Zobacz temat - [R75] Lampy soczewkowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lampy soczewkowe

MiReK - Czw Lip 23, 2009 15:55
Temat postu: [R75] Lampy soczewkowe
Chciałbym włożyć do swojego autka takie lampki:
http://cgi.ebay.pl/Rover-...%3A1%7C294%3A30
te oczywiście są do anglika,ale może da się je przerobić na Europę?
Lub może ktoś spotkał się z takimi już na Europę?

sknerko - Sob Lip 25, 2009 17:15

To ci może pomóc
Zukowaty - Nie Lip 26, 2009 04:24

Kolega ze Swarzędza R75 CDT ma takie właśnie światła fabrycznie. Musiał bym się z nim umówić i zobaczyć jak to wygląda ale nie powiem Ci teraz kiedy.
MiReK - Nie Lip 26, 2009 12:58

A co powiecie jakby kupić te:
http://moto.allegro.pl/it...5_bi_xenon.html

i przerobić je na same soczewkowe?Wystarczy chyba tylko zmienić gniazda żarówek?

Zukowaty - Nie Lip 26, 2009 15:31

Chcesz wywalać kasę w błoto? One są droższe niż te nowe z UK a w UK były na H, tu masz Xenon.
MiReK - Nie Lip 26, 2009 16:53

Zukowaty napisał/a:
a w UK były na H


Tak,ale są tylko lewe :sad:

Zukowaty - Nie Lip 26, 2009 22:23

a nie lepiej poszukać na allegro?
Ja znalazłem ostatnio u jednego sprzedającego nowe lewe a u drugiego używkę prawą. Tak szukaj a nie prawie 2 tys na używane lampy które jeszcze będziesz przerabiał.

MiReK - Nie Lip 26, 2009 22:50

A masz namiary jeszcze na tego sprzedawcę? Bo ja przekopałem chyba cały internet i tylko w dwóch miejscach same lewe
gl1200 - Pią Maj 25, 2012 23:40

Mam pytanie czy do lamp soczewkowych r 75 po lifcie mozna dokupic same klosze ?
haszczyc - Pią Maj 25, 2012 23:48

czy dokupić to nie wiem ale z tego co widziałem da się je ściągnąć
MiReK - Sob Maj 26, 2012 00:14

gl1200 napisał/a:
Mam pytanie czy do lamp soczewkowych r 75 po lifcie mozna dokupic same klosze ?


Jakiś czas temu natknąłem się na takie klosze na ebay.uk
Jakby ktoś był chętny to mam komplet takich lamp soczewkowych (na zwykłe żarówki H7,nie xenony) na sprzedaż.Cena za komplet 1200 zł,wersja oczywiście europejska,wersja sprzed liftu)

haszczyc - Pią Cze 01, 2012 16:16

Witam mam pytanie do was otóż chcę rozebrać klosz przedniego reflektora i pytanie do was jak widać na zdjęciu są zaczepy ale nie chcę klosz oddzielić się od reszty lampy pytanie do was jak to rozebrać ?? boję się że siłowo coś połamie i będzie lipa a wiadomo jak ciężko dostać reflektor przedni po lifcie


VMatas - Pią Cze 01, 2012 16:56

Dajesz cały reflektor do piekarnika na ok 15 min. z temperaturą ok 80-90C i wszystko ładnie się odklei. Potem zaś podgrzewasz i sklejasz połówki nazad - tego co tam jest zupełnie wystarcza na sklejenie.
haszczyc - Pią Cze 01, 2012 17:04

ok poradziłem sobie usunąłem nalot wyciągając żarówkę od świateł drogowych

[ Dodano: Pią Cze 01, 2012 17:04 ]
VMatas, dziękuje za poradę

MiReK - Sob Kwi 20, 2013 17:44

Jako że będę wkładał xenony,mam na sprzedaż komplet swoich lamp soczewkowych na żarówki H7,wersja przed liftem,cena 750 zł,w zestawie komplet żarówek,czyli 2xH7,2xH9,2xW5W
http://allegro.pl/rover-7...3199118002.html

Rowan - Nie Kwi 21, 2013 10:34

sebol11, jak przerabiali mi lampy na soczewki (przedlift), to myślalem o tym, ale doszedłem do wniosku, że to do R75 nie pasuje, to już choinka by była chyba :wink:
MiReK - Nie Kwi 21, 2013 11:40

Rowan, piszesz do sebol11 a jego nie ma w tym temacie
Rowan - Nie Kwi 21, 2013 14:25

MiReK, bo jego post był....
Dawidovs - Czw Cze 06, 2013 14:53

Pytanie: Ma ktoś może jeszcze takie lampy soczewkowe na sprzedaż?
Powiem szczerze że rzadki towar...

haszczyc - Czw Cze 06, 2013 15:18

na allegro masz
sknerko - Czw Cze 06, 2013 15:59

haszczyc, a widziałeś w jakich cenach?
jest na allegro komplet xenonów w dobrej cenie wiem bo drugi już do mnie dotarł :mrgreen: choć go jeszcze nie sprawdziłem czy działa jak trzeba. http://allegro.pl/lampy-x...3269984418.html

haszczyc - Czw Cze 06, 2013 16:16

fajna cena szkoda że po lifcie tak tanio nie ma ;/
Rowan - Czw Cze 06, 2013 16:37

Dawidovs, możesz przerobić :wink:
U mnie to wygląda tak... Na ostatnich zdjęciach jest też 75 i ładnie widać ;)
http://forum.roverki.eu/v...74684&start=120

sknerko - Czw Cze 06, 2013 18:31

haszczyc, bywają i powiem ci że częściej idzie dostać tanio poliftowe niż stare, od jakichś dwóch miesięcy intensywnie szukałem i poliftowe były w komplecie w cenie 700 a na sztuki 650pln za dwie.

[ Dodano: Czw Cze 06, 2013 18:31 ]
Zastanawiam się czy jak moje xenony założę to tych starych nie dać właśnie przerobić i sprzedać co myślicie było by zainteresowanie?

SeniorA - Czw Cze 06, 2013 21:50

sknerko, a Ty nie kupiłeś tych soczewek którymi byłeś zainteresowany ?
sknerko - Czw Cze 06, 2013 22:22

No niestety ale nie kupiłem (złożyło sie na to parę spraw) co nie zmienia faktu że teraz mam oryginalny xenon rovera. Przy okazji mam pytanie może ktoś wie, zawsze widziałem w xenonach rovera napis "Xenon technology" a moje go nie mają a są oryginalne i z homologacją na xenon (żadna przeróbka) czy takie były czy może jest coś nie tak?
kirk50 - Czw Cze 06, 2013 23:11

sknerko...a jak będziesz zakładał ksenony?...będziesz robił jakieś przeróbki bo chętnie bym też założył u siebie...
sknerko - Czw Cze 06, 2013 23:15

Nie nic nie przerabiam bo ja ma teraz HID i tylko wepnę wtyki w te lampy i tak zostawiam a jak kiedyś uda mi sie dorwać poziomowanie w oryginale to dokupię LSM przeprogramuję i założę ale na teraz nic nie przerabiam tylko zakładam lampy.
kirk50 - Czw Cze 06, 2013 23:29

A jak myślisz...też bym tak mógł zrobic?...mam normalne lampy...ale spryskiwacze są...czy wtyczki będą pasowały?...tzn...przekładam, podpinam i jadę z pięknym oświetleniem? :grin:
sknerko - Czw Cze 06, 2013 23:41

Tak powinno działać u ciebie, choć czasem trzeba masę doprowadzić ale jak co to pomogę:)
kirk50 - Czw Cze 06, 2013 23:59

Ok...jakbym się zdecydował i miał jakiś problem to się odezwę... ;)
wschodni - Pią Cze 07, 2013 17:44

HID do zwykłej lampy?
A nie popali kloszy?

kirk50 - Pią Cze 07, 2013 20:24

Mowa jest o całych lampach na wymianę...
rafalmis1 - Pią Cze 07, 2013 20:36

wschodni, HID czy zarniki wydzielają mniej ciepła niż halogenowe żarówki
wschodni - Pią Cze 07, 2013 21:48

Ok teraz rozumiem. Coś źle doczytałem :)
Co do HID -ów to chyba i tak nie powinno się ich do zwykłych lamp zakładać?

sknerko - Pią Cze 07, 2013 22:21

Nie powinno choć po pomiarach wiem że dużo zależy od konstrukcji lampy i Rovera są akurat z tych lepszych i nie oślepiają jakoś specjalnie ale to jest moje zdanie i oficjalnie nie powinno się zakładać HID do zwykłej najwyżej można do soczewek. Moje HIDy w zwykłych lampach kupiłem już zamontowane w aucie więc za bardzo wyboru nie miałem.
MiReK - Sob Cze 08, 2013 08:21

sknerko napisał/a:
zawsze widziałem w xenonach rovera napis "Xenon technology" a moje go nie mają a są oryginalne i z homologacją na xenon (żadna przeróbka) czy takie były czy może jest coś nie tak?


No powiem że trochę to dziwne.Ten drugi komplet od gościa od którego kupiłeś,widać że ma ten napis.

Dawidovs - Pon Cze 10, 2013 11:35

Rowan a jak to przerobiłeś? Kupiłeś nowe klosze czy jak? Ładnie to wygląda..[/b]
Rowan - Pon Cze 10, 2013 17:53

Dawidovs, poczytaj w dziale o tuningu wizualnym ;)
sknerko - Wto Cze 11, 2013 08:49

MiReK napisał/a:
Ten drugi komplet od gościa od którego kupiłeś,widać że ma ten napis.

Zobacz na drugim zdjęciu tam już nie ma, jest tylko na pierwszym.

MatiNitro - Wto Cze 11, 2013 15:00

sknerko, założyłeś te lampy już? Bo mam dylemat czy kupować czy nie. To wogóle jest europa czy anglia bo w opisie nie ma nic.
sknerko - Pon Cze 17, 2013 20:47

Dzwoniłem do niego i powiedział ze europa i dlatego wziąłem choć przerobienie jest banalne, niestety nie założyłem jeszcze bo drugie auto mam u mechanika i to musi jeździć teraz, jak będę miał drugie to wtedy będę sie bawił z tym.

[ Dodano: Pon Cze 17, 2013 20:50 ]
No i oszukał mnie śmieć jeden :evil: mam angielskie xenony jeszcze nie założyłem ani nie sprawdziłem czy działają bo bez zdjęcia starej lampy nie szans podłączyć nowej.
Mam nadzieję że będą działać bo chyba gada dopadnę jak nie.

Zamierzam przerobić ale jak wyjąłem jedna soczewkę to nie jest tak różowo osłone zdemontować do przeróbki i tak się zastanawiam czy nie kupie gdzieś całych soczewek euro.

pelson91 - Sob Lis 09, 2013 22:30

Odkopię trochę temat, ale dzisiaj po raz kolejny trochę rozczarowały mnie moje lampy zakupione od Adi-Części już chyba z pół roku temu. Najpierw nie działała regulacja kierunku świecenia, to teraz zdziwiła mnie linia odcięcia światła. Tak to u mnie wygląda (zdjęcie poniżej). Czy to normalne? Nie wydaje mi się... Dodam, iż zdjęcie zrobiono jakieś 10minut po regulacji ich w stacji diagnostycznej w Jankach, już podczas regulacji zwrócono mi uwagę, iż nie świecą one symetrycznie, do tego jest problem z pracą silniczków poziomujących (lewa lampa porusza się w znacznie mniejszym zakresie niż prawa). Generalnie wkurzają mnie te lampy już :/

[ Dodano: Sob Lis 09, 2013 22:30 ]
I tak wielki ukłon dla kolegi Markzo, bo zrobił co mógł, żeby w ogóle dało się tą regulacją ruszyć...

rafalmis1 - Nie Lis 10, 2013 07:44

U mnie chyba jest jeszcze gorzej :mrgreen:
pelson91 - Nie Lis 10, 2013 10:57

rafalmis1, co masz na myśli?
rafalmis1 - Pon Lis 11, 2013 17:29

Prawa lampa świeci wwyżej. Nie powinno tak być, chyba, że na drodze wwszystko układa się jak należy. Zrób foty nocą i z większej odległości. Ja zrobię swoich. U mnie w prawej nie działa regulacja lewo prawo, przez co mocno mam doświetlone pobocze. Lewą sam zrobiłem, przerobilem i świeci tak jak Twoja prawa, ale dodatkowo na drodze nie zchodzą mi się kąty, ale to może źle zostało na stacji wyregulowane, bądź wina przeróbki.
pelson91 - Pon Lis 11, 2013 18:29

właśnie wychodzę na przejażdżkę, zrobię foty taboretem, może będzie coś widać. niedługo wrzucę co zaobserwowałem

[ Dodano: Pon Lis 11, 2013 18:28 ]
Dobra, przejechałem się. Najpierw coś napiszę. Mianowicie, widać całkiem nienajgorzej, ale cholernie brakuje mi doświetlenia pobocza. PRAWEGO. bo lewe nawet co nieco widać. Mam wrażenie że zasięg nie jest duży, mimo ustawienia wysokości na stacji diagnostycznej. Generalnie rzadko jeżdżę po zmroku, jednak w okresie zimowym jest dłużej ciemno niż widno. I dlatego muszę poczynić jakieś kroki. A - wyjąć lampy i pobawić się przesłoną, B - zdjąc lampy i rzucić gdzieś w kąt i ich więcej nie zakładać.

Tyle kasy kosztowały, niby oryginały i w bdb stanie. Bdb stan nie świeci tak:












[ Dodano: Pon Lis 11, 2013 18:29 ]
rafalmis1, Teraz kolej na Twoje fotki

rafalmis1 - Pon Lis 11, 2013 20:49

Nie wiem, ale dla mnie prawa lampa to anglik. Sprawdź naklejkę i napisz. Czym robiłeś zdjęci? Jak wróce to postaram ssię zrobić, chodź dzisiaj i jutro mi nie pasuje. Zobaczę jak wrócę po 22 do domu
pelson91 - Pon Lis 11, 2013 21:11

rafalmis1 napisał/a:
dla mnie prawa lampa to anglik. Sprawdź naklejkę i napisz

na prawej lampie jest E1, i strzałka w lewo i w prawo. Cokolwiek to oznacza. Gdzie jeszcze to się sprawdza?


rafalmis1 napisał/a:
Czym robiłeś zdjęci?

Telefonem Sony Xperia Arc S

rafalmis1 - Pon Lis 11, 2013 21:51

pelson91 napisał/a:
na prawej lampie jest E1, i strzałka w lewo i w prawo. Cokolwiek to oznacza. Gdzie jeszcze to się sprawdza? 

To prawie jak u mnie. Ale to chyba jednak świadczyzeże to Europa. Jeszcze zobacz czy na otworzysz maskę jest  naklejka na lampie, na której napisane jest jakie są żarówki i oznaczenie UK bądź EU

Mam fotki, wrzucę dzisiaj, teraz pisze z telefonu

pelson91 - Pon Lis 11, 2013 22:14

Jutro spojrzę w poszukiwaniu owej naklejki na lampie
rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 00:55

jak widać z lewej lampy słup światła nie nachodzi na prawy



na tym zdjęciu widać jak lewa lampa, przerobiona przeze mnie świeci lekko do góry


prawa lampa

lewa


światło tylko z prawej lampy

tylko z lewej


moja przeróbka po schowaniu przesłony



tak świeci jak przysłonę dopycham


to już nawet nie wiem :mrgreen: chyba jak stoję pod samą ścianą





no i z jazdy
widać ze światło się nie nachodzi



tu tak daleko świeci, że nie widać odcięcia na drodze



obniżyłem, aby było widać jak lewa świeci w stosunku do prawej




więcej zdjęć

pelson91 - Wto Lis 12, 2013 05:23

u Ciebie jest elegancko. Jak ruszałeś przesłonę bez zdejmowania lampy?
rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 07:37

pelson91 napisał/a:
u Ciebie jest elegancko. Jak ruszałeś przesłonę bez zdejmowania lampy?


jak ściągniesz dekiel długich jest dźwignia.
jak u ciebie świeci złe , to może być wina żarnika, u mojego brata w soczewce był żarnik D2R zamiast D2S i psuł świecenie strasznie

Markzo - Wto Lis 12, 2013 08:49

rafalmis1 napisał/a:
jak ściągniesz dekiel długich jest dźwignia.

a nie mijania?

rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 10:49

Markzo napisał/a:
a nie mijania?

u mnie nie

Markzo - Wto Lis 12, 2013 10:57

wydawało mi się, że przysłona jest przy soczewce (tak mam w swoich do zs) ych w 75 się nie przyglądałem, spróbuj Pelson ;)
rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 12:31

Markzo napisał/a:
wydawało mi się, że przysłona jest przy soczewce

bo tak jest, ale żeby było można łatwo regulować przesłoną, to dźwignia przy odbłyśniku drogowych

pelson91 - Wto Lis 12, 2013 14:48

aż z ciekawości zaraz pójdę. zbyt łatwe to mi się wydaje ;]
rafalmis1 - Wto Lis 12, 2013 15:33

Pelson91 ale w ten sposób jedynie wyplaszczasz widmo święcenia. Nie zmieniasz Anglia - Europa, Europa - Anglia. Znikną kąty święcenia. Ale zrób tak, będziesz widział czy po zmianie pprzesłony zaczyna świecić wyżej po lewej bądź prawej stronie. Napisz co zaobserwujesz
pelson91 - Sob Lis 16, 2013 10:26

więc dziś pobawiłem się owymi lampami. Faktyczne, w komorze długich jest metalowa wajcha, która przesuwa się w górę i w dół. Te lampy to angliki :/ Obecnie ustawione jest świecenie symetryczne. Przesłona daje się ustawić tylko w położenie "anglia", czyli \___, fajne jest to odcięcie, ładnie by świeciło, gdyby było dokładnie w drugą stronę :/ jestem zdołowany...

Do tego jak ruszam tą dźwignią w prawej lampie to lata mi całe wnętrze lampy :|

rafalmis1 - Sob Lis 16, 2013 15:31

pelson91 napisał/a:
Do tego jak ruszam tą dźwignią w prawej lampie to lata mi całe wnętrze lampy


to oznacza, że masz albo ułamaną regulację, bądź jedynie odpięła się. Daj lampy do przeróbki i na pewno wszystko naprawią :)

pelson91 - Sob Lis 16, 2013 15:35

rafalmis1 napisał/a:
Daj lampy do przeróbki i na pewno wszystko naprawią :)

Dawałem je dwa rady Markzo. Byłem niemal pewny że będzie tip-top.

A jak oddam lampy do przeróbki w profi zakładzie to mnie skasują jak bym kupil trzecią nową pewnie...

Markzo - Sob Lis 16, 2013 16:00

Z angoli nie da rady zrobić EU bez ingerencji w przesłonę lub zmianę soczewki :/
pelson91 - Sob Lis 16, 2013 16:05

dlatego rozważam sprzedaż tych lamp jako uszkodzone - może ktoś sobie je będzie chciał przerobić i na nich śmigać. ja już nie mam do nich siły...
Markzo - Sob Lis 16, 2013 16:13

a reklamacja? sprzedający zrobił Cie w balona, to angole :/
rafalmis1 - Sob Lis 16, 2013 16:49

W 200 zł się zmieścisz. Przeróbka120 zzł za 2 szt. Plus wysyłka i powrót to około 50 zł. Poprawa uchwytów trzymających środek nie wiem, ale liczę ze 200 to będzie max :-)
Jeżeli nadal to cie nie przekonuje, to jaką kasę za nie chcesz?

pelson91 - Sob Lis 16, 2013 19:06

Markzo napisał/a:
a reklamacja? sprzedający zrobił Cie w balona, to angole :/

Ta, już to widzę, jak reklamacja zostaje przyjęta, minęło ponad pół roku od kupna, do tego były naprawiane, do tego nie mam paragonu (nie dostałem go), więc podejrzewam że i tak nic nie wskóram...
rafalmis1 napisał/a:
W 200 zł się zmieścisz. Przeróbka120 zzł za 2 szt. Plus wysyłka i powrót to około 50 zł. Poprawa uchwytów trzymających środek nie wiem, ale liczę ze 200 to będzie max :-)

Daj jakiś namiar :-)

rafalmis1 napisał/a:
to jaką kasę za nie chcesz?

Nie mam pojęcia ile za nie chcieć. Bo dałem za nie 900zł, miały być w bdb stanie. A tu wyszło jak wyszło... Więc pewnie żeby się ich pozbyć ustawiłbym cenę np ok 500zł i o nich zapomnieć. Rozważam teraz też zakup angielskich zwykłych i oddanie do przeróbki na soczewkę i na białym halogenie jeździć. Wyszłoby tanio, auto wyglądałoby efektownie, nie byłoby xenonu więc i samopoziom niepotrzebny (spryski mam).

Nie wiem, mam mętlik w głowie :-|

dukat11 - Sob Lis 16, 2013 21:20

pelson91, jak będziesz chciał sprzedać to daj znać
pelson91 - Sob Lis 16, 2013 21:43

na razie się waham pomiędzy sprzedażą a wysłaniem do przeróbki.
rafalmis1 - Nie Lis 17, 2013 08:34

pelson91 napisał/a:
Daj jakiś namiar


http://www.tmc-mc.pl/
mi powiedzieli około 50- 60 za lampę. Nie pisz maila, tylko zadzwoń. U nas przesłona jest dosyć nietypowa więc pewnie wymieni soczewkę. Nawet się nie zastanawiaj :!:

pelson91 - Nie Lis 17, 2013 11:05

Jutro dzwonię! Zobaczymy, co powiedzą. :) Dzięki rafalmis1
Rowan - Pon Lis 18, 2013 11:16

pelson91, ja miałem przerobioną na soczewkę z H7 i miałem HID 4300k i bardzo ładnie świeciło, policja kilka razy mnie kontrolowała i nic nie czepiali się ;) Były spryski, więc nikomu chyba nie przyszło do głowy, żeby sprawdzać dokładnie ;) A nawet gdyby, to przetwornice były tak schowane, że jakbym komuś nie pokazał, to by nie znalazł ;) Więc możesz w TMC poprosić, żeby włożył Ci soczewki nawet odrazu pod D2S, albo D1S i kupić HID do tego, tylko właśnie 4300K, wtedy będzie światło białe, nie rzucające się w oczy jako podejrzane :wink:
pelson91 - Pon Lis 18, 2013 11:57

tylko szkoda mi orygialnego zestawu xenon, który aktualnie siedzi. Świeci chyba w barwie 5000k albo 6000k, tak jak lubię :D Zadzwonię dzisiaj i się zapytam, czy dadza radę przywrócic sprawność tym lampom
stazaj88 - Pon Lis 18, 2013 13:39

Cytat:
Do tego jak ruszam tą dźwignią w prawej lampie to lata mi całe wnętrze lampy :|


Albo masz urwane mocowania do odbłyśnika

Co do przeróbki soczewki z przesłonami europejskie można dostac 50 zł/szt a jak chcesz miec bixenon to 150zł/szt

pelson91 - Pon Lis 18, 2013 13:42

Więc odbyłem rozmowę z Panem z firmy TMC-MC. Wszystko mu opisałem co i jak, powiedziałem że było już coś dłubane w celu poprawienia ich stanu, na to on odparł że lampa i tak będzie rozbierana, więc on i tak sprawdza wszystkie podzespoły, czy odblyśnik sie trzyma, czy soczewka nie jest wypalona, czy silniczki działają itd. i krzyknął cenę trochę wyższą niż u Ciebie rafalmis1, bo za kompletną regenerację lamp (kompletu) + przekładkę z anglika na Europę + polerkę, czyszczenie odbłyśników itd razem podliczył 240zł MAX, jeśli byłoby tam dużo do roboty. Także w zasadzie nie ma co się zastanawiać, tylko pakować je w pudło i wysyłać. Jak nowe to one już nigdy nie będą, ale może chociaż zaczną spełniać swoją rolę w należyty sposób ;)
rafalmis1 - Pon Lis 18, 2013 18:05

pelson91 napisał/a:
podliczył 240zł

to i tak rewelacja jak za pełną paletę usług :wink:

pelson91 - Pon Lis 18, 2013 19:12

Ostrzegłem go że możliwe że wszystko co tam jest trzeba będzie zrobić, a on na to "spokojnie, jesteśmy profesjonalistami, lampy będą jak nowe" także zobaczymy. w tygodniu zrobię kolejną już przerzutkę na seryjne i wysyłam. Jestem bardzo ciekawy co wskórają
rafalmis1 - Pon Lis 18, 2013 21:54

mnie najbardziej ciekawi czy wymieni soczewkę, czy tylko przesłonę
pelson91 - Wto Lis 19, 2013 01:00

Wszystkiego dowiem się już po robocie. ;)
pineska - Pon Gru 30, 2013 21:57

Witam, podłącze się pod temat.
Obecnie w swoim Roverku mam zwykłe reflektory ale ostatnio coraz częściej myślę czy nie wymienić by ich sobie na soczewkowe (xenonów nie chce bo za dużo rzeczy trzeba zmieniać :P ), tylko - o ile jest taka możliwość - chciałbym sobie jeszcze w nich zamontować takie "świecące pierścienie" jak mają niektóre auta,np. kiedyś w jakimś bmw to chyba widziałem.
Czy jest to wykonalne i jak Waszym zdaniem by się to prezentowało? P.S. Orientuje się ktoś może jakie są obecnie ceny takich reflektorów i czy dużym problemem jest ich wymiana?

pelson91 - Pon Gru 30, 2013 22:04

pineska napisał/a:
P.S. Orientuje się ktoś może jakie są obecnie ceny takich reflektorów i czy dużym problemem jest ich wymiana?


Firma TMC MC kompleksowo przerabia lampy nawet ze zwykłych na soczewki za niewielkie w sumie pieniądze. Myślę że za 300zł spokojnie miałbyś u nich usługę założenia soczewek, polerowania szkieł oraz montaż ringów. Czekam na przypływ gotówki żeby wysłać im swoje lampy do naprawy ;) A kontakt przez telefon bardzo dobry i konkretny

rafalmis1 - Wto Gru 31, 2013 08:54

Ludzie z forum chyba po 550 płacili za przeróbkę na soczewkę. Ringi to chyba 130zl od sztuki
pineska - Wto Gru 31, 2013 10:43

Patrzyłem to TMC MC ale to strasznie daleko od Łodzi a nie wiem czy jakbym podjechał to coś takiego by mi od ręki zrobili - podejrzewam że taka przeróbka musi potrwać.
Natomiast nie uśmiecha mi się im wysyłać reflektorów pocztą bo choćby co z autem bez nich skoro stoi pod blokiem, niech nawet deszcz zacznie padać...albo ktoś jakiegoś psikusa będzie chciał zrobić i powrzuca coś do środka... Ale cena 300 była by super :-)
Choć jak rafalmis1 pisał gdyby się okazało że tam też kosztuje w okolicach 550 to drogo, bo gdzieś w necie widziałem normalne soczewki za 300-parę złotych...Po Nowym Roku muszę się bardziej temu przyjrzeć :-)

Dawidovs - Wto Gru 31, 2013 11:33

Pytałem w TMC odnośnie ringów przy okazji przeróbek swoich reflektorów.
Ringów do tych kloszy wam nie wsadzą bo jest tam mało miejsca. Tylko polerowanie i soczewka.

Rowan - Sro Sty 01, 2014 13:04

pineska, możesz kupić angliki i wysłać do TMC, a on Ci je przerobi na soczewke EU ;) Ale z tego co pamiętam, to do mnie mówił, że byłaby możliwośc założenia ringów ;)
pineska - Sro Sty 01, 2014 14:45

Hmm, ale to musiałbym kupić soczewki angielskie czy zwykłe angielskie? Zresztą ciekawi mnie jak przerobią zwykłe na soczewkę skoro soczewka ma gładkie, przeźroczyste szkło a normalna lampa szkło rozpraszające...
P.S. A te ringi to działają jako światła drogowe, mijania czy te tzw. do jazdy dziennej?
P.S.2. Trudno jest taki reflektor samemu wymienić i czy po wymianie da się również ustawiać wysokość świateł z kabiny?

rafalmis1 - Sro Sty 01, 2014 15:58

P. S
Ringi działają jako postojowki. W BMW tez jako dzienne, ale nie w każdym modelu (chyba)

P. S 2
Aby wymienić lampy trzeba zderzak ściągać.

Koleszko w googlach poczytaj na czym polega przerabianie lamp. Dodam, że szkło się poleruje i staje się przezroczyste

pineska - Sro Sty 01, 2014 22:19

Poczytałem i wychodzi na to że taka przeróbka - polerowanie - bardzo osłabia szkło w dodatku jest to niezgodne z prawem ponieważ lampa jest homologowana do danego typu oświetlenia.
Dlatego jednak najpewniej zdecyduje się na kupno fabrycznych soczewek, jak choćby ta:
http://allegro.pl/lampa-p...html?source=mlt
Jedynie jakbym kupił soczewkę angielską to dałbym do przerobienia chyba że da się w jej wypadku samemu przestawić na europę...

Ricardus - Sro Sty 01, 2014 23:15

pineska napisał/a:
Poczytałem i wychodzi na to że taka przeróbka - polerowanie - bardzo osłabia szkło w dodatku jest to niezgodne z prawem ponieważ lampa jest homologowana do danego typu oświetlenia.
Dlatego jednak najpewniej zdecyduje się na kupno fabrycznych soczewek, jak choćby ta:
http://allegro.pl/lampa-p...html?source=mlt
Jedynie jakbym kupił soczewkę angielską to dałbym do przerobienia chyba że da się w jej wypadku samemu przestawić na europę...




Nareszcie ktoś w końcu zrozumiał, że takie przeróbki są nielegalne i lampa traci homologację. W przypadku wypadku, jeśli biegli przetrzepią pojazd i znajdą przerobione lampy, to można zapomnieć o odszkodowaniu. KAŻDA PRZERÓBKA LAMPY POWODUJĘ UTRATĘ JEJ HOMOLOGACJI !! ! Nie słyszałem o odstępstwach od tej zasady. To samo dotyczy wkładania żarników xenonowych w lampy które nie są do nich przystosowane. Może przeróbki poprawiają wygląd samochodu i poprawiają samopoczucie właściciela, ale trzeba pamiętać o tym co napisałem wcześniej.

Dawidovs - Czw Sty 02, 2014 08:35

Ricardus, to nie jest temat przeznaczony rozrzewnianiu się nad tym czy lampy mają homologacje czy nie. Chłopaki chcą przerobić lampki to niech to zrobią bo auto ma dzięki temu 5 lat mniej w wyglądzie. Sam nie przerabiasz i nie masz nic do dodania w kwestii technicznej to po co piszesz... :roll:

Rowan, ty przerabiałeś wcześniej niż ja. Mi teraz zrobili inną obudowę soczewki niż w twoich lampach i wypolerowali też część lampy od długich, choć się wzbraniali. Ringów tam nie włożą bo się nie mieszczą.

[ Dodano: Czw Sty 02, 2014 08:35 ]
pineska, a gdzie znajdziesz lewy reflektor? :P

rafalmis1 - Czw Sty 02, 2014 08:40

Homologacja w R75 jest na szkle od ddługich i np. TMC nie ppoleruje tego szkła. Chyba, że klient z góry każe. Jeżeli wlozymy soczewkę zamiast lustra to nie strace homologacji ponieważ soczewka nadal jest na żarówkę halogenowa
pineska - Czw Sty 02, 2014 15:02

rafalmis1 ma rację jeśli chodzi o homologację przy polerowaniu jedynie szkieł świateł mijania.
Dzwoniłem dziś do firmy RS-Serwis w Łodzi która również specjalizuje się w takich przeróbkach (choć nastawieni są głównie na auta amerykańskie) i przeprowadziłem z nimi naprawdę długą rozmowę na ten temat.

I teraz tak, facet odradził mi wykonanie takiego zabiegu w aucie które wychodziło w opcji już z fabryczną soczewką. Taki zabieg wg niego ma sens tylko wtedy jeśli auto w żadnej opcji takiego czegoś nie miało a my chcemy takie światło mieć - i tu muszę mu przytaknąć :-)

Argumenty jakie przemawiają przeciw przeróbce zwykłego reflektora to:
- spolerowane szkło rozproszeniowe nie będzie tak przeźroczyste jak fabryczne gładkie.
- po spolerowaniu stanie się cienkie i podatne na pęknięcia
- taki zabieg jest często droższy niż fabryczny, używany reflektor soczewkowy (u nich około 1200pln + polerka)

Dlatego jestem zdania że ktoś kto "żyje z takich przeróbek" i twierdzi że to nie ma zbytnio sensu ma rację - choć nie krytykuje nikogo kto czegoś takiego u siebie dokonał - jego wybór ;-)

A przechodząc do sedna - zamówiłem sobie dziś z internetu fabryczne soczewki - po 300pln/szt :-) Dostawa 24h więc jutro już powinienem się cieszyć nowym nabytkiem :-)

Pozdrawiam

Dawidovs - Czw Sty 02, 2014 15:39

Jeśli można spytać to gdzie znalazłeś?
3 stówy to dobra cena

MatiNitro - Czw Sty 02, 2014 15:50

I sprawdź kolego przed montażem czy to nie są angliki.
pineska - Czw Sty 02, 2014 17:15

Davidows zadzwoniłem pod numer z tej aukcji (Adi części), powiedział że nie ma drugiej ale dał mi namiar do firmy która również sprzedaje części do Rovera - zgadaliśmy się i dziś wysłali, paragon również otrzymam więc to żaden krzak ;-)

MatiNitro rozmawiałem ze sklepem i powiedzieli że to bez znaczenia czy anglia czy europa w wypadku soczewki ponieważ reflektor ma przełącznik do zmiany ustawienia, w instrukcji i RAVE zresztą też tak jest napisane :-)

pelson91 - Czw Sty 02, 2014 17:17

pineska napisał/a:
MatiNitro rozmawiałem ze sklepem i powiedzieli że to bez znaczenia czy anglia czy europa w wypadku soczewki ponieważ reflektor ma przełącznik do zmiany ustawienia, w instrukcji i RAVE zresztą też tak jest napisane :-)

ma przełącznik, ale WYŁĄCZNIE do przestawiania symetria-asymetria. Jeśli lampy są angielskie to będziesz mógł ustawić je albo po angielsku, albo po amerykańsku (symetrycznie). Jeśli sa europejskie, to będziesz mógł mieć europa lub ameryka.

pineska - Czw Sty 02, 2014 17:26

pelson91 aż mi się ciepło zrobiło po tym co napisałeś:-) Od razu zadzwoniłem się upewnić i to 100% europejska wersja :-)
pelson91 - Czw Sty 02, 2014 17:33

żeby Ci było jeszcze cieplej, moje lampy mają oznaczenia europejskie, a świecą jak angliki. Nie chcę Cię do końca ugotować i nie napiszę skąd je kupiłem :)
Ricardus - Czw Sty 02, 2014 23:11

Dawidovs napisał/a:
Ricardus, to nie jest temat przeznaczony rozrzewnianiu się nad tym czy lampy mają homologacje czy nie. Chłopaki chcą przerobić lampki to niech to zrobią bo auto ma dzięki temu 5 lat mniej w wyglądzie. Sam nie przerabiasz i nie masz nic do dodania w kwestii technicznej to po co piszesz... :roll:
:P


Myślę, że jednak miałem do dodania: przytoczyłem fakt z punktu widzenia prawa związany z tematem. Napisałem, nikogo nie uraziłem, poinformowałem, tym bardziej, że kwestia prawna została już poruszona w tym wątku wcześniej. Jeśli Tobie się nie podoba wyrażanie zdania przez innego użytkownika forum, to nie mój problem. Dla mnie tyle w temacie i życzę trochę więcej luzu bo nie ma się co spinać o takie "duperele" ;)

pineska - Pią Sty 03, 2014 18:18

Dziś przysłano mi nowe lampy - z przesyłką wyniosło mnie to 630PLN.
Niestety po odpakowaniu okazało się że w prawym reflektorze coś jest chyba urwane (regulacja?) i wnętrze przestawia się w przód i w tył (od strony soczewki) - ale do tego jeszcze powrócę :-)

Teraz najważniejsze - wg mnie to są lampy europejskie (być może nawet z auta na Polskę). Na szkle takie mam oznaczenia:



Lampy wydają się być w dobrym stanie, choć szkła są ciut zmatowiałe i chyba je dam do polerowania:



A tutaj widać element prawej lampy który się porusza, jedna z plastikowych blaszek przy nim jest ułamana i pochylona na bok:




Na lampy oczywiście mam paragon i teraz nie wiem - reklamować ją czy da się to jakoś naprawić małym nakładem?

rafalmis1 - Pią Sty 03, 2014 20:23

polerke zrobisz sam, tylko chęci i sprawna łąpka :mrgreen:
pelson91 - Pią Sty 03, 2014 20:27

pineska, zdjęcia otwierają się jako miniaturki i niewiele na nich widać. dodaj większe. a tak na marginesie to z tego co obserwuję, bardzo trudno dorwać lampy w 100% sprawne, tzn bez luzów na odbłyśnikach, z prawidłowym odcięciem, działającą regulacją itd... i do tego kosztują majątek
pineska - Pią Sty 03, 2014 20:38

Zdjęcia poprawione :-)

He he ja mam świadomość że to nie są nówki, jednak jakaś gwarancja na nie jest i jeśli nie uda się tego łatwo naprawić to je oddam lub wymienię.

W lewej lampie nie zauważyłem by było coś nie tak, ale w tej prawej ten plastik przesuwa się z całym wkładem o około 1cm.
I teraz pytanie - czy on powinien być zupełnie nieruchomy, a w czasie regulacji poruszać się ma tylko ten pręcik który z niego wychodzi z białą końcówką czy też regulacja powinna powodować ruch całości.
W pierwszym przypadku użyłbym po prostu kropelki i go przykleił ;-)

pelson91 - Pią Sty 03, 2014 20:40

myślę, że raczej chodzi o ten pręcik, ale pełną kompetencję w tej materii posiada kolega Markzo, który moje lampy dwukrotnie rozbierał i wie jak to tam powinno wyglądać. Jak zechce to się odezwie tutaj w temacie :)
rafalmis1 - Sob Sty 04, 2014 05:33

pineska, wyciąg żarówkę i zrób zdjęcie soczewki z tyłu, tak aby było widać przyslone
pineska - Sob Sty 04, 2014 12:13

Zdjęcia przesłony:

-lewa lampa






-prawa lampa




i co myślicie? Wolał bym wiedzieć przed ewentualnym montażem...

Markzo - Sob Sty 04, 2014 12:27

Angliki ;) załoz zarnik i podłacz do auta, da się bez wyjmowania lamp, po prostu odepnij wtyke i podlacz te lampy (najlatwiej po stronie pasazera). I wtedy zobaczysz, czy swieca dobrze, choc patrzac na moje soczewki to masz dokladnie odwrotnie (ja mam eu).
pineska - Sob Sty 04, 2014 12:53

Dzwoniłem do nich i powiedzieli że są z auta angielskiego ale po przestawieniu przesłony i że z wszystkimi soczewkowymi tak robią i nie ma problemu z przejściem przeglądu. I teraz nie wiem wykłócać się z nimi i im je odesłać czy przerabiać czy zostawić jak jest ;-/

[ Dodano: Sob Sty 04, 2014 12:53 ]
W tmc-mc przeróbka z naprawa uchwytu 200pln więc chyba się zdecyduję...

Markzo - Sob Sty 04, 2014 12:57

czyli tak jak mowilem :) ja bym sie potargował o częściowy zwrot kasy i jak ladne sa te lampy to przelozyl soczewy :)
MatiNitro - Sob Sty 04, 2014 12:59

pineska, Ale chodzi o to że przestawienie przesłony spowoduje, że strumień światła padający na drogę będzie całkowicie płaskie. Nie będziesz miał doświetlania pobocza.
pineska - Sob Sty 04, 2014 13:14

MatiNitro napisał/a:
pineska, Ale chodzi o to że przestawienie przesłony spowoduje, że strumień światła padający na drogę będzie całkowicie płaskie. Nie będziesz miał doświetlania pobocza.


Też mi tak powiedział, że około metr mniej będzie oświetlony z prawej strony jednak jest to legalne i na przeglądzie przechodzą takie auta. Jednak dla mnie bezpieczeństwo jest ważniejsze i dam je do przeróbki - we wtorek wysyłam...
Gość w tmc powiedział że w pt, najpóźniej w pn będę je miał z powrotem.

pelson91 - Sob Sty 04, 2014 13:19

z ciekawości, ile Cię policzył za przeróbkę?

a co do stanu lamp, to tak jak przeczuwałem... ;)

pineska - Sob Sty 04, 2014 13:51

Miałeś rację pelson91 jednak lampy naprawdę ładnie się prezentują i o nie powalczę :-)

Jak pisałem, powiedział że zmieścimy się w 200pln wliczając w to naprawę tego czegoś co tam lata bo i tak musi rozebrać lampę ;-)

Swoją drogą jakby Rover nie mógł zrobić od razu jakiegoś mechanizmu do zmiany z w pełni lewostronnego na w pełni prawostronny ruch, inną przesłonę czy cuś :P

pelson91 - Sob Sty 04, 2014 13:56

robili pewnie, ale najbogatsze wersje jeździły zapewne po ich angielskich drogach :) oświetlając lewe pobocze ;)

pineska napisał/a:
jednak lampy naprawdę ładnie się prezentują i o nie powalczę :-)

Mam to samo uczucie i też będę starał się je reaktywować ;) tzn wyślę do TMC MC, tylko nie teraz, bo blacha sama się nie zrobi

pineska - Sob Sty 04, 2014 18:56

Jestem ciekaw, bo w instrukcji jest napisane że te soczewki świecą niebieskim światłem - ciekawe czy to prawda...

A tak przy okazji czy ktoś próbował wyjąć żarówkę od świateł drogowych - w instrukcji jest żeby przekręcić 1/8 obrotu w lewo i wyciągnąć, ale u mnie ani w jednej ani w drugiej lampie nie mogę tego przekręcić na więcej niż kilka milimetrów - może jest jakaś inna metoda?

pelson91 - Sob Sty 04, 2014 19:02

pineska napisał/a:
soczewki świecą niebieskim światłem - ciekawe czy to prawda...

a ja całe życie myślałem że świeci żarówka lub żarnik :roll: ale fakt faktem, światło jest lekko niebieskawe

MatiNitro - Sob Sty 04, 2014 19:37

pineska, nie ma innej metody. Sam wyciągałem kilka razy jak reflektor był w aucie zamontowany i jakoś poszło. Spróbuj minimalnie poruszać w lewo i prawo i powinno puścić. Oczywiście nic na siłę. Co do święcenia na niebiesko to u siebie akurat tego nie dostrzegłem jak miałem żarówki.
pineska - Wto Sty 28, 2014 20:35

Wreszcie się doczekałem i muszę się pochwalić nowymi lampami :)


pelson91 - Wto Sty 28, 2014 20:39

piękne, groźne spojrzenie! gratuluję i zazdroszczę
Ricardus - Wto Sty 28, 2014 22:14

Zaje.....cie wygląda. Gratuluję :-)
pineska - Czw Sty 30, 2014 14:48

Dzięki :-) Jeszcze tylko myślę o niebieskich żarówkach żeby był efekt a'la xenon - np. bluevision :-)
Wyro76 - Nie Lut 02, 2014 21:37

pineska napisał/a:
Dzięki :-) Jeszcze tylko myślę o niebieskich żarówkach żeby był efekt a'la xenon - np. bluevision :-)



Bluevision odradzam. Miałem H4 z niebieską bańką zamontowane w Skodzie. Na śniegu widoczność była wspaniała, na suchym asfalcie było dobrze, natomiast na mokrym widoczność spadała do minimum. Po zmianie na zwykłe H4 w każdych warunkach widoczność była dobra.

Punx - Sob Lis 15, 2014 11:06

@Pineska

to może i tylne lampy wymienisz na "ładniejsze":

http://www.ukmgparts.com/...c1-74ae91f21401

pineska - Sob Lis 15, 2014 21:41

Punx, kiedyś o takich myślałem ale jednak wolę standardowe :-)
Obecnie soczewki mam wypolerowane i wrzucone w nie żarówki Osram cool blue intense (idealnie białe światło z homologacją :-) ). Niestety tylko w mijania i pozycyjnych.
W drogowych które u mnie robią za DRL nadal są zwykłe, żółte h9, nigdzie nie mogę dostać wersji blue :-/

HarryVip - Sob Lis 15, 2014 21:57

pineska napisał/a:
W drogowych które u mnie robią za DRL nadal są zwykłe, żółte h9, nigdzie nie mogę dostać wersji blue :-/

Używam takich. Mocne białe światło, duża trwałość i w miarę przystępna cena. Używam od prawie dwóch lat jako dzienne (20% mocy) i drogowe.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się
nad takimi. Moc ok, ale jasność przynajmniej w teorii dużo mniejsza niż zwykłych 65W.

zedziczek - Nie Lis 16, 2014 11:20

Jeśli ledowe to już chyba lepiej takie:

http://www.aliexpress.com...1855360767.html

z takich będzie więcej światła, ale problem jest taki, że nie wiadomo jak one będą kierować światło przy naszych kloszach, może być więcej światła przy samochodzie niż przy normalnych ale z zasięgiem już bedzie kiepsko ze względu na kształt żarówek jak i samych luster w lampie.

pineska - Pon Lis 17, 2014 15:21

HarryVip, te żarówki co prawda świecą na biało jednak brak im homologacji, zresztą tak samo jak wszystkim ledowym...
HarryVip - Wto Lis 18, 2014 17:03

zedziczek napisał/a:
z takich będzie więcej światła,

Jakoś mi się wierzyć nie chce w deklarowaną jasność... 2.400 lumenów z dwóch maleńkich diodek? To zakrawa na perpetuum mobile prawie. :mrgreen:
pineska napisał/a:
HarryVip, te żarówki co prawda świecą na biało jednak brak im homologacji,

To niestety prawda ale... w mojej ponad trzydziestoletniej karierze kierowcy, nigdy nie zdarzyło mi się, aby podczas kontroli drogowej policjant sprawdzał homologację żarówek. :mrgreen: Czepiają się bardzo niebieskiej barwy światła i pseudo ksenonów (walących po oczach niemiłosiernie nawet z 300m) i co najwyżej szukają jakichś niefabrycznych puszeczek (przetwornic) i wiązek przewodów w okolicach reflektorów. No chyba że Tobie zależy stricte na homologacji. :razz:
pineska napisał/a:
zresztą tak samo jak wszystkim ledowym...

No właśnie, a masa tego jest na drogach. ;)

Ricardus - Wto Lis 18, 2014 18:53

HarryVip napisał/a:
zedziczek napisał/a:
z takich będzie więcej światła,

Jakoś mi się wierzyć nie chce w deklarowaną jasność... 2.400 lumenów z dwóch maleńkich diodek? To zakrawa na perpetuum mobile prawie. :mrgreen:
pineska napisał/a:
HarryVip, te żarówki co prawda świecą na biało jednak brak im homologacji,

To niestety prawda ale... w mojej ponad trzydziestoletniej karierze kierowcy, nigdy nie zdarzyło mi się, aby podczas kontroli drogowej policjant sprawdzał homologację żarówek. :mrgreen: Czepiają się bardzo niebieskiej barwy światła i pseudo ksenonów (walących po oczach niemiłosiernie nawet z 300m) i co najwyżej szukają jakichś niefabrycznych puszeczek (przetwornic) i wiązek przewodów w okolicach reflektorów. No chyba że Tobie zależy stricte na homologacji. :razz:
pineska napisał/a:
zresztą tak samo jak wszystkim ledowym...

No właśnie, a masa tego jest na drogach. ;)



Byłem świadkiem na stacji diagnostycznej jak pogonili delikwenta z diodowymi pozycyjnymi. Swoją drogą ubezpieczalnie i prokuratura przy, odpukać "poważnych" zdarzeniach drogowych, mogą zaleś za skórę właścicielowi takich niehomologowanych żarówek. Pewnie, że 40% polaków tak jeździ i nic się nie dzieje, ale zasada jest taka sama jak z jazdą na podwójnym gazie: 10 lat się udaje w jedenastym może być zonk. Ale faktycznie czasami takie żarówki dają ciekawe efekty wizualne :)

HarryVip - Wto Lis 18, 2014 20:09

Sorry za OT, ale po wypowiedzi Ricardusa muszę to napisać.
Dla jasności - nikogo nie namawiam, nie nakłaniam i nie zachęcam do używania żarówek bez homologacji. Żeby później nie było a bo ja czytałem wypowiedź na forum i takie żarówki kupiłem. :P
Drogi Ricardusie, nie popadajmy w paranoję. Też widziałem jak kolesiowi zatrzymali DR za pozycyjne w barwie 9600K. Tak samo jak za psuedo ksenon w normalnym kloszu. TU już dawno próbowały takich praktyk. Istnieje nawet prawomocne orzecznictwo SN w takich sprawach. Podobnie było z nietrzeźwymi sprawcami kolizji, kiedy to TU odmawiały wypłaty odszkodowań poszkodowanym zasłaniając się warunkami umowy OC. Tu też SN wyraził swoje stanowisko oczywiście niekorzystne dla TU. CO do prokuratora hmmm... po pierwsze musiałby w sposób nie budzący wątpliwości wykazać związek przyczynowo-skutkowy zdarzenia z używaniem nieszczęsnych żarówek bez homologacji, a to jest praktycznie poza nielicznymi wyjątkami niemożliwe. Po drugie - jeśli przydarzy się Tobie (co nie daj Boże) lub mnie (też Boziu uchowaj) zdarzenie z udziałem pijanego synka prokuratora na przykład, to żadna homologacja nas przed uznaniem za winnych nie uchroni. Sorry, taki mamy ustrój.
EOT.

