Zobacz temat - [Rover 400 1.6 99r.] Obroty nie spadają - pytanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400 1.6 99r.] Obroty nie spadają - pytanie

lokodepako - Pią Lip 17, 2009 20:59
Temat postu: [Rover 400 1.6 99r.] Obroty nie spadają - pytanie
Witam

Mam takie pytanie do was, szukałem na ten temat na forum i trochę znalazłem m.in. czyszczenie silniczka krokowego.
Ostatnio zdarza mi się coś dziwnego. Chodzi o to że gdy używam klimatyzacji jak jest tak parno jak dzisiaj obroty w pewnym momencie się zatrzymują i nie spadają kiedy stoję w korku.
Zdarza mi się to tylko w czasie upału, wiem że klima obciąża dodatkowo silnik no ale nie powinno tak być. Jak jest chłodniej to wszystko jest ok bo też włączałem klime by to sprawdzić. Tak samo na trasie.
Dzieje się to tylko w korku, gdy wracam z pracy do domu czasem nawet 1,5 godziny w korkach. Aha gdy włączam klime obroty mi podskakują, ale z tego co czytałem tak powinno być.
Macie jakieś pomysły co to może być?

Ciufa - Pią Lip 17, 2009 21:03

lokodepako napisał/a:
Chodzi o to że gdy używam klimatyzacji jak jest tak parno jak dzisiaj obroty w pewnym momencie się zatrzymują i nie spadają kiedy stoję w korku.

na jakiej wartości się zawieszają ?
jak akumulator jest słaby to obroty się nieznacznie podnoszą aby go podładować

staf - Pią Lip 17, 2009 21:06

A to czytałeś. Może ci pomoże.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=366647

lokodepako - Pią Lip 17, 2009 21:09

Ciufcia napisał/a:
lokodepako napisał/a:
Chodzi o to że gdy używam klimatyzacji jak jest tak parno jak dzisiaj obroty w pewnym momencie się zatrzymują i nie spadają kiedy stoję w korku.

na jakiej wartości się zawieszają ?
jak akumulator jest słaby to obroty się nieznacznie podnoszą aby go podładować



Hmm zazwyczaj jest to 2000-2500. TO jest zależne od tego jak przycisnę pedał gazu. Nawet dałem mu specjalnie więcej gazu myśląc że się zawiesił ale wtedy trzymał 3000 obr.
Dzięki za info z akumulatorem :)

Ciufa - Pią Lip 17, 2009 21:15

lokodepako, spróbuj odciągnąć pedał gazu z powrotem
lokodepako - Pią Lip 17, 2009 21:22

Ciufcia napisał/a:
lokodepako, spróbuj odciągnąć pedał gazu z powrotem


Nie rozumiem?? przecież napisałem że dzieje mi się to gdy stoję w korku... przecież wtedy nie trzymam nogi na gazie -.-...
Czy to może być coś związane z uszczelką i zasysaniem fałszywego powietrza?

A może to jest związane coś z linką? tylko że dzieję mi się totylko podczas dużych upałów.

Aha co do tam tego to sorrki bo chyba źle zrozumiałem ;) chodziło CI żebym odciągnął pedał gazu, a ja to zrozumiałem jakbym miał trzymać nogę na gazie w czasie gdy stoję w korku hehe...

Ciufa - Pią Lip 17, 2009 21:25

lokodepako napisał/a:
przecież wtedy nie trzymam nogi na gazie

to spróbuj odciągnąć pedał gazu z powrotem, może nie odbija i zostaje w tym położeniu akurat jak stoisz w korku
jeżeli to nie pomoże, można pod maską jeszcze zobaczyć czy się przepustnica nie zawiesza

TomC - Sob Lip 18, 2009 09:43

Czyszczenie przepustnicy, krokowca, konserwacja i smarowanie sprężyny przy przepustnicy gdzie linkę odbija. Można jeszcze linkę zbadać czy się w pancerzyku nie przyciera i ewentualnie kropelkę oleju maszynowego napuścić.