Zobacz temat - [R75] Czujnik klapy bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik klapy bagażnika

sojan - Pon Lip 20, 2009 00:19
Temat postu: [R75] Czujnik klapy bagażnika
witajcie.
Nie moge zostawić roverka na parkingu, pali się czujmik otwarcia klapy - najprawdopodobniej bagażnika, bo klapy silnika wcisnąłem i po przekręceniu kluczyka nadal jest obrazek z otwartymi klapami no i oczywiście włącza sie alarm. Nie wiem gzdie szukać tego czujnika od klapy bagażnika ?? ?? Rover 75 2004r... Ratunku...

SeniorA - Pon Lip 20, 2009 06:53

sprawdż najpierw krańcowy maski, bo on najczęściej jest przyczyną świecenia kontrolki.

[ Dodano: Pon Lip 20, 2009 06:55 ]
sojan napisał/a:
Nie wiem gzdie szukać tego czujnika od klapy bagażnika ??
jest w zamku.
mimo66 - Pon Lip 20, 2009 15:41

Obstawiam czujnik otw.maski nad silnikiem.
Znajduje się obok mocowania góry grilla ,przy zamku maski pod gumowym kapturkiem.
Możesz mieć troszeczkę wody i gotowe.
Proponuję dokładnie to obejrzeć i nawet podmuchać ciepłym powietrzem na czujnik(suszarka do włosów) odczekać troszeczkę i powinno być wszystko ok.
:wink:

witgut - Pon Lip 20, 2009 17:03

aby sprawdzić czy to czujnik klapy silnika, po prostu go odłącz. Czujnik odłączony nie pokazuje otwartej klapy :!:
MiReK - Pią Wrz 25, 2009 17:08

mimo66 napisał/a:
gumowym kapturkiem

Mi właśnie niechcący zleciał ten kapturek :oops: Wie ktoś jak założyć?Próbowałem wyciągnąć ten czujnik żeby założyć ten kaptur,ale udało mi się zdemontować tylko tą czarną część,a tą szarą na którą nakłąda się właśnie kaptur nie umiem wyciągnąć,a nie chcę tego ułamać