Zobacz temat - [R75] Abs, prędkościomierz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Abs, prędkościomierz

jacekmarus - Sro Lip 29, 2009 21:05
Temat postu: [R75] Abs, prędkościomierz
Witam,

dziś i mnie dopadła bolączka z niedziałającym prędkościomierzem i świecącą się kontrolką od ABSu. Z tego co się orientuję to padł czujnik absu z przedniego prawego koła. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
Teraz moje pytanie. Czy jeżeli przełożę czujnik z lewego kola to prędkościomierz zacznie działać??

Pojutrze wyjeżdżam na wakacje i do tego czasu nowego czujnika raczej nie załatwię:(
Czy prędkościomierz zadziała?

wczerniec - Sro Lip 29, 2009 21:34

Masz racje to czujnik prawego koła , ale jeżeli chodzi o przełożenie czujnika to życze szczęścia . Ja wymieniałem czujnik ale starego nie udało mi się wyjąć w całości .
jacekmarus - Sro Lip 29, 2009 21:43

właśnie się tego obawiam:( wymienialem kiedys z tylko taki czujnik to starego tez nie udalo mi się wyjąc w calości:(

ale plan jest dobry?? moze to zadzialac??

wczerniec - Sro Lip 29, 2009 22:12

nie wiem bo ja też wymieniałem prawy lewego jeszcze nie
SeniorA - Sro Lip 29, 2009 22:28

czujników ABS nie można przekładać tylko z tyłu na przód i odwrotnie.
Wiechciu - Czw Lip 30, 2009 13:55

Czujnik jest tylko z przodu w prawym i z tyłu w lewym i się różnią. trzeba kupić nowy albo używany.
jacekmarus - Czw Lip 30, 2009 15:21

wg mnie na wszystkich 4 kolach sa czujniki
natomiast ten powiazany z predkosciomierzem jest z przodu po prawej stronie.
dzis probowalem zamieniac prawy przod z lewym przodem niestety czujniki sa strasznie zapieczone i ryzyko uszkodzenia tego dobrego jest zbyt duze wiec zaczekam na nowy czujnik

SeniorA - Czw Lip 30, 2009 15:38

jacekmarus napisał/a:
wg mnie na wszystkich 4 kołach sa czujniki
oczywiście , na każdym kole jest jeden czujnik ABS.Z prawego przodu jest brany sygnał VVS.

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 22:23 ]
jacekmarus, zanim zaczniesz wymianę, to posprawdzaj przewody czy nie są uszkodzone ,zabrudzone, czy kontaktują a nawet stan naładowania akumulatora .

jacekmarus - Pią Lip 31, 2009 13:26

SeniorA - to zrobilem na samym poczatku
posprawdzalem przewody i wszyskie wizualnie dpobrze wygladaja
natomiast w prawym przednim kole pokazuje rozwarcie w obwodzie czujnika
dzis wymienilem czujnik i wsjo smiga:):):)
acha trzeba bylo jeszcze skasowac blad abs zeby zgasla kontrolka:) bo tak to abs dzialal i predkoscioierz tez ale sie kontrolka swiecila, czy to normalne??

sknerko - Pią Lip 31, 2009 13:40

nie normalne jak naprawiłem przewód to kontrolka gasła od razu
SeniorA - Pią Lip 31, 2009 15:53

jacekmarus napisał/a:
ale sie kontrolka swiecila, czy to normalne??
kiedy? czy podczas samodiagnostyki a póżniej gaśnie i świeci się dopiero podczas jazdy, czy świeci się cały czas.
jacekmarus - Pią Lip 31, 2009 18:00

zaraz po wymianie czujnika, gdy jeszcze auto bylo na podnosniku przekreciłem kluczyk by zobaczyc czy kontrolka gasnie - swiecila sie caly czas, ale predkosciomierz dzialal
kolega podlaczyl pod kompa i pokazywal blad prawego przedniego czujnika ktory wlasnie zostal wymieniony - skasowal go i smiga, abs jest, kontrolka sie nie swieci i predkosciomierz dziala

czy to normalne??

Kris - Pią Lip 31, 2009 22:32

jacekmarus napisał/a:
zaraz po wymianie czujnika, gdy jeszcze auto bylo na podnosniku przekreciłem kluczyk by zobaczyc czy kontrolka gasnie - swiecila sie caly czas, ale predkosciomierz dzialal
kolega podlaczyl pod kompa i pokazywal blad prawego przedniego czujnika ktory wlasnie zostal wymieniony - skasowal go i smiga, abs jest, kontrolka sie nie swieci i predkosciomierz dziala

czy to normalne??


U mnie (naprawiony kabel) czujnika abs, przednie koło od pasażera i kontrolka zgasła po przekręceniu kluczyka i prędkościomierz zaczął działać, nic nie kasowałem.

jacekmarus - Sob Sie 01, 2009 17:40

wlasnie kiedys jak wymienilem czujnik w tylnym kole to kontrolka tez zgasla od razu po przekreceniu kluczyka
niewazne, najwazniejsze ze smiga:)

maciekstasio - Pią Sie 21, 2009 08:27

Mam ten sam problem, ale u mnie prócz kontrolki ABS i niedziałającego prędkościomierza nie działa także wskaźnik temperatury. Czy to ma coś wspólnego z powyższym??? :?: :?: :?:
lipa0210 - Wto Sie 25, 2009 01:04

witam ja mam roverka75 i u mnie też nie działa prędkościomierz i kontrolka też się jarzy ABS , ale wiem co jest,byłem w serwisie i wsadzili mi nowy czujnik w prawym przednim kole okazało się że to nie to, podłączyli jeszcze raz kompa i stwierdzili że to łożysko magnetyczne w tym kole. a co do czujnika temperatury to raczej nie ma nic wspólnego z kołami.
maciekstasio - Wto Sie 25, 2009 07:12

Już mam:
Nie miałem wskazań temp bo za mocno wsadziłem wskazówkę na zegarach. Rozebrałem zegary, odchyliłem wskaźnik i wszystko działa.
ABS już mi się też nie świeci bo miałem spalony bepiecznik pod schowkiem. Wymieniłem i kontrolka zgasła i prędkościomierz też działa.
AIRBAG niestety cały czas na desce :(
Myślałem że to luźny czujnik pod zderzakiem. Ale nie jestem pewien czy ma on coś wspólnego z poduchami. Nie jest to czujnik temp zewnętrznej, właściwie to nie wiem jeszcze co to jest, jakieś pomysły?

dukat11 - Wto Sie 25, 2009 08:08

maciekstasio napisał/a:
AIRBAG niestety cały czas na desce


Sprawdź kostki pod siedzeniem. To częsta przypadłość w roverkach

cyklonst - Wto Sie 25, 2009 10:02

u mnie świeciła się poducha, ale czasami gasła. na szczęście jak byłem u PHJOWI w nowym mieście nad wartą na t4 to się świeciła, powiedział mi że jest to lewa kurtyna i wtedy było 6x łatwiej :ok: .
wyjąłem włącznik świateł i osłonę nad pedałami, poruszałem wtyczką troszkę przedmuchałem i teraz jest wszystko ok :mrgreen:

lipa0210 - Pią Sie 28, 2009 22:00

u mnie też czasem się zapali airbeg ale np. posteruję prawym siedzeniem w przud i tył na przekręconej stacyjce a potem zgaszę ją i przekręcę, jest ok. to znaczy że akurat kostka pod fotelem pasarzera nie łączy
Warager - Sob Lut 20, 2010 16:14

Witam!

Odgrzeje starego kotleta.

Mam objawy jak w pierwszym poście oraz dodatkowo trakcja, tj. świeci sie trakcja na głównym wyświetlaczu, kontrolka ABS poniżej i nie działa prędkościomierz. Pokusiłem się o sprawdzenie auta na Dec superscanie. Wyrzuciło błędy:

6 - prędkość prawego przedniego koła (wiarygodnośc informacji),

66- napięcie zasilania czujnika prędkości koła,

67- przejściowe zakłócenia.

A w pierwszym badaniu jeszcze:

P3505 przekaźnik świec żarowych (nieprawidłowy stan przekaźnika), który w drugim badaniu juz nie wystapił.

Pytanie:

1. Czy to czujnik ABS, w warsztacie powiedzieli, że od jego wymiany zacząć? Sprawdzili obręcz powiedzieli, że cała.

2. Kabel w nadkolu od czujnika ABS był przetarty zaizolowałem go, czy samo zaizolowanie powinno spowodować, że jakby był sprawny to by zaczął działać?

Niestety nigdzie nie znalazłem listy błędów do Dec superscana. Może ktoś ma taką wiedzę i zechce się podzielić, lub zechce skomentować mojego posta.

Niestety w warsztacie, w którym byłem (niby zajmującym się tą marką na ul. Krakowskiej w Szczecinie) potraktowali mnie jak jelenia. Zero merytorycznych odpowiedzi. Jedynie machanie 200 zł banknotem wywołuje reakcję pracowników.

SeniorA - Sob Lut 20, 2010 16:38

Warager napisał/a:
Kabel w nadkolu od czujnika ABS był przetarty zaizolowałem go, czy samo zaizolowanie powinno spowodować, że jakby był sprawny to by zaczął działać?
tak , jak drugi sygnałowy przewód jest OK i jak czujnik ma masę ( - ).

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 16:38 ]
Wykazany błąd przekaźnika mógł być nie wykasowany w pamięci, albo coś w nim nie kontaktuje. Jak gaśnie kontrolka świec to jest dobrze.

apples - Sob Lut 20, 2010 20:17

Warager co do błędu sterownika świec to wina jest samych świec. Niestety R75 oryginalnie ma skopany program i dlatego nie pokazuje pojedynczych świec tylko uszkodzenie sterownika. Sterownik świec jest obok ECU. Info od PHJOWI.
grota10 - Pon Lut 22, 2010 16:27
Temat postu: [R75CDT 2.0 2000]
Warager a gdzie jeszcze w szczecinie albo w okolicy mozna zbadac roverka? Na krakowskiej raz bylem i wiecej nie pojade.Ceny kosmiczne i wszyscy nadeci jak balony. Mam pore usterek ktore chcialbym zdiagnozowac
Warager - Sro Lut 24, 2010 08:47

Nie znam takiego warsztatu na dzień dzisiejszy na tym terenie. Ale będę wymieniał czujnik abs, więc będę musiał poszukać jakiegoś "fachowca" - by mieć podkładkę na wszelki wypadek. Dam znać gdzie byłem.
sTERYD - Sro Lut 24, 2010 09:54

ktoś kiedyś polecał warsztat na mieszka 1go zaraz za cmentarzem, na przeciwko media marketu...
tommsz - Sro Lut 24, 2010 12:51

Ja kiedyś pisałem o warsztacie przy Mieszka I przy wiatrku przyległym do cmentarza.
Facet ma pojęcie ale też kase lubi liczyć :)
Jeśli chodzi o Szczecin w temacie elektroniki samochodowej i automatycznych skrzyń biegów najlepszy jest http://www.kisielnicki.com.pl/ kroi konkretnie ale przynajmniej raz i wszystko jest zrobione profesjonalnie.
Pozdr.

Warager - Sro Kwi 14, 2010 20:24

W końcu mam problem z głowy, kupiłem czujnik ABS i dziś 1 dzień po założeniu. Aż chce się jeździć. Zwłaszcza, że wie się w końcu ile jest na liczniku :) . Trakcja działa, wskaźnik paliwa tez nie szaleje.

Wymieniałem w Al Ex na ul.Pocztowej.

Bardzo konkretny właściciel. Zero ściemniania. Masz części to robi z dnia na dzień. W przystepnęj cenie.

Pozdrawiam

grota10 - Sro Kwi 14, 2010 20:32

Na pocztowej potwierdzam.Spoko gosciu i kumaty roverkow sie nie boi