Ricardus - Wto Lis 18, 2014 21:41

HarryVip, źle mnie zrozumiałeś, lub może ja źle sprecyzowałem post. Absolutnie nie oceniam i nie napisałem, że namawiasz do :twisted: :wink:
Po prostu dałem przykłady co się może wydarzyć i tyle. Dopóki ktoś nie zagraża innym uczestnikom ruchu to niech robi co chce :P



:piwko:

HarryVip - Wto Lis 18, 2014 22:01

Loozik. :mrgreen:
rafalmis1 - Sro Lis 19, 2014 08:32

http://www.bosma-group.eu.../blue-laser-pl/
Spróbujcie tych, mają homologację i nawet miałem styczność z nimi, na pierwszy rzut oka mówię do kolesia, że nadal na pseudo xenonach się jeździ, i wyszło, że nie, nawet policja chciała dowód zabrać, to pokazał pudełko i pojechał zadowolony

HarryVip - Sro Lis 19, 2014 10:46

Hmmm... mnie się pod tym linkiem jakiś wosk otwiera. :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lis 19, 2014 10:46 ]
rafalmis1 napisał/a:
http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html

rafalmis1 - Sro Lis 19, 2014 15:17

Poprawione :roll:
HarryVip - Sro Lis 19, 2014 18:10

No tak, żarówki może i homologację mają, ale w ofercie H9 tylko w MAIN LINE występują. Czyli dętka. :mrgreen:
pineska - Sro Lis 19, 2014 18:58

Te Philipsy pewnie by miały homologację, jednak w Polsce nie mogę ich nigdzie znaleźć, a z zagranicy nie będę ich ściągał przecież...
Ricardus - Sro Lis 19, 2014 19:48

Swoją drogą Bosma robi dobre żarówki.
kosiacki - Sro Sty 21, 2015 10:35

Mam pytanie bo nie rozumię nie widziałem jeszcze auta z soczewkami lub lampami po lifcie.Powiedzcie jaka jest różnica i jak jest z montażem bo widzę że soczewki u pineski montuje się w starych zderzakach a czy poliftowe też i czy trzeba przerabiac instalację.Dziękuję.
rafalmis1 - Sro Sty 21, 2015 13:28

kosiacki, jak masz przed lifta, to montujesz po prostu zamiast tych co masz, a jak chcesz po lifta, to musisz zderzak zmienić bo jest inny i oczywiście lampy też, ale w każdym roczniku mocowanie lamp jest takie samo
kosiacki - Nie Sty 25, 2015 06:15

Rafalmis1 dzięki za podpowiedż,pytałem dlatego że poliftowe są tańsze.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2015 06:15 ]
Mam pytanie na allegro są lamy soczewki czy cena 470 zł za sztukę to cena wysoka czy taka normalna bo nie mam porównania , teraz padła mi regulacja prawej lampy a do naprawy i przeróbki na soczewki,które podobno nie specjalnie świecą nie bardzo się napinam,a z przeglądem też jest nie za wesoło.Jeszcze jedno co zauważyłem w tych oferowanych lampach pisze soczewka poliftowa więc czy ja dobrze rozumię że do rocznika 2000 to się nie nadają.Nasuwa mi się pytanie czy w ogóle są soczewki oryginały czy wszystkie są po przeróbkach z normalnych lamp .Czy te lampy Pineski są przerabiane czy to są oryginały.Jeśli są przerabiane to proszę o podpowiedż gdzie i jak świecą.

rafalmis1 - Nie Sty 25, 2015 09:01

W cenie 470 zł moim zdaniem nawet jak jest napisane że to Europa to nie ma co wierzyć, bo sprzedawca często gęsto zmk
zmienia przesłone i wydaje mu się, że przejdzie. No i ważne czy to lampy w tej cenie mają przetwornice, może po prostu wklejaj link, a my ci pomożemy, bo widzę ze nie rozumiesz co to jest po lift i przed lift

kosiacki - Nie Sty 25, 2015 09:18

Kolego wiem co to jest przed i po lifcie,napewno lift nie wejdzie do rocznika 2000 bo są inne lampy ale w ofercie pisze soczewki poliftowe i tego nie rozumię.Problem jest z linkiem bo tego nie umię zrobić.Jest to na allegro lampy do R75 soczewki.
pineska - Nie Sty 25, 2015 09:34

Heh, no jasne że te lampy nie wejdą do przedlifta bo mają inną budowę (kształt) ;-)
W aukcji jest napisane że nie są one z anglika, a cena to raczej potwierdza IMO. To zwykła soczewka nie xenon więc chyba nie ma przetwornic...

Moje lampy miały być Europa ale otrzymałem Angielskie. Dałem za nie 600pln za komplet.
Nie miałem czasu na wykłócanie się ze sprzedającym który wmawiał mi że przełączenie wajchy przy lampie w magiczny sposób zmieni sposób świecenia na Europejski - to powoduje że świecą jedynie w sposób symetryczny - jak w USA.

Oddałem lampy do RS Serwis gdzie za 300 pln przerobili mi przesłonę na asymetryczną EU. I ot moja historia.
Czyli w sumie lampy te kosztowały mnie 900pln - to i tak taniej niż te 2 zpo 470pln ;-)
A świecą bardzo ładnie tylko to zwykła soczewka nie xenon/HID

kosiacki - Nie Sty 25, 2015 09:53

Czyli rozumię że jak dam swoje przedliftowe do przerobienia to za trzy setki bębę miał to zrobione.Nie chodzi tu o kasę lecz żebym nie zrobił się w balona.Pineska ja mam wersję europejską i nie mam problemów z oddaniem do przeróbki bo mam drugie auto powiedz tylko jako ziomek gdzie z łowicza będzie najlepiej dac do wykonania.
pineska - Nie Sty 25, 2015 10:08

kosiacki, 300pln to koszt przerobienia przesłon w soczewkach czyli musisz mieć lampy soczewki UK. Ze zwykłej lampy halogenowej Ci tego nie zrobią.
Podałem link do RS Serwis.
92-312 Łódź
ul. Papiernicza 7

503 755 527
512 555 565

Z Łowicza nie jest to strasznie daleko ;-)

Aha, parę osób robiło to też tu .

kosiacki - Nie Sty 25, 2015 17:55

Teraz już mam pełną wiedzę dzięki pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2015 17:55 ]
http://allegro.pl/mg-zt-z...ro&bi_c=product

pineska jeszcze raz spytam czy takie cosik się nadaje do przerobienia czy to mają być soczewki.

pineska - Nie Sty 25, 2015 21:35

To są reflektory soczewkowe, tylko w nich źródłem światła nie jest żarówka a lampa wyładowcza - tzw. Xenon.
Z nimi nie będzie problemu.
Chodziło mi że nie przerobisz zwykłej halogenowej Angielskiej, na soczewkę/xenon EU ;-)

kosiacki - Czw Mar 19, 2015 16:40

To znaczy że mogę zamawiac bo cena chyba nie jest zła.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 16:35 ]
Minęło sporo czasu i kupiłem xenony mam jednak problem może tak musi być ale w lampach nie tam gdzie jest przetwornica tylko tych od wewnątrz są puste otworki tak jakby tam miały wejść światła pozycyjne.W ogłoszeniu było że są kompletne.Zanim zacznę reklamacje lub rozmowę wyjaśniającą pytam czy tak musi być czy tam wchodzą światła pozycyjne bo otrzymałem je wczoraj i mogę zwrócić.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 16:40 ]
Pineska te co kupiłem są takie jak twoje i chodzi o te lampy bliżej grilla ,proszę o podpowiedz.

MiReK - Czw Mar 19, 2015 22:47

kosiacki, tak,w tych kloszach powinny być pozycyjne.
kosiacki - Pią Mar 20, 2015 04:13

MiReK nie chcę w tym grzebać bo teraz nie bardzo mam czas na montaż ale czy można i jak dostać się do żarówek żarnika tzn jak to rozdzielić bo jak próbuję odpiąć te plastikowe spinki to nic nie daje.Widzę koło żarnika dwa wkręty czy to trzeba rozkręcić.
rafalmis1 - Pią Mar 20, 2015 06:16

kosiacki, pozycyjny w xenonie są koło żarówki od długich, a na żarówkę od długich jest zaślepka gumowa, nie trzeba nic rozkręcać, daj lepiej foty, bo nie rozumie gdzie i co ty rozbierasz
pineska - Pią Mar 20, 2015 11:12

rafalmis1, ma rację. Przy soczewce w środkowym kloszu powinna być żarówka H9 (drogowe) i w5w (pozycyjne) natomiast w zewnętrznym H1 (mijania).
kosiacki - Sob Mar 21, 2015 05:13

Zl się wyraziłem nie chcę rozkręcać tylko chcę się tam dostać i nie wiem jak teraz już wiem .ńie mogę wysłać foto bo w ogłoszeniu było że są kompletne a jednak były pęknięte na tych cienkich mocowaniach i dałem do spawania.
longer86 - Sob Mar 21, 2015 09:00

Kompletne dla mnie nie oznacza w idealnym stanie, tylko że niczego nie braknie. W dzisiejszych czasach każdy chce opchnąć towar wiec trzeba zwracać uwagę na słowa.
kosiacki - Sob Mar 21, 2015 17:32

Longer86 jeżeli uważasz że brak oprawek pozycji to jest komplet to przepraszam może ja jestem nie kumaty.U mnie w aucie też były różne cuda ale wiele spraw załatwiłem sam tylko z tempomatem nie dałem sobie rady i pomimo że niby mam wszystko zamocowane a nie działa to dałem sobie dawno spokój.
longer86 - Sob Mar 21, 2015 17:36

kosiacki napisał/a:
w ogłoszeniu było że są kompletne a jednak były pęknięte na tych cienkich mocowaniach i dałem do spawania
sugerowałem się tym zdaniem.

nie wiem jak jest w soczewkach ale podejrzewam żę oprawki są takie same jak w zwykłej lampie tylko w innym miejscu lustra, a jeśli idę dobrym tropem to można je przełożyć ze starych lamp

cin1391 - Pią Maj 15, 2015 10:25

Odkopuję temat.

Czy lampy soczewkowe [nie xenon] w wersji poliftowej różnią się tylko kloszem od wersji przedliftowej?

Czy odbłyśniki są dokładnie takie same?

A pytając wprost - czy da radę przełożyć klosz z przedlifta do polifta?

longer86 - Pią Maj 15, 2015 10:30

na to jeszcze chyba nikt nie wpadł... ale jest duże prawdopodobieństwo, że bedzie pasować

jeśli kombinujesz tak jak myślę, żeby do socewek z polifta, które dostaniesz taniej dołożyć klosz przedliftowy ze swoich lamp to czeka Cię polerowanie klosza na gładko (około 80 zł sztuka)

cin1391 - Pią Maj 15, 2015 11:22

longer86 napisał/a:
na to jeszcze chyba nikt nie wpadł... ale jest duże prawdopodobieństwo, że bedzie pasować

jeśli kombinujesz tak jak myślę, żeby do socewek z polifta, które dostaniesz taniej dołożyć klosz przedliftowy ze swoich lamp to czeka Cię polerowanie klosza na gładko (około 80 zł sztuka)


Lepiej kombinuję. Mam przezroczyste klosze od wersji soczewkowej przedlifta. brakuje mi tylko reszty lampy :D

A mam możliwość zakupienia po 100zł za szt poliftowe soczewkowe lampy, które mają uszkodzone uchwyty. Ale mam angielskie lampy z dobrymi zaczepami. Więc wziąłbym z nich obudowę, bebechy z tych poliftów i klosze gładkie z przedliftów. Z 3 lamp złożyłbym jedne soczewkowe :D

longer86 - Pią Maj 15, 2015 11:33

no pomysł zacny
daj znać czy te klosze pasują :P mam 2 komplety angielskich zwykłych lamp, może bym wymodził do siebie soczewki z polifta

cin1391 - Pią Maj 15, 2015 11:35

Jak ogarnę temat, to dam znaka :)
prebenny - Pią Maj 15, 2015 11:36

Warto, bo świecą pięknie :)
cin1391 - Pią Maj 15, 2015 11:54

Jeszcze jedna wątpliwość.

Te soczewki, co mogę tanio kupić, są w wersji angielskiej. Czy soczewkowe - tak samo jak ksenonowe - mają tę wajhę do przestawienia na tryb symetryczny?

Orientujecie się, ile kosztowałoby przerobienie ich na EU w TMC?

prebenny - Pią Maj 15, 2015 12:15

Mają tę wajchę, a przeróbka w TMC bodajże chcieli ode mnie 350 zł (niestety nie robiłem u nich, bo terminu nie mieli, który by mi pasował).
longer86 - Pią Maj 15, 2015 13:25

Co do przeróbki, znalazłem 3 firmy w poznaniu. Na mailu mam wyceny z tym ze pytałem o przeróbki zwykłych na xenony ;)
prebenny - Pią Maj 15, 2015 13:30

Ja swoje robiłem w swarzędzu w perfect-cars. Przeróbka na EU 300 zł + 100 zł regeneracja odbłyśnika (oczywiście obydwie lampy).
sknerko - Pią Maj 15, 2015 13:42

kurde ja płaciłem po 100 za lampę w TMC
cin1391 - Pią Maj 15, 2015 13:50

W poniedziałek lub wtorek będę miał polifty soczewkowe. Jak gładkie przedliftowe klosze będą pasowały, to soczewki wyjdą mnie 200 zł komplet :D

Potem oddać tylko do przeróbki na EU :cfaniak:

Módlmy się, żeby pasowały :D A jak nie, to będę rzeźbił, żeby samą soczewkę przełożyć :D

AdaskoC - Pią Maj 15, 2015 14:33

Z tego co pamiętam to wkłady soczewek lift i przedlift są inne
Dawidovs - Pią Maj 15, 2015 15:29

Nie polecam też polerowania ryflowanych kloszy na przezroczyste. Miałem tak robione, wady:
- światło się załamuje i źle oświetla drogę
- szybko matowieją
- są bardzo cienkie i szybko pękają od uderzenia np. kamieniem na drodze
Mi tak się własnie stało. Do TMC wysłałem swoje lampy z prośbą o polerowanie i wstawienie soczewek. Kosztowało to 600 zł i wygłądało średnio, lampy ładnie wyglądały tylko po myciu jak szkło było mokre.
Po 2 miesiącach dostałem jakimś kamieniem jadąc autostradą i pękł jeden klosz. Jeśli soczewki to tylko ori.

longer86 - Pią Maj 15, 2015 17:12

No to juz drogi sport żeby dostać ori soczewki
AdaskoC - Pią Maj 15, 2015 17:24

To już lepiej miec ładne zwykle lampy, niż tak rzeźbić aby miec soczewki. Soczewki EU na gotowo to ok 1 tys zl
MD - Pią Maj 15, 2015 18:14

AdaskoC, mówisz o soczewkach pod halogeny czy xenony?
cin1391 - Wto Maj 19, 2015 09:48

Jak ktos odwala maniane, to tak wychodzi.
Ja zamierzam zrobic to porzadnie. A klosze mam ori przedliftowe przezroczyste. Kwestia montazu soczewki.
A po wszystkim pojade na stacje diagnostyczna na ustawianie i pomiar. Jak bedzie zle, to trudno - kasa i praca pojda sie wietrzyc. Bo nie zamierzam oslepiac innych

A co do pękania i żółknięcia szlifowanych kloszy - tak się dzieje, gdy używa się złych żarówek. Dobra żarówka z filtrem UV ogranicza ten efekt w bardzo dużym stopniu. Do tego po szlifowaniu i polerowaniu klosza od środka należy go polakierować przezroczystym lakierem z filtrem UV, to samo zrobić na zewnętrznej powłoce. Lakier ten nie tylko zapobiegnie "wypalaniu" klosza, jak i wzmocni jego konstrukcję. Potwierdzone info.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2015 09:48 ]
Po pierwszych przymiarkach wygląda na to, że klosze PASUJĄ! :D

Mało tego - udało mi się przewalić całe bebechy lampy poliftowej do obudowy przedliftowej, klosz przedlifta pasuje.

Przerobiłem również przesłonę z angielskiej na EU - banał, wystarczy poświęcić 1h, mieć znikome pojęcie, czytać Słodowego i posiadać narzędzia, w szczególności pomocna jest mini multiszlifierka, tzw Dremelek.

Wnioski końcowe:
1. Wszystko ładnie pasuje, odbłyśniki w obu lampach są prawie identyczne.
2. Polift zamiast H1 drogowych ma żarówki H9.
3. Pozycyjne w poliftach są w światłach drogowych.
4. Klosz przedliftowy pasuje, o ile wyciągnie się z niego tę srebrną ramkę, bo inaczej wadzi o soczewkę.

Ogólnie cała operacja to banalna sprawa. Przesłonę też łatwo jest przerobić. Wystarczy zrobić symetryczne nacięcie po drugiej stronie, a to pierwotne wyrównać, np poprzez domontowanie blaszki.
Wspomniane symetryczne nacięcie zrobiłem poprzez wykonanie "szablonu" odbicia lustrzanego przysłony, a następnie za pomocą dremelka wyrzeźbienia wcięcia zgodnie z przygotowanym szablonem. Dzięki tej operacji zachowana została też dźwigienka - więc teraz mam opcję EU lub symetryczny :)

prebenny - Wto Maj 19, 2015 10:11

No to brawo :)

Zakładaj i pochwal się efektem :D

cin1391 - Sro Maj 20, 2015 09:59

prebenny napisał/a:
No to brawo :)

Zakładaj i pochwal się efektem :D


Pochwalę się efektem, jak zakończę projekt, bo jeszcze malowanko i takie tam małe modyfikacje wizualne. Póki co - świecą wybornie, ale nie tak, jak powinny. Dziś podjadę na stację na ustawienie.

Ale naszła mnie refleksja. Zamiast bawić się w rzeźbienie przesłony, nie wystarczyłoby zamienić soczewki lewą z prawą, albo same przesłony - z lewej soczewki do prawej, z prawej do lewej?

Angliki mają tak samo jak EU wycięte przesłony, tylko w odbiciu lustrzanym? Jeżeli tak, to wystarczy zamiana miejscami soczewek...

longer86 - Sro Maj 20, 2015 10:12

Zle kombinujesz, zmiana miejscami nie da rady bo i tak będzie swiecilo tak samo ;)
sknerko - Sro Maj 20, 2015 10:23

trzeba roznitować soczewkę i obrócić przesłonę z tego co mi kiedyś jeden koleś napisał. TMC nie chcieli zdradzić jak zrobili a mnie się nie chciało xenonów rozkręcać.
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 10:31

longer86 napisał/a:
Zle kombinujesz, zmiana miejscami nie da rady bo i tak będzie swiecilo tak samo ;)


Racja, chyba się nie wyspałem xD

Obrócenie przesłony o 180stopni to jedyna opcja. Ale ja to i tak już zrobiłem inaczej :D

longer86 - Sro Maj 20, 2015 10:33

Zalezy jak przeslona jest mocowana w soczewce...:) pytanko natury technicznej czy przy kloszach przedlift , czesc od świateł drogowych tez jest gladka?
prebenny - Sro Maj 20, 2015 10:52

longer86 napisał/a:
pytanko natury technicznej czy przy kloszach przedlift , czesc od świateł drogowych tez jest gladka?


Tak.

[ Dodano: Sro Maj 20, 2015 10:52 ]

longer86 - Sro Maj 20, 2015 11:16

Tak licząc... Kupic ang z polifta, przerobie sam na EU. I albo dać klosze do spolerowania, albo zderzak przerobić pod lampy poliftowe, choc wole podwojne
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 11:34

longer86 napisał/a:
Tak licząc... Kupic ang z polifta, przerobie sam na EU. I albo dać klosze do spolerowania, albo zderzak przerobić pod lampy poliftowe, choc wole podwojne


Zrób tak jak ja. A zeszlifowanie ryfla kosztuje 150 zł za komplet. Wysyłasz same klosze, za 3 dni masz gładkie. I całkiem dobrze zrobione, gołym okiem nie widać żadnych wgłębień i załamań. Są idealnie klarowne. Z tym, że oni nie zabezpieczają żadnymi filtrami, więc warto kupić lakier bezbarwny do tworzyw sztucznych z filtrem UV i spolerować pastą G3. Wtedy jest gwarancja, że nie zżółkną za szybko.

longer86 - Sro Maj 20, 2015 11:41

Mam klosze angielskie wiec można eksperymentowac
sknerko - Sro Maj 20, 2015 11:49

longer86 napisał/a:
Zalezy jak przesłona jest mocowana w soczewce...
jest zanitowana takimi nitami z dużym otworem wewnętrznym. niestety oprócz przesłony te nity trzymają wszystko w kupie
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 11:50

sknerko napisał/a:
jest zanitowana takimi nitami z dużym otworem wewnętrznym. niestety oprócz przesłony te nity trzymają wszystko w kupie


To nie jest problem. Rozwierciłem te nity, a potem skręciłem na śrubkę i nakrętkę :)

longer86 - Sro Maj 20, 2015 11:59

i to mi sie zaczyna podobać, odzywa się we mnie ponownie dusza majsterkowicza :D
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 12:03

longer86 napisał/a:
i to mi sie zaczyna podobać, odzywa się we mnie ponownie dusza majsterkowicza :D


No i super. Nie ma nic lepszego niż satysfakcja jak się samemu coś zrobi! Lub spier... niczy ;)

longer86 - Sro Maj 20, 2015 12:06

lubie grzebać, wystarczy spojrzeć w temat pod moim postem :P a soczewki no cóż dodają uroku, wrzuć jakieś foto nie koniecznie dopiero koncowy efekt
sknerko - Sro Maj 20, 2015 12:11

cin1391 napisał/a:
Rozwierciłem te nity, a potem skręciłem na śrubkę i nakrętkę

no i to skręcenie jest deko problematyczne bo zdarza się że nie masz wtedy idealnie poziomo przesłony i odwalają na przeglądzie. TMC jest przy stacji diagnostycznej (właścicielem stacji jest mój sąsiad) i wiem że do nich przychodzą weryfikować prawidłowe ustawienie przesłony i niestety ale często maja do poprawienia bo nie ma porządnie poziomej linii odcięcia

cin1391 - Sro Maj 20, 2015 12:36

sknerko napisał/a:
cin1391 napisał/a:
Rozwierciłem te nity, a potem skręciłem na śrubkę i nakrętkę

no i to skręcenie jest deko problematyczne bo zdarza się że nie masz wtedy idealnie poziomo przesłony i odwalają na przeglądzie. TMC jest przy stacji diagnostycznej (właścicielem stacji jest mój sąsiad) i wiem że do nich przychodzą weryfikować prawidłowe ustawienie przesłony i niestety ale często maja do poprawienia bo nie ma porządnie poziomej linii odcięcia


Dlatego miejsca styku stopek przesłony obrysowałem markerem, żeby skręcić to wszystko w identycznym położeniu :D

sknerko - Sro Maj 20, 2015 12:42

cin1391 napisał/a:
Dlatego miejsca styku stopek przesłony obrysowałem markerem, żeby skręcić to wszystko w identycznym położeniu
A forum jest po to żeby z Ciebie wydusić jak to zrobiłeś :mrgreen: :P żeby zostało dla potomnych, przydał by się konkretniejszy opis bo takie wyciąganie podpowiedzi zajmie z 30 stron wątku :P
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 12:46

sknerko napisał/a:
cin1391 napisał/a:
Dlatego miejsca styku stopek przesłony obrysowałem markerem, żeby skręcić to wszystko w identycznym położeniu
A forum jest po to żeby z Ciebie wydusić jak to zrobiłeś :mrgreen: :P żeby zostało dla potomnych, przydał by się konkretniejszy opis bo takie wyciąganie podpowiedzi zajmie z 30 stron wątku :P


Będę zabierał się za drugą lampę, to postaram się fotorelację z opisem machnąć :)

sknerko - Sro Maj 20, 2015 12:48

cin1391 napisał/a:
Będę zabierał się za drugą lampę, to postaram się fotorelację z opisem machnąć
O widzisz, grzeczny chłopiec :mrgreen: :P
cin1391 - Sro Maj 20, 2015 12:56

Zaraz, zaraz, ale przecież to nielegalne i homologację się traci i w ogóle złoooooo! Fotorelacji nie będzie, o!
A tak btw, to fajna robota. Szlifowanie ryfla domowym sposobem też idzie ładnie - nie omieszkałem spróbować. Krążek z rzepem do wiertarki o średnicy 75mm i krążki ścierne 80, 120, 240, 320 do zeszlifowania ryfla. A potem już ręcznie papierami wodnymi 600, 1000, 1600, 2000, 2500 i na koniec pasta polerska - najlepiej Farecla G3, nie żadne tempo, bo są zwyczajnie za słabe. Na koniec benzyna ekstrakcyjna, odtłuszczanie środka lampy. Potem lakier z filtrem UV przezroczysty do tworzyw. Po 24h ponowne polerowanie i mamy krystalicznie przejrzysty klosz.

sknerko - Sro Maj 20, 2015 13:07

cin1391 napisał/a:
Zaraz, zaraz, ale przecież to nielegalne i homologację się traci i w ogóle złoooooo! Fotorelacji nie będzie, o!
ale czemu homologacja idzie się paść? bo strzałki na szybie są w drugą stronę? a co jak do europejskiej lampy kupisz gładkie szkło od angola? nie przesadzaj. Soczewka europejska jest identyczna jak ta z obróconą blaszką jedynie lżejsza o wagę śrubek. a przecież możesz wymienić soczewki też na europę.

[ Dodano: Sro Maj 20, 2015 13:07 ]
jak lampa świeci __/ __/ to jest ok i nikt ci nic nie powie

cin1391 - Sob Maj 23, 2015 00:12

Obiecałem, więc wrzucam fotorelację z przeróbki soczewek

http://pokazywarka.pl/soczewkinaeu/

kosiacki - Pon Cze 08, 2015 13:36

Kiedyś pisałem że mam problem z autoregulacją lampy prawej.Poradziliście mi żebty użyc spray do styków.Przed spryskaniem ruszałem wtyczką przy lampie i czasem podnoszenie działało,obecnie nie działa.Mając już dość tych zabaw byłem u elektryka a on mówi że może popatrzeć ale nic nie gwarantuje.Mowi że najlepiej byłoby gdyby wiedział,który przewód jest od samopoziomowania.Generalnie w Łowiczu jak elektryk usłyszy rover to omija go z daleka.Może ktoś z was mi pogpowie który to przewód na kostce.
gustav.pl - Nie Sty 10, 2016 02:16

Witam
Czy ktoś miał/ma doświadczenie z lampami oferowanymi przez TomaTeam? Lub chociaż jakieś opinie o tych lampach ktoś może słyszał :roll:

Pozdrawiam :smile:

MiReK - Nie Sty 10, 2016 18:17

gustav.pl, ale co chcesz wiedzieć o tych lampach? "Normalne" lampy na tradycyjne żarówki H7.Wyciągasz swoje lampy,wkładasz te i auto znacznie lepiej się prezentuje.
borsuk88 - Nie Sty 10, 2016 18:39

myślę że o lampach tutaj więcej nic się nie powie niż kolega Mirek powiedział! ja mam poliftowe też soczewkowe na zwykłą h7 - świeci ładnie i wygląda spoko! ale ja bym w toma team nie kupował- mam złe dos. związane z tym sklepem!
MiReK - Nie Sty 10, 2016 20:12

Ja nie mogę powiedzieć złego słowa o TomaTeam.Kupiłem już nie jedną rzecz u nich i bez żadnych problemów.
wellman - Nie Sty 10, 2016 20:43

Potwierdzam, co napisał borsuk88.

