Zobacz temat - [Freelander] Wsteczny bieg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wsteczny bieg

marcin261080 - Pią Lip 31, 2009 22:15
Temat postu: [Freelander] Wsteczny bieg
Witam niedawno stalem sie posiadaczem land roverka freelander i mam pewien problem ze skrzynia biegow a dokladnie ze wstecznym biegiem jak wrzucam to zaczyna skrzypeic i musze docisnac zeby wszedl.

Bardzo prosze o pomoc

staf - Pią Lip 31, 2009 22:25

Znalazłem coś takiego. Nie podajesz zbyt wielu szczegułów tego auta.
cyt...Skrzynia działa poprawnie. Jedyne \"ale\" to trzeba się przyzwyczaić do starannego wrzucanie biegu wstecznego. Przydatną funkcją w terenie jest uruchamiany przyciskiem na lewarku system wspomagający wjazd/zjazd na/z wzniesień. Działa jedynie przy 1 i wstecznym biegu, a działa na zasadzie ograniczenia prędkości zjazdu/wjazdu do 7 km/h.

kasjopea - Pią Lip 31, 2009 22:32

marcin261080, proszę poprawić temat.
krzysiek19 - Pon Gru 08, 2014 16:38

witam mam problem ze skrzynia biegow a dokladnie ze wstecznym wchodzi normalnie jak reszta biegow ale jak ruszam to cos croboli i agrzyta w skrzyni pomocy
sknerko - Wto Gru 09, 2014 08:52

Te typy tak maja jak sa już zużyte niestety. Czasem (nawet często)pomaga zmiana oleju na MTF94 taki jak zaleca LR. w mojej na innych olejach były kłopoty z trójką (zgrzytała i z wstecznym wyskakiwał albo nie wchodził po zmianie przez 80kkm działa jak zaklęta. zmieniałem już 2 razy ten olej i jest OK.
SyntaX - Pią Gru 12, 2014 12:12

Podstawa to to czy dobrze wchodzi.
Warto zainwestować w nowa łapę wysprzeglika bo o ile biegy do przodu wymagają minimalnego rozłączenia układu sprzęgłowego o tyle do wstecznego musi to działac dobrze. Jak bierze sprzegło, jak nisko przy podłodze warto się tym zainteresować.
Kolejna sprawa to problem dość luźnego spasowywania tych skrzyń przez producenta.
Ja do oleju dodaję taki oto preparat:
http://allegro.pl/liqui-m...4859135003.html
W PG1 sprawdza się rewelacyjnie.