Zobacz temat - [Freelander] SRS problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] SRS problem

smith - Wto Lip 21, 2009 20:16
Temat postu: [Freelander] SRS problem
Witam od pewnego momentu mam problem z kontrolką SRS w freelanderze 1999r D
Przekręcam stacyjkę srs po chwili gaśnie i Zanów się zaświeci i świeci się cały czas.
Wcześniej tego nie było, auto nie było po wypadku nigdy i nie było przekładki mam wersje z Niemiec wiec nic nie było ruszane.

Sprawdziłem bezpiecznik, OK. sprawdziłem kable pod siedzeniami wydaja się ok. ona tam jakoś maja się zwierać czy jak ? ale wtyczki są jak nowe nie zaśniedziałe.

Gościu który robił mi klimatyzacje podłączył komputer pod gniazdo i mówi ze on żadnego błędu nie widzi czy cos tam nie chciało mu czytać nie wiem ojciec to załatwiał i tak mi powiedział.

Co może być przyczyną ? jak można to zdiagnozować ?

staf - Wto Lip 21, 2009 20:31

Witam, raczej nie obejdzie się bez podpinania kompa ponieważ trzeba odczytać jaki błąd został zapisany w pamięci sterownika, inaczej nawet nie wiesz o którą poduszkę lub jej obwód brzęczy komputer.
smith - Wto Lip 21, 2009 20:53

tak, czyli komuter trzeba podpiać pod wtyczke standard, mam OBD 2 uzywałem w seacie pasuje ale czy go złapie ?
Mix - Wto Lip 21, 2009 20:54

U mnie przy identycznych objawach, okazało się, że sterownik jest uszkodzony. Wykrył dzwona, a dzwona nie było :mrgreen: Wymieniony na inny i jest wszystko OK.
smith - Wto Lip 21, 2009 20:58

łał no mam nadzieje ze tego nie bedzie, wydałem juz 800 zł za klimatyzacje nowa chłodnica 500 zł plus nabijanie i serwis.