Zobacz temat - [R75] Samopoziomowanie Xenon-ów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Samopoziomowanie Xenon-ów

MARCONI13 - Nie Lip 19, 2009 20:14
Temat postu: [R75] Samopoziomowanie Xenon-ów
Witam wszystkich nowym niepodejmowanym jeszcze tematem,a dotyczącym awarii oświetlenia w moim autku.Po zakupie nie specjalnie zwracałem uwagę na zbyt mały zasięg moich świateł mijania-nie drążyłem tematu bo świeciły równo.Po jakimś czasie zaczęły j e d n o c z e ś n i e pulsować (4-5 cykli) zaraz po włączeniu świateł,w trakcie jazdy rownież co zaobserwowałem na poprzedzających samochodach.Obecnie światła nie oświetlają drogę równo-są za wysoko.Czyżby samopoziomowanie siadło?
Moze ktoś z forumowiczów miał podobne problemy z xenonami? Proszę o jakieś sugestie czy rady.Pozdrawiam.
MARCONI13 :bezradny:

Wiechciu - Wto Lip 28, 2009 14:35

U mnie xenony nie samopoziomowały się i długo kombinowali różni magicy aż wreszcie elektryk w salonie Citroena w Ełku przeczyścił kostki i jest ok. One muszą pójść w dół a następnie w górę przy każdym zapalaniu auta i przy włączaniu pokrętłem pozycyjnych.
Mam włączoną opcję, że światła zawsze mi działają i widzę to przy każdym odpalaniu.
W zimie mi się to parę razy zawiesiło ale wkładam rękę pod maskę, poruszam kostkami z tyłu reflektorów i znowu chodzi przez kilka miesięcy.
Co do pulsowania to niestety nie mam pojęcia.

sknerko - Sro Lip 29, 2009 13:00

pulsowanie może oznaczać śmierć palników a poziomowanie jest drugą usterką, ew. jakiś styk na masie czy coś i tak się dziwnie zachowuja