Zobacz temat - [214 Si 98r] Grzeje sie po włączeniu klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si 98r] Grzeje sie po włączeniu klimy

dudus87 - Czw Lip 16, 2009 12:05
Temat postu: [214 Si 98r] Grzeje sie po włączeniu klimy
No wlasnie... wczoraj zauważyłem ze temperatura wysoka, natychmiast postój, otworzona maska itp płyn w normie, olej kolor ma dobry wszystko wydaje się być w porządku.

Dzisiaj zaobserwowałem że do czasu aż nie włączyłem klimy temp była ok, po właczeniu wskaznik idzie w góre.

Macie jakies pomysły co to moze byc?

kqba - Czw Lip 16, 2009 15:28

Ja miałem tak niedawno. Zmieniłem czujnik temperatury i jest ok. Mi wskazówka temp. podnosiła się już po przekręceniu kluczyka na zimnym silniku np. rano.
Skiba - Czw Lip 16, 2009 15:42

A przy włączonej klimie wentylatory działają ? powinny ...
ash - Czw Lip 16, 2009 15:43

Cytat:
Zmieniłem czujnik temperatury i jest ok. Mi wskazówka temp. podnosiła się już po przekręceniu kluczyka na zimnym silniku np. rano.


to miales padniety czujnik temp podający na deske ewidentnie. A kolega ma gorszy problem, sam jestem ciekaw co to jest.

Skiba - Czw Lip 16, 2009 15:45

Brt ostatnio miał podobny problem. Przy włączonej klimie nie włączały się wentylatory, stąd ponosiła się temperatura. Przeczyszczenie i poprawienie którejś z wtyczek/okablowania rozwiązało problem.
dudus87 - Czw Lip 16, 2009 18:12

teraz gdy auto nie jest rozgrzane, po włączeniu klimy powinien zacząć chodzić wentylator? ide sprawdzić co się dzieje.
ash - Pią Lip 17, 2009 14:31

tak, powinien zaczac dzialac wentylator klimy. I jak?
dudus87 - Pią Lip 17, 2009 15:40

włączyły się obydwa, duży i mały...pojechałem około 3 km i było ok pozniej znowu widze jak wskazówka idzie w górę....
ash - Pią Lip 17, 2009 16:13

tez jestem ciekawy co to moze byc bo mnie to raz spotkalo, w srode, w straszliwy upal. Sprezarka klimy zaczela bardzo glosno chodzic, silnik zaczal gasnac mi, musialem trzymac go na podwyzszonych obrotach, no i nagle podwyzszyla sie temperatura wiec zaprzestalem jazdy. Jak tylko ostygl jest wszystko w porzadku. U mnie wydaje mi sie, ze mam problem ze sterowaniem klimatyzacji bo czasem sama sie wlacza, a gdy silnik sie zagrzeje zbytnio to komputer powinien ja wylaczyc aby odciazyc silnik, u mnie nie mozna jej wylaczyc wiec mysle dlatego sie zagrzal lekko, ale dlaczego gasl. Teraz jest wszystko ok. To jest dopiero zagadka :grin:
dudus87 - Pią Lip 17, 2009 17:35

sprawdziłem jeszcze co się dzieje pod maską gdy zaczyna sie grzac... no i nic się nie dzieje :D wentylatory chodzą normalnie, wszystko wygląda na ok, jednag temp sie podwyższa, po wyłączeniu klimy chwilka i opada w dół... stawiam że cos z termostatem bo nic innego mnie tam nie dziwi