Zobacz temat - [R75] Problemy po naprawie HGF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problemy po naprawie HGF

deko77 - Pon Lip 13, 2009 23:21
Temat postu: [R75] Problemy po naprawie HGF
Po wymianie uszczelki pod głowicą zaczęły sie inne problemy = po pierwsze auto wczesniej wyświetlało zużycie paliwa ok. 36 mpg ( mil / galon) teraz jest 26 - nie wiem , czy komputer szwankuje , czy naprawde zaczął tyle palić i dlaczego .
Po drugie , kiedy zatrzymam auto obroty silnika wariują - mam wrazenie , że auto zaraz zgasnie - nie wiem , czy to wina tego , ze w układzie może być jeszcze troche syfu po hgf ( olej , woda) albo dlatego , że wymieniając uszczelkę pod głowicą nie wymieniłem uszczelki kolektora ssącego i być może dostaje "lewe" powietrze :bezradny:

Z góry dziekuję za pomoc

Pozdrawiam Daniel

SeniorA - Wto Lip 14, 2009 08:17

Może przy tym była rozłączana bateria , a jesli tak , to ECM utracił pamięć i trzeba ją przywrócić.
deko77 - Wto Lip 14, 2009 08:29

Dziękuję Andrzej - bateria była wyciągnięta ( przy próbach odpalenia silnika przy hgf całkowicie padła - wyciągnąłem ja do ładowania - bezskutecznie :cry: ) . Jak możesz napisz mi jak mam to zrobić - czy mogę to zrobić samemu , czy potrzeba pomoc servisu ?? ?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Daniel

SeniorA - Wto Lip 14, 2009 09:54

Odpiąć aku i podpiąć na zimnym silniku.Nie musisz podpinać się pod komputer , tylko żeby było od razu dobrze to ( chodzi o ECM ): po podpięciu aku uruchomić silnik na wolnych obrotach do osiągnięcia temperatury pracy ( wł. wentylatora ), potem na 2 minuty wejść na 1200obr/min.Zakończyć proces dostosowania jazdą około 10 km. w różnych warunkach ruchu ( start,zatrzymanie,przyspieszanie,wolna i szybka jazda itd )
Przed odłączeniem aku alarm wyłączony,centralny nie zablokowany,wszystkie inne odbiorniki wyłączone , kluczyki z pilotem w kieszeni, nie w stacyjce.

deko77 - Wto Lip 14, 2009 14:18

Jeszcze raz dziękuję,napisz mi tylko na jak długo mam odpiąć aku (czy mam go odpiąć i wpiąć,czy odczekać chwilę)?

Dziękuję i pozdrawiam Daniel.

SeniorA - Wto Lip 14, 2009 15:20

Ważne by na zimnym po dłuższym postoju, odpiąć na kilkanascie minut.Nie wiem czy to rozwiąże Twoj problem , ale i tak to jest konieczne.