Zobacz temat - [R75] Zawieszenie przód - prawa strona
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zawieszenie przód - prawa strona

apples - Pon Lip 27, 2009 22:45
Temat postu: [R75] Zawieszenie przód - prawa strona
Czy komuś udało się może już dojść do tego co stuka w naszych zawieszeniach lub nie zawieszeniach z prawej strony po najechaniu na większą dziurę.
Wymieniłem oba wahacze, tuleje, drążki stabilizatora, łożyska Mc Persona, zregenerowałem przekładnię i nadal coś mi stuka z prawej strony. Jest dużo lepiej po wymianie wszystkiego, ale nadal nie jest idealnie. :sad:

mimo66 - Wto Lip 28, 2009 09:42

Wydaje mi się że po najechaniu na większą dziurę we wszystkich samochodach coś puknie i stuknie.
Jeżeli na szarpakach w dwóch stacjach nic nie wychodzi dałbym sobie spokój i głośniej słuchał muzyki w takim terenie.
:wink:

apples - Wto Lip 28, 2009 14:35

Dzieki. Ale na naszych drogach bym musiał słuchać cały czas :grin:

A tak na poważnie?

bys - Wto Lip 28, 2009 15:20

Dlaczego nie bierzemy pod uwagę np.zniszczoną poduszkę zamocowania silnika.
dukat11 - Wto Lip 28, 2009 17:03

bys napisał/a:
Dlaczego nie bierzemy pod uwagę np.zniszczoną poduszkę zamocowania silnika.


bys, Ma rację u mnie była walnięta poduszka tylna silnika i po przejechaniu przez próg zwalniający słyszałem puk.

gothead - Wto Lip 28, 2009 17:24

U mnie przy ruszaniu też był puk. Poducha silnika zmieniona - rzecz wyleczona
Dziadek - Wto Lip 28, 2009 17:32

Ja od początku mam to samo.Wszystko sprawdzone(!),łącznie z łożyskiem mc persona,poduchami,itp.Trzy razy u kolegi na szarpakach...i przy zimnym aucie delikatne pukanie z prawej strony.Po przejechaniu kilkunastu kilometrów ustaje.
mecho - Wto Lip 28, 2009 18:35

U mnie niestety również się telepie.. zmieniłem poduchę pod silnikiem, ale może faktycznie to jest coś ze skrzynią.. czy moze stukac bardziej jak się skręca w prawo? Czy taki objaw na coś wskazuje?

W lewo jak skręcam na bruku to jakoś mniej wali.. : /
Mam sprawdzone zawieszenie, jest z nim wszystko ok.

apples - Wto Lip 28, 2009 18:57

Dukat11 czy też stukało Ci z prawej strony?

Jak sprawdzaliście poduszki, bo wizualnie wydają się u mnie OK.
Próbowaliście podnosić może na hakach?

dukat11 - Wto Lip 28, 2009 19:05

Cytat:
Dukat11 czy też stukało Ci z prawej strony?


Sorry pomyliłem się u mnie była walnięta tylna poduszka silnika widoczna po zdjęciu dolnej osłony. Jak ją podważyłem brechą to miała pęknięcia na długości 2/3 gumy. Tak miałem puk z prawej strony

apples - Wto Lip 28, 2009 19:20

U mnie ta poduszka jest trochę mokra od oleju, może to ona puka. Muszę wjechać na kanał.

Dukat11 Jaki masz kolor auta?

dukat11 - Wto Lip 28, 2009 19:22

granatowy
apples - Wto Lip 28, 2009 19:35

O tej mówisz http://www.allegro.pl/ite...a_rover_75.html

Czy jak ją wymieniałeś podwieszałeś silnik od góry czy może podkładałeś tylko coś pod miskę aby nie opadł?

dukat11 - Wto Lip 28, 2009 19:37

Tak o tej. Silnik podparłem lewarkiem. Ze zdjęciem i założeniem osłony 15min roboty.
apples - Wto Lip 28, 2009 19:41

Dzieki. Pomógł na Twoim koncie.

Może niebawem razem w Trójmieście otworzymy servis Rovera :grin:

Kupiłeś nową, czy używaną?

dukat11 - Wto Lip 28, 2009 19:44

apples napisał/a:
Kupiłeś nową, czy używaną?


Nową u Tomiego.

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 19:45 ]
apples napisał/a:
Może niebawem razem w Trójmieście otworzymy servis Rovera :grin:


Oby nie było takiej potrzeby :smile: .

Mój roverek jest u blacharza po spotkaniu z motorem i w czwartek zobaczę co zrobi.

apples - Nie Wrz 06, 2009 18:19

No i wreszcie doszedłem wczoraj co mi stuka na dziurach. Otóż okazało się że to nie zawieszenie a zbiornik płynu do spryskiwaczy , który znajduje się z prawej strony za nadkolem. :grin: Na razie kawałek gumy załatwił sprawę, ale na dniach muszę rozebrać nadkole i go porządnie przykręcić. Taka pierdoła a prawie doprowadziła mnie do zawału.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Jedno jest pewne jak sami sobie nie pomożemy i sami nie naprawimy to wszyscy mechanicy wyczyszczą tylko nasze portfele z kasy bo tylko to potrafią. :cool:

dukat11 - Nie Wrz 06, 2009 21:49

Na to bym nie wpadł. Gratuluje :)
apples - Pon Wrz 07, 2009 11:22

ja też tego nie podejrzewałem. Ale coś mnie tknęło aby obadać wszystko w nadkolach. :grin: