Zobacz temat - [R214 95r. Cabrio] Średnice głośników.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R214 95r. Cabrio] Średnice głośników.

f1x - Nie Lip 19, 2009 02:22
Temat postu: [R214 95r. Cabrio] Średnice głośników.
Witam,
czy orientuje się ktoś jakie rozmiary mają miejsca na głośniki w Roverze 200 (kanciaku) z przodu i z tyłu? Niestety sam nie mam jak sprawdzić, gdyż nie posiadam głośników, a nie chce robić tego na czuja.

Czy da rade wrzucić 16,5mm na przód i 13mm na tył bez problemów? Ewentualnie istnieją jakieś przejściówki lub podkładki? Mam do kupienia okazyjnie zestaw nowych głośników Pioneer TS-G1703i i TS-G1303i za 169zł i chce upewnić się czy będą pasować.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pływak - Nie Lip 19, 2009 12:24

Z przodu w wersji hb są 16,5cm, a z tyłu prawdopodobnie 13 albo 13,5cm. Tu masz fotki i krótki opis montażu, co prawda nie z wersji cabrio ale u Ciebie z przodu powinno być podobnie http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=40092 Dodatkowo musisz zakupić dystanse bo w oryginale są zintegrowane z głośnikiem.
f1x - Nie Lip 19, 2009 12:42

Dziekuje bardzo :) . Mysle, ze raczej u mnie beda takie same srednice. Moge sie tylko zapytac o rok produkcji?
Mix - Nie Lip 19, 2009 13:05

Pływak napisał/a:
Dodatkowo musisz zakupić dystanse bo w oryginale są zintegrowane z głośnikiem.

Zgadza się, ale zintegrowane na stałe to one nie są :wink: Wystarczy odgiąć parę blaszek ze starego głośnika i go odkleić od plastikowego dystansu. Nowy głośnik 16,5 pasuje bez problemów. W kwestii brzmienia - wiadomo, że głośnik na dystansie z mdf'u zagra lepiej, niż na plastikowym (mniejsza sztywność).

Pływak - Nie Lip 19, 2009 13:14

f1x napisał/a:
Dziekuje bardzo :) . Mysle, ze raczej u mnie beda takie same srednice. Moge sie tylko zapytac o rok produkcji?

'95 r

Mixtated napisał/a:
Pływak napisał/a:
Dodatkowo musisz zakupić dystanse bo w oryginale są zintegrowane z głośnikiem.

Zgadza się, ale zintegrowane na stałe to one nie są :wink: Wystarczy odgiąć parę blaszek ze starego głośnika i go odkleić od plastikowego dystansu. Nowy głośnik 16,5 pasuje bez problemów. W kwestii brzmienia - wiadomo, że głośnik na dystansie z mdf'u zagra lepiej, niż na plastikowym (mniejsza sztywność).

Całkiem możliwe mi się nawet nie chciało sprawdzać od razu zamówiłem z mdf'u :mrgreen: