Zobacz temat - [R420] klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] klimatyzacja

michal_w - Wto Lip 21, 2009 06:53
Temat postu: [R420] klimatyzacja
witam
chcialem zapytac co moze byc przyczyna: klimatyzacja szczelna, nabita, sprezarka nie zalacza z przycisku choc dioda sie pali, sprezakrka podlaczona "na krotko" zalacza - sprawna, gdzie szukac przyczyny - bezpieczniki czy jaka??? nadmienie ze jedna rurka miala dziure i trzeba bylo pospawac, wiec moze ktos przed sprzedarza podlaczyl przycisk w inne miejsce tak aby tylko dioda swiecila????

pozdrawiam,
michal.

Fargo80 - Wto Lip 21, 2009 07:25

Ja proponuje po nitce do klebka.
Zacznij od dostania sie do samego wlacznika, moze on nie dziala tak jak ma dzialac moze tylko sie zaswieca ale nie przelacza na pozycje "wlacz"

a jesli nie to sprawdz kable od samego wlacznika az do klimy

tu masz schemat od klimy co prawda z 45

ale u mnie w 220 jest to samo co w 25

wiec i u ciebie powinno byc to samo

sTERYD - Wto Lip 21, 2009 09:00

michal_w, obok filtra oleju masz wtyczkę z dwoma kabelkami. To czujnik temperatury oleju. zewrzeyj piny we wtyczce i wtedy spróbuj :cool:
Hrabia - Czw Lip 23, 2009 14:12

Podepnę się pod temat.

Klima nabita, szczelność sprawdzona.
Czy niesprawny czujnik temperatury płynu chłodniczego może być przyczyną że sprężarka się nie włącza? Kabelek od wentylatora chłodnicy jest oczywiście odłączony żeby wiatrak śmigał.
Dodam tylko że dioda we włączniku świeci.

Steryd... Ty wiesz dużo o mojej "Zośce" ze Szczecina :)
Gadaj bo na pewno wiesz o co kaman z tą klimatyzacją :)

Dodam tylko że chodzi o R45 1.8 benzyna z 2000 roku.

sTERYD - Czw Lip 23, 2009 17:40

jak go ostatni raz widziałem to klima działała... :hm:
BetJar - Czw Lip 23, 2009 19:02

Zaglądnij pod schowek w kabinie, na lewo są dwa kabelki (kolorów nie pamiętam, chyba niebieski i jakiś tam inny). Sprawdź je dokładnie, u mnie konektor trzymał się tylko na izolacji, w środku była przerwa, a wzrokowo wyglądało ok.
Hrabia - Wto Lip 28, 2009 08:56

Czujnik wymieniony a klima jak stała tak stoi :evil: już nie mam siły.

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 13:16 ]
Znalazłem winowajcę. Tylko że go zagubiłem i nie wiem co mam zakupić.
Na obrazku zaznaczyłem o który bezpiecznik/przekaźnik chodzi.
Przypominam.
R45 2000r. 1.8 Benzyna.

Jakieś konkretne oznaczenia tego ustrojstwa są?

Help.

marcin316 - Sro Lut 24, 2010 19:32

Hrabia rozwiązałeś problem? U mnie po zimie też coś niedobrego stało się z klimą. Po włączeniu przycisku kontrolka się pali, wentylatory się kręcą, a sprężarka nie chodzi :/ W wolnym czasie będę walczył.

Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki (dwa w komorze silnika, zgodnie ze schematem) i są sprawne, przekaźnik zamieniłem z tym od świateł przeciwmgłowych co też nic nie dało. Po odpięciu wtyczki od sprężarki miernik nie wykazał na niej żadnego napięcia. Wentylatory się kręcą a sprężarka nie :/

Jeszcze kilka tygodni temu wszystko śmigało jak trzeba. Ma ktoś może pomysł co jeszcze można sprawdzić? Czy jeśli uszkodzony byłby jakiś czujnik, to wentylatory by się kręciły po włączeniu klimy?

Czy to, że niedawno wymieniałem akumulator może mieć jakikolwiek wpływ na zaistniałą sytuację?

Hrabia - Czw Lis 11, 2010 10:50

marcin316

Ja już jestem po kłopocie.

Może akurat Tobie też się przyda:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=43942

Ps. Sorry że dopiero teraz ale miałem/mam miesiące ciężkiej pracy i bardzo mało czasu na zaglądanie na forum.