Niestety zakupy w TomaTeam, szczególnie gdy w grę wchodzą większe sumy, to ryzyko. Oczywiście, jak się bardzo uprzesz to dostaniesz swoje zamówienie. W moim przypadku było to ponad 4 m-ce oczekiwania, choć deklarowany na aukcji allegro termin, potwierdzony też telefonicznie, miał być 14 dni. Później kilkanaście maili, wiadomości na fb, próby dodzwonienia się... Echhh... nie warte nerwów i zachodu.

Gdybym dziś miał kupować w TT, to tylko jeśli absolutnie nie zależałoby mi na czasie i wyłącznie za pobraniem.

christopher7 - Nie Sty 10, 2016 20:48
Temat postu: [R75] Lampy soczewkowe
Lampy wyglądają bardzo porządnie, dużo nowocześniej niż zwykłe. Myślę, że przesyłce pobraniowej nie powinno być problemów :)
sknerko - Nie Sty 10, 2016 21:02

christopher7 napisał/a:
Myślę, że przesyłce pobraniowej nie powinno być problemów
Pewnie nie ale można sie nie doczekać
prebenny - Nie Sty 10, 2016 21:15

Zawsze możesz znaleźć lampy soczewkowe od anglika. Koszt przeróbki na EU to 300-350 zł (można samemu zrobić) i przy okazji pełna regeneracja (odbłyśniki, mycie, polerowanie, zabezpieczenie).
christopher7 - Nie Sty 10, 2016 21:28
Temat postu: [R75] Lampy soczewkowe
sknerko napisał/a:
christopher7 napisał/a:
Myślę, że przesyłce pobraniowej nie powinno być problemów
Pewnie nie ale można sie nie doczekać

No trochę w tym prawdy, ale przynajmniej się nie traci finansowo co w przypadku lamp byłoby to już parę złotych i nerwy byłyby ciut większe :wink:

[ Dodano: Nie Sty 10, 2016 21:28 ]
prebenny napisał/a:
Zawsze możesz znaleźć lampy soczewkowe od anglika. Koszt przeróbki na EU to 300-350 zł (można samemu zrobić) i przy okazji pełna regeneracja (odbłyśniki, mycie, polerowanie, zabezpieczenie).

Robiłeś coś takiego u siebie? 300-350 zł to cena przeróbki w jakiejś firmie specjalizującej się w tym?. Podałbyś jakiś link?

pelson91 - Nie Sty 10, 2016 21:39

Mi za przeróbkę anglików + wymiana soczewek + naprawa silniczków + polerowanie i mycie kloszy zaśpiewali 600zł
sknerko - Nie Sty 10, 2016 21:41

christopher7 napisał/a:
Robiłeś coś takiego u siebie? 300-350 zł to cena przeróbki w jakiejś firmie specjalizującej się w tym?. Podałbyś jakiś link?
Ja robiłem, koszt 120 za lampę, http://www.tmcmc.pl
christopher7 - Nie Sty 10, 2016 21:42
Temat postu: [R75] Lampy soczewkowe
pelson91 napisał/a:
Mi za przeróbkę anglików + wymiana soczewek + naprawa silniczków + polerowanie i mycie kloszy zaśpiewali 600zł


600zł to chyba już trochę przesadzili...

sknerko - Nie Sty 10, 2016 21:43

pelson91 napisał/a:
wymiana soczewek
po co wymieniać? zięciunia lampy naprawiali (spawanie plastiku czyszczenie polerowanie wymiana 1 silniczka na taki z BMW bo pasuje 200pln za 2 lampy
wellman - Nie Sty 10, 2016 21:48

Przeróbka anglików na EU polega zasadniczo na wymianie soczewek, a to - przy odrobinie zacięcia - można spokojnie zrobić samemu. TMCMC kilka miesięcy temu za taką usługę wołało 300-350 zł / 2 lampy, w tym jest już koszt nowych soczewek.

Można też spróbować samodzielnie "skonwertować" przysłonę. Był nawet odpowiedni tutorial na forum, z którego przyszło mi skorzystać i z efektu jestem bardzo zadowolony. :-)

sknerko - Nie Sty 10, 2016 21:50

Oni nie wkładaja nowych soczewek tylko obracają przesłone wiem bo mam u nich robione a są ode mnie 12km raptem
prebenny - Nie Sty 10, 2016 21:55

sknerko dobrze prawi. Zresztą ktoś kiedyś na forum opisywał jak samemu to zrobić.

Ja łącznie płaciłem 400 za regeneracje odbłyśnika + przeróbkę EU (przeróbka sama 300 ale z tego co kojarzę tmcmc chcieli tyle samo).

Mail z tmcmc (nawet więcej jak 300 chcieli):

Cytat:
Witam
Koszt przeróbki lamp na wersję EU 350zł/za 2 lampy.
Pozdrawiam
Michał Cugier
tel. 698 738 630
tel. 601 421 264 po 16.00

wellman - Nie Sty 10, 2016 21:58

sknerko, to może coś mi się pomyliło... Gadałem przez tel i pisałem maile z pytaniem do kilku firm i pamiętam, że jeden koleś powiedział właśnie, że kiedyś przekładali przysłony i wtedy było taniej, ale to się już zasadniczo nie opłaca, bo wymiana całych soczewek wychodzi nieznacznie drożej, a roboty dużo mniej. Wydawało mi się, że mówił to właśnie gość z tej firmy, ale pewności już nie mam. :-)

[ Dodano: Nie Sty 10, 2016 21:58 ]
prebenny, no właśnie o tym wspomniałem tutorialu do samodzielnej przeróbki i tak dokładnie mam zrobione u siebie. :-) Jak pojechałem na ustawienie reflektorów to się nawet nie zorientowali. :P

sknerko - Nie Sty 10, 2016 22:22

Mam w zasadzie na podjeździe 3 auta z xenonem robionym przez nich, jedno moje z przeróbka z angola plus regeneracja, dwa pozostałe EU ale naprawiane i regenerowane u nich

[ Dodano: Nie Sty 10, 2016 22:22 ]
U tego człowieka http://allegro.pl/show_user.php?uid=15116349 kupiliśmy dwa komplety xenonów EU oba do drobnych napraw (w jednych spawanie obudowy i polerka, czyszczenie środka a w drugich spawanie uchwytu bo był nadłamany i czyszczenie soczewek i polerka plus silniczek z BMW) za każdy z kompletów płaciliśmy 1000 albo 1100 już dokładnie nie pamiętam kompletne z przetwornicami,starterami i palnikami ale bez żarówek. dzwoniliśmy do niego i negocjowaliśmy bo wystawiał bez osprzetu

cin1391 - Pon Sty 11, 2016 09:47

http://pokazywarka.pl/soczewkinaeu/
gustav.pl - Pon Sty 11, 2016 18:48

MiReK napisał/a:
gustav.pl, ale co chcesz wiedzieć o tych lampach?

Jeżeli ich nie używasz/nie używałeś lub nie znasz nikogo kto ich używa, to żadnych konkretów mi nie powiesz :neutral:
Słyszałem kiedyś opinie(acz nie od użytkownika), że jest to chiński zamiennik, marnej jakości i jest w nich jakiś problem z odbłyśnikami.

MiReK napisał/a:
i auto znacznie lepiej się prezentuje.

To już jest rzecz gustu. Mi akurat takie gładkie klosze się nie podobają, ale nie o wygląd mi chodzi tylko o jakoś świecenia. Te moje orginały mijania, to mogą za postojówki robić :wink: , bo niewiele co w ich świetle widać :sad:

A co do firmy TT ja też nie mogę narzekać, ale chyba jedynie dlatego, że zamówienia zawsze osobiście odbieram :grin:

edit:

borsuk88 napisał/a:
myślę że o lampach tutaj więcej nic się nie powie niż kolega Mirek powiedział! ja mam poliftowe też soczewkowe na zwykłą h7 - świeci ładnie

No tak, ale Ty masz orginały, a te z TT, to podróbki.... znaczy się zamienniki i dlatego ciekaw jestem jak świecą.

sknerko - Pon Sty 11, 2016 21:45

cin1391, a nie da zrobić z tego pdfa co by offline też można zobaczać
cin1391 - Wto Sty 12, 2016 07:59

sknerko napisał/a:
cin1391, a nie da zrobić z tego pdfa co by offline też można zobaczać


Wyeksportuj stronę do PDF :P

wellman - Wto Sty 12, 2016 08:35

sknerko, chcesz - masz: http://przeklej.org/file/...reflektorow.pdf

:P

Dawidovs - Wto Sty 12, 2016 08:42

Ja kupowałem z TT te lampy soczewkowe i póki co jestem zadowolony, zdjęcia mojego auta są w dziale z naszymi autami. Niestety po 2 latach jedną lampę już musiałem polerować z zewnątrz choć przyczyniło się do tego kilka rzeczy naraz

Pewnego dnia tego lata było strasznie gorąco, słońce prażyło od samego rana, temperatura w cieniu 36* C. Roverek był tak ustawiony że cały dzień, od rana do 16 słońce grzało na jedną stronę. Potem o 16 nadszedł grad i ochłodzenie. Grad strzepał mi auto i następnego dnia zobaczyłem ryski na reflektorze. Myślałem że już kupa ze szkłem ale chłopaki w jedym zakładzie mi to wypolerowali i jeżdżę do tej pory. Mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy.

Poza tym lampy świecą idealnie, postojowe mam w małym oku razem z długimi. W nocy wygląda super.

Ja się zdecydowałem na te lampy bo wtedy nie mogłem trafić choćby anglików w dobrej cenie do przeróbki. Montaż plug&play, jedynie czekałem na nie 3 miesiące :)

sknerko - Wto Sty 12, 2016 09:45

wellman napisał/a:
sknerko, chcesz - masz:

Chcę - mam, dzięki piękne

BetJar - Wto Sty 12, 2016 10:25

wellman napisał/a:
sknerko, chcesz - masz: http://przeklej.org/file/...reflektorow.pdf

Nie da się pobrać, przekierowuje na inną stronę, wyskakuje komunikat o wirusie,
następnie przekierowuje na kolejną stronę i mam podać nr. telefonu. PO CO ?
Nie da sie prościej?

sknerko - Wto Sty 12, 2016 11:04

da się, ja pobrałem

[ Dodano: Wto Sty 12, 2016 11:04 ]
klikasz pobierz a na tym wyskakujacym oknie w prawym górnym rogu "skip this AD"

cin1391 - Wto Sty 12, 2016 14:35

Panowie,

jedna mała uwaga odnośnie tego tutorialu. Jak go robiłem, to nie wiedziałem jeszcze, że odbłyśnik soczewki jest tak delikatny. W związku z tym bardzo łatwo odpada farba. Poza tym jak pozostawiacie odciski palców na nim, to ciężko się ich pozbyć, wszystko się rozmazuje. To może wpływać na siłę strumienia światła mimo wszystko, więc najlepiej róbcie to w lateksowych rękawiczkach :)

A do złożenia idealnie nadaje się najtańsza nitownica z marketu, którą można nabyć za 15 zł :)

wellman - Wto Sty 12, 2016 14:39

cin1391, najlepiej dwie pary na raz. :P

Z drugiej strony - oryginalne odbłyśniki, które nigdy nie były malowane są na macanie odporne.

W moich lampach miałem taki właśnie oryginalny, który macnąłem przypadkiem i bez problemu izopropanolem "dowód zbrodni" ściągnąłem bez naruszania warstwy refleksyjnej.

W drugiej lampie - ponieważ odbłyśnik był pęknięty - dałem do regeneracji i po tym zabiegu stał się delikatny, na samym brzegu lakier odszedł lekko i odsłonił żółty podkład nawet mimo używania foliowych rękawiczek.

sknerko - Wto Sty 12, 2016 15:05

wellman napisał/a:
lakier odszedł lekko i odsłonił żółty podkład nawet mimo używania foliowych rękawiczek.
a kto ci regenerował bo ci ze Stęszewa napylają warstwę odbłyśnika i nic nie ma prawa odchodzić, maja osobny warsztat do tego w Jerce też parę km ode mnie
wellman - Wto Sty 12, 2016 15:29

TMC ze Stęszewa. Skleili i pomalowali. Jakość I klasa, żeby nie było, że narzekam. :-) Podobno to normalne, że warstwa napylona jest delikatniejsza od oryginalnej.
BetJar - Wto Sty 12, 2016 15:48

sknerko napisał/a:
"skip this AD"
No i właśnie jak to klikam, to wywala mi komunikat:
" Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy "

sknerko - Wto Sty 12, 2016 16:02

wellman napisał/a:
Podobno to normalne, że warstwa napylona jest delikatniejsza od oryginalnej.
A no może tak jest, dlatego pytałem bo wiem ze napylają

[ Dodano: Wto Sty 12, 2016 16:02 ]
BetJar napisał/a:
No i właśnie jak to klikam, to wywala mi komunikat:
U mnie zgłasza okienko gdzie zapisać plik i nic nie otwiera
gustav.pl - Wto Sty 12, 2016 17:01

Dawidovs napisał/a:
Ja kupowałem z TT te lampy soczewkowe i póki co jestem zadowolony[...]

No, i o to chodziło! :ok: A jeszcze jakbyś mógł wrzucić fotkę jak one świecą wieczorem, to byłbym Tobie super wdzięczny i całkiem "hepi" :lol: . Chodzi mi zwłaszcza jak pobocze oświetlają.

Pozdro :smile:

rafalmis1 - Wto Sty 12, 2016 21:11

gustav.pl, to już nie lepiej polować na xenon?
Dawidovs - Sro Sty 13, 2016 08:21

Zdjęcia wkleję jak umyje auto
rafalmis1, sam się nad tym zastanawiałem ale trzeba spryski dodać, samopoziomowanie i pewnie na T4 jechać a jam daleko do najbliższego. Poza tym nie wiem czy wiązek nie trzeba zmieniać bo przecież Xenony są silniejsze od zwykłych lamp

gustav.pl - Sro Sty 13, 2016 08:32

rafalmis1 napisał/a:
gustav.pl, to już nie lepiej polować na xenon?


No właśnie, polować :neutral: A i tak się okaże, że to będą "angole" to jeszcze przerabiać będzie trzeba. No i spryski dokładać. Nieee :| Pewnie, że bym wolał ksenony, ale za dużo "zachodu" przy nich :sad: A tu tylko przekładka, a i "nufki" będą :wink:

edit:
O, widzę, że mnie kol. Dawidovs ubiegł :smile:

sknerko - Sro Sty 13, 2016 09:12

Dawidovs napisał/a:
bo przecież Xenony są silniejsze od zwykłych lamp
słabsze zwykła żarówka 55W a xenon ok. 35W

[ Dodano: Sro Sty 13, 2016 09:12 ]
Wkleiłem link już wyżej do kolesia co kupiliśmy u niego 2 komplety xenonu EU, wystawia w tej chwili również, jedynie trzeba zadzwonić, że chcesz kompletne i dogadać cenę. Przekładka zajmuje 15min z przerwą na siku i dokładnie jest tak samo jak w soczewkowych. No jak chcesz poziomowanie to dodatkowo 100pln za czujniki i godzina od spodu auta na ogarnięcie a spryski to jest ok godziny tyle że trzeba kupić komplet, czyli spryski, węże, i zbiornik z pompkami a nawet bez zbiornika nie zejdzie wiele dłużej na zamontowanie samej pompki z węzami.

gustav.pl - Sro Sty 13, 2016 10:50

sknerko napisał/a:

Wkleiłem link już wyżej do kolesia co kupiliśmy u niego 2 komplety xenonu EU, wystawia w tej chwili również


Wystawia, ale tylko lewą :wink: Zresztą jestem i tak zdecydowany na 98,98%, że kupię soczewki. Gdybym sam to potrafił zrobić, to może ewentualnie bym się nad tymi ksenonami zastanowił.......

sknerko - Sro Sty 13, 2016 11:12

gustav.pl napisał/a:
Wystawia, ale tylko lewą
Zawsze tak robi tel. i wszystko jasne.
gustav.pl napisał/a:
Gdybym sam to potrafił zrobić, to może ewentualnie bym się nad tymi ksenonami zastanowił.......
Sam nie przełożysz lamp? przecież to jest 12 śrubek śrubokrętem żeby zdjąć zderzak i 8 śrubek kluczem 10 żeby zmienić lampy. A spryski to jest dwa zatrzaski na zbiorniku plus wyciąć wg rysunku który jest na zderzaku od spodu, miejsce na spryski węże się układają same i wchodzą w swoje miejsce.
prebenny - Sro Sty 13, 2016 11:14

sknerko u mnie od spodu nie ma zaznaczonych miejsc do wycięcia (a przynajmniej nie zauważyłem jak sprawdzałem).
sknerko - Sro Sty 13, 2016 11:16

u mnie też nie było ale 90/100 ma zaznaczone, poza tym wyciąłem na podstawie rysunku z forum i jest jak trzeba to nie jest skomplikowane, a pewnie jak mrozy odejda w niepamięć to będę Kamilowi robił następne
longer86 - Sro Sty 13, 2016 11:35

Beny masz chiński zderzak :D ale auto nie bylo bite .

Wiązki zmieniać nie trzeba, jedynie syrene

prebenny - Sro Sty 13, 2016 12:12

longer86 zderzak miałem zmieniany na pewno :P
sknerko - Sro Sty 13, 2016 13:19

Ja też hehe, Tak wydawało mi sie że w oryginałach tylko jest rysunek do sprysków
rafalmis1 - Sro Sty 13, 2016 17:43

Od drugiej strony zderzaka, tak delikatnie jest zaznaczone jak wyciąć, że trzeba dobrze się przyjrzeć aby zobaczyć, i najlepiej wszczęcie umyć

Jak się dołoży spryskiwacze pod oryginalną wiązke, to trzeba przeprogramować, ale jak się chce aby działały tak jak fabryka wypuszczała. Syrene trzeba wymienić, ale jak się zaprogramuje spryskiwacze, a jak nie to nie trzeba. Spryskiwacze będą działać bez programowania ale wraz z alarmem, czyli w sumie nigdy :mrgreen:
Kosz pełnej instalacji spryskiwaczy do 150 zł.

Ale w sumie czasem może wyjść taniej kupić soczewki na halogenie niż xenonie, bo jak się okaże że palnik walniet to już koszt wzrośnie

Dawidovs - Czw Sty 14, 2016 08:49

No więc sami widzicie że xenony to nie takie proste jak się wydaje
Wymiana samych reflektorów to jedno (o ile faktycznie palnik sprawny) a i tak pozostaje:
- czujniki poziomowania i wiązka do nich
Ponadto żeby działały tak jak fabryka przykazała to jeszcze trzeba przełącznik świateł wymieniać
i pewnie wizyta na T4
- wycięcie dziur na spryski
- wymiana zbiornika bądź dokładka 2 pompki
- puszczenie węży i wiązek pod sprsyki
- wizyta na T4 żeby spryski działały co ileś tam wciśnięć spryskiwacza szyby

Więc kurna nie mówcie że to takie tanie i proste i wogóle :P

AdaskoC - Czw Sty 14, 2016 09:04

Dawidovs napisał/a:
Więc kurna nie mówcie że to takie tanie i proste i wogóle


A co w tym trudnego :-P ? Koszta to tez pojęcie względne, bo dla jednego drogo to 100 a dla drugiego 2000 :-P

Ogólnie przyjemnie sie dokłada jeśli ktos lubi tak dłubać i ma pojęcie o robocie.

prebenny - Czw Sty 14, 2016 09:07

No ja akurat zgodzę się z Dawidovsem. Łatwo się mówi tylko parę rzeczy ale jak zrobisz listę to już trochę roboty z tym jest (nic nie do przeskoczenia ale na pewno nie do zrobienia w 'godzinkę').
sknerko - Czw Sty 14, 2016 09:22

prebenny napisał/a:
(nic nie do przeskoczenia ale na pewno nie do zrobienia w 'godzinkę').
nie przesadzajcie wszyscy, założenie lamp dla mnie co już zdejmowałem zderzak to jest 15-20min.
Spryski trzeba rzeźbić na T4 tylko jak masz alarm bez batterypaka jak jest z bateryjką to chodzą od razu bez żadnych wizyt na kompie. Z poziomowaniem ja bym nie przesadzał bo i tak działa to że pożal się Boże i jak masz zwykłe światła to pamiętasz żeby obniżać to i tu będziesz pamiętał, w biegu i tak nie działa. Palniki jak was przerażają to też jest moim zdaniem przesada bo już nie mówię o chinolach za 50pln ale sa niemieckie za 100pln za szt. i chodzą ładnych kilka lat bez zarzutu. ja jak kupiłem lampy to żeby mieć spokój od razu wymieniłem na nowe palniki (niemieckie) i jeżdżą już któryś rok.

[ Dodano: Czw Sty 14, 2016 09:22 ]
Do soczewek żarówki i tak musisz kupić więc pewnie te 60-80pln wydasz jak nic

prebenny - Czw Sty 14, 2016 09:27

sknerko z ciekawości na spocie jak dotrzesz to porównamy nasze światła :p

Kiedyś obok Marcina stanąłem to jego xenon przebijał moje żarówki ale w trasie jak z nim ostatnio jechałem to miałem jednak wrażenie, że moje żarówki 'jaśniej' świecą.

sknerko - Czw Sty 14, 2016 09:35

musisz wiedzieć że palniki z czasem słabną a moje nowe nie są ale Kamil i zieciunio maja nówki takie jak moje.

[ Dodano: Czw Sty 14, 2016 09:35 ]
No i najlepiej mieć światłomierz fotograficzny, niestety teraz już nie mam dostępu do niego

longer86 - Czw Sty 14, 2016 09:39

Dawidovs napisał/a:
No więc sami widzicie że xenony to nie takie proste jak się wydaje
Wymiana samych reflektorów to jedno (o ile faktycznie palnik sprawny) a i tak pozostaje:
- czujniki poziomowania i wiązka do nich
Ponadto żeby działały tak jak fabryka przykazała to jeszcze trzeba przełącznik świateł wymieniać
i pewnie wizyta na T4
- wycięcie dziur na spryski
- wymiana zbiornika bądź dokładka 2 pompki
- puszczenie węży i wiązek pod sprsyki
- wizyta na T4 żeby spryski działały co ileś tam wciśnięć spryskiwacza szyby

Więc kurna nie mówcie że to takie tanie i proste i wogóle :P


Podmiana lamp jak sknerko wspomniał to 20 minut do godziny juz tak na bardzo spokojnie.
Czujniki Malo kto jest w stanie Ci sprawdzić czy je masz, brachol miał xenon w mondeo i jakoś na przeglądach nikt nie dociekał czy caly osprzęt jest.
Niedługo bedzie Toaf wiec t4 nie bedzie konieczne,
Dziury na spryski, hmmm chwila i gotowe, nie widzę w tym najmniejszego problemu.
Podejrzewam ze idzie to zrobić szybciej niz napisałeś swój post ;)
Zbiornik od spryskow a przynajmniej mój który posiadam jest przygotowany na 2 pompkę, jest mocowanie i wystarczy zrobic otworem i zamocowac pompkę z uszczelka.
Z kablami to chwila dluzej, jesli trzeba zrobic wiązkę wg rave, mając gotową jedynym problemem może być przecisniecie sie do kabiny.

Gdyby nie koszt samych xenonow to pewnie juz dawno bym zakladal ;)
Choc mam w planach pewna modyfikację ;)

prebenny - Czw Sty 14, 2016 09:39

No Marcin palnik wymieniał jakoś maj/czerwiec. W każdym razie jak siedziałem jako pasażer to kiepskie wrażenie na mnie xenon zrobił (fakt faktem w mieście światła itp ale moje lampy wydaje mi się, że lepiej 'widać' w takich warunkach).
sknerko - Czw Sty 14, 2016 10:30

zięciunio jeździ do pracy w aucie co ma soczewkę z żarówką (innej marki) lub swoim z xenonem i powiedział wiele razy nie ma porównania

[ Dodano: Czw Sty 14, 2016 10:30 ]
prebenny napisał/a:
No Marcin palnik wymieniał jakoś maj/czerwiec.
Jeden? to duży błąd
prebenny - Czw Sty 14, 2016 10:31

sknerko obydwa. Tak jakoś mi się liczba pojedyncza wpisała :p
Marian2oo6 - Czw Lip 21, 2016 00:55

Przed nadejściem jesieni przymierzam się do wymiany sfatygowanych ryflowanych reflektorów. Rozważam zapolowanie na jakieś soczewki halogenowe. I tutaj poprawcie mnie, jeśli się mylę. Wersje europejskie mają numery:

- prawa lampa: XBC002180, XBC002181
- lewa lampa: XBC002190, XBC002191

źródło: http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001652

A propos. Przeczytałem ten wątek i wynika z niego, że soczewki halogenowe nie wymagają spryskiwaczy, prawda?

AdaskoC - Czw Lip 21, 2016 06:37

Marian2oo6 napisał/a:
A propos. Przeczytałem ten wątek i wynika z niego, że soczewki halogenowe nie wymagają spryskiwaczy, prawda?


Prawda :-)

miehalek40 - Sob Paź 22, 2016 16:38
Temat postu: Mocowanie na żarówkę H7 do soczewek
Witajcie! Poszukuję mocowanie na żarówkę H7 do soczewki. Oryginalnie w niej istnieje D2S. Może ktoś z was posiada lub kojarzy gdzie szukać bo nawet nie mam wizji jak owe mocowanie mogło by wyglądać. Pozdrawiam !
wellman - Sob Paź 22, 2016 17:08

Możesz spróbować w hidretrofit.pl lub innym podobnym sklepie zapytać, mają tam całe soczewki z gniazdem h7 lub d2s/d4s to może będą mieć i same gniazda.

Możesz też poszukać adaptera. Co prawda na ogół spotykane są adaptery z h7 na hid, ale może odwrotny też gdzieś będzie. ;-)

W ostateczności, jeśli nic nie znajdziesz, można kupić całe soczewki z pożądanym mocowaniem (ok. 200 pln za komplet, jeśli dobrze kojarzę), a te co masz sprzedać i tyle.

dj_darco - Sob Paź 22, 2016 17:10

Pod ten model odbłyśnika występowało mocowanie pod H7 w Passacie B6