Zobacz temat - ubezpieczenie. Wpisanie danych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - ubezpieczenie. Wpisanie danych

pajda - Sro Lip 29, 2009 13:25
Temat postu: ubezpieczenie. Wpisanie danych
Witam, dzisiaj ubezpieczyłem moje auto w hestii ( OC+AC+NWW+ub.na szyby+ Zielona Karta)

i teraz jest problem jako, ze duzo czasu spedzam na ukrainie zastanawiam sie czy moje dane jako współwłaściciela nie powinny byc wpisane do:
-karty potwierdzajacej zawarcia ubezpieczenia ( kwitku)
sa tam tylko dane wlasciciela (ojca), mnie jako wspolwlasciciel (syn) nie ma
-to sama ale odnosnie zielonej karty, sa tam dane tylko ojca.

prosze o pomoc

zetes - Sro Lip 29, 2009 13:32

pajda nie ma to znaczenia. Wystarczy, ze dokumenty, o ktorych piszesz sa wystawione na jednego tzw. glownego wspolwlasciciela.
Joa - Sro Lip 29, 2009 13:34

na zielonej karcie z tego co pamietam nie ma miejsca na wpisanie wspolwlasciciela (chociaz moge sie mylic).

ZK zreszta jest tylko potwierdzeniem zawarcia OC (na zagranice). podobnie jest z naszymi "kwitkami"- na moim widnieje tylko ja jako wlasciciel, o wspolwlascicielu nie ma mowy. wszystkie pozostale dane sa w polisie.

zreszta bedac za granica nie swoim samochodem tez nie masz siebie na ZK- masz miec dowod, ze ubezpieczony jest samochod.

pajda - Sro Lip 29, 2009 13:51

wielkie dzieki ! :wink:

jak na kwitku nie ma miejsca na wspolwlasciciela tak na ZK mamy rubryke: imie i nazwisko posiadacza polisy (lub uzytkownika pojazdu) i szczerze wlasnie tutaj sie zastanawialem czy nie powinny byc dopisane moje dane.

ale juz wszystko wyjasnione...jeszcze raz dziekuje !