Zobacz temat - [R75] Umiejscowienie wtyczki OBD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Umiejscowienie wtyczki OBD

deko77 - Nie Lip 12, 2009 12:24
Temat postu: [R75] Umiejscowienie wtyczki OBD
Od poczatku , kiedy kupiłem mojego roverka przy uruchomieniu silnika komputer wyświetla komunikat check engine (sprawdz silnik ) - nie bardzo wiem co to oznacza - czy chodzi o serwis , czy moze jest coś nie tak z silnikiem - jak to sprawdzic i skasowac komunikat i jeszcze jedno - gdzie jest złącze diagnostyczne w moim autku ?? ? - jest `to anglik - chce skasowac oil servis - wczoraj wymieniałem olej i filtr - wiec ten komunikat jest lekko nieaktualny

Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam Daniel

krzych - Nie Lip 12, 2009 12:29

Musisz znalezc kogos z komputerem do diagnostyki,komunikat check engine moze oznaczac wiele rzeczy.Zreszta zeby wykasowac serwis tez potrzebny jest komp. :smile:
Trebor75 - Nie Lip 12, 2009 12:50

a właśnie, co np oznacza ta kontrolka? :wink:
deko77 - Nie Lip 12, 2009 15:02

wiem , że oil service można skasować samemu - kabelek , złącze diagnostyczne i heja - pytanie gdzie ono jest w moim roverku ?? ? A co do check engine - był okres - jakieś dwa tyg. że komputer nie pokazywał tego komunikatu - wiec może jest coś co warto sprawdzić i komunikat zgaśnie :roll:
sknerko - Nie Lip 12, 2009 15:13

w europejskich złącze jest tam gdzie strzałka a w anglikach pewnie będzie wtym samym miejscu ale po drugiej stronie auta