Temat postu: [R623] Nie działa ABS
Witam,
zakupiłem właśnie rovera 623 '96, niestety nie działa ABS, pytanie ile będzie kosztowała naprawa?

JACKMOTORS - Nie Lip 12, 2009 08:35

Kolego podaj jakieś szczegóły jak kontrolka reaguje kiedy jakie objawy . Co do ceny to zależy co walnęło ale nie sa to tanie rzeczy.
kermit01 - Nie Lip 12, 2009 11:59

Świeci się kontrolka ABS, właśnie nie wiem jakie są przyczyny. Pewnie musiałbm pojechać na zdiagnozowanie, ale wcześniej chciałbym się dowiedzieć jakie są scenariusze?:)
thef - Pon Lip 13, 2009 11:26

Uszkodzony lub zabrudzony czujnik, uszkodzona koronka, uszkodzone przewody elektryczne lub zabrudzona kostka przy czujniku. Na stronie klubowej jest opis "ręcznej" diagnostyki układu ABS - można spróbować odczytać błędy.
kermit01 - Pon Lip 13, 2009 19:20

Gdzie dokładnie mogę znaleźć takie cuś?
thef - Wto Lip 14, 2009 20:25

Wejdź na www.hondaaccord.strefa.pl pobierz manual po polsku do bliźniaczej hondy accord cc7 i będziesz miał ładnie rozrysowane i opisane.
JACKMOTORS - Wto Lip 14, 2009 21:12

Kolego z prawej strony w słupku pod pułka masz niebieskie złacze diagnostyczne połacz je kawałkiem drucika i zgodnie z opisem z manuala odczytaj bład z kontrolki ABS niemylić z kontrolka MIL . Tak jak ci kolega wczesniej napisał ściagnij manuala polskiego od ACORD CC7 ze strony klubu hondy i po kłopocie cała diagnostyka za darmo.
staf - Wto Lip 14, 2009 21:21

JACKMOTORS napisał/a:
Kolego z prawej strony w słupku pod pułka masz niebieskie złacze diagnostyczne połacz je kawałkiem drucika i zgodnie z opisem z manuala odczytaj bład z kontrolki ABS niemylić z kontrolka MIL . Tak jak ci kolega wczesniej napisał ściagnij manuala polskiego od ACORD CC7 ze strony klubu hondy i po kłopocie cała diagnostyka za darmo.


:ok: Pracy naprawde niewiele.

McGAJveR - Wto Lip 14, 2009 21:26

Pobrał ktoś już tego manuala ? Nie uśmiecha mi się rejestrować na Forum Hondy, a bez tego nie zassam :(
JACKMOTORS - Czw Lip 16, 2009 07:00

Ja pobrałem już dawno . Pozatym jak się zarejestrujesz to masz zawsze wieksze szanse rtozwiazać swój problem bo Rover wersja 600 to Honda.
McGAJveR - Czw Lip 16, 2009 07:55

JACKMOTORS,
Nie dało by rady przesłać na maila?
Nie chcę się rejestrować, pobrać jeden plik i wisieć tam jako duch...
Sam prowadzę Forum i wiem, co znaczą takie "duchy"...

Markzo - Czw Lip 16, 2009 10:39

jeszcze jedna może być przyczyna ;) wlanięta pompa/akumulator od ABS'u, u nas rozszczelnił się akumulator od abs (tak mechanik powiedział) i kupiliśmy cał apompe z akumulatorem i było git ;) używka za 200zł chyba
kermit01 - Nie Sie 01, 2010 21:55

Odświeżam temat :) obecnie mój problem polega na tym, iż ABS włącza się automatycznie kiedy samochód zwalnia czyli przy predkościach rzędy 10 -15 km/h. Generlanie chciałbym go kompletnie wyłączyć, czy ktoś wie gdzie znajduje się zasilanie?
maciej - Pon Sie 02, 2010 11:56

Na 90% obstawiałbym poluzowany czujnik przy jednym z kół - w R800 2 razy miałem takie objawy.

Przeprowadź procedurę odczytu błędów to dowiesz się przy którym.

Żeby wyłączyć ABS musisz wyciągnąć bezpiecznik - opis na klapce od bezpieczników. :)