Zobacz temat - [Freelander] Problem z pompą sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z pompą sprzęgła

Loczek1234 - Sro Lip 22, 2009 14:19
Temat postu: [Freelander] Problem z pompą sprzęgła
Witam wszystkich uzytkownikow.
Mam nastepujacy problem. Ostatnio padł mi wysprzeglik i łapa mocujaca w moim freelku. Kupilem taki zestaw na allegro [uzywany], pojezdzilem około 2 miesiecy i nawaliła mi pompa sprzegła. I stad moje pytanie. Czy to był moj bład ze nie wymienilem pompy i wysprzeglika odrazu? Czy moze mechanik popełnil jakis blad przy montazu? I najwzniejsze czy teraz kupic sama uzywana pompke sprzegla czy zestaw [ wysprzeglik + pompa], poniewaz slyszalem ze te 2 czesci sa nie rozłączlnym elementem. Czy to prawda?
Pozdrawiam ;]

Mariusz418 - Sro Lip 22, 2009 14:24

WITAM

POMPA + SIŁOWNIK JEST CAŁOŚCIA LECZ MORZNA TO ROZŁĄCZYĆ TYLKO TRUDNO POTEM ODPOWIETRZYĆ


POZDRAWIAM

Loczek1234 - Sro Lip 22, 2009 19:59

dzieki wielkie. a czy ktos wie jak odpoiedziec na pozostale pytania?
:razz:

SyntaX - Sro Lip 22, 2009 20:32

Zdecydowanie popełniłeś błąd że nie wymieniłeś całego zestawu pompa wysprzęglik. Ten element istotnie fabrycznie jest nierozbieralny. Najmniejsza ilość powietrza w układzie jaka pozostaje bo jego rozszczelnieniu powoduje, że z biegiem czasu w pompie ulega uszkodzeniu gumowy oring. Powoduje to "przepuszczanie" pompy i w efekcie jej awarię. Tak się składa że mam znajomych wśród ludzi zajmujących się przekładkami, oraz w autoryzowanym ASO. Wielokrotnie próbowali to odpowietrzać i było jakiś czas ok ale zwykle po kilku tys. kilometrów pedał sprzęgła opadał. Ostatecznie i tak kończyło się zakupem całego zestawu pompa - wysprzęglik.

Układ działa na zasadzie wytworzenia wysokiego ciśnienia.
Podobnie jak układ hamulcowy, tylko że tutaj nie ma odpowietrznika.

Loczek1234 - Sro Lip 22, 2009 22:31

dziekuje bardzo za odp pmogliscie mi panowie;]
Pozdro :mrgreen: