Zobacz temat - [R620] Odcięcie wtryskiwaczy podczas pracy na LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Odcięcie wtryskiwaczy podczas pracy na LPG

crusio - Sro Lip 15, 2009 19:04
Temat postu: [R620] Odcięcie wtryskiwaczy podczas pracy na LPG
Witam. Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada odciecie napiecia na wtryskiwaczach benzynowych podczas pracy na LPG. Dzis zauwazylem ze podczas jazdy na LPG spala mi benzyne i to dosyc sporo bo 2l/100km (a przeciez jest cieplo i praktycznie od razu przelacza na gaz).
Dzis wzialem do reki miernik i sprawdzilem napiecie na wtryskach benzynowych.
1. Podczas pracy na benzynie na kazdym z nich napiecie miedzy pinami na wtyczce waha sie od 0.2V do 0.33V.
2. Podczas pracy na LPG napiecia sa jednakowe ?? !!

Jak to mozliwe, przeciez podczas pracy na LPG komputer gazowy powinien chyba odciac wtryski paliwa jak mi wiadomo, a co za tym idzie napiecia na nich nie powinno byc. Prosze mnie poprawic jezeli sie myle. :bezradny:

Dodam jeszcze ze posiadam instalacje sekwencyjna IV gen. Diego G3

TomekBugajski21 - Sro Lip 15, 2009 19:19

z tego co mi wiadomo to wtryski benzyny niekoniecznia sa odcinane ale paliwo na takim trojniku, po prostu zamyka benzyne otwiera gaz.
Tak samo jest np z pompa paliwa ktora pomimo tego ze jest zasilany lpg ona pracuje, wiem to od pewnego mechanika

crusio - Sro Lip 15, 2009 19:21

To w takim razie dlaczego do kazdego wtryskiwacza dochodza przewody od komputera sterujacego instalacja LPG ? Gazownik wyraznie podpial sie pod zasilanie wtryskiwaczami benzynowymi, a chyba tylko po to, by je odciac podczas przelaczenia na LPG.
TomekBugajski21 - Sro Lip 15, 2009 19:25

oj to nie wiem tez mam 4 generacji instalke ale do wtryskow od benzyny mam kable od ecu samochodu i do niego jest wpiety ecu gazu i tak dalej... ciekawe

Z tym ze koles mowil od gazu ze ecu gazu dziala na podstawie ecu samochodu, zczytuje mapy benzyny zeby wiedzial jak gaz podawac itd wiec moze cos tu o to chodzi sam nie wiem