Zobacz temat - [R45 2.0 iDT 2000r.] Nie chce zapalić jak gorący
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 iDT 2000r.] Nie chce zapalić jak gorący

kosman - Nie Sie 02, 2009 23:39
Temat postu: [R45 2.0 iDT 2000r.] Nie chce zapalić jak gorący
Witam
od wczoraj mam dziwne zjawisko z moim roverkiem. Otóż jak się nagrzeje to muszę kręcić z pół minuty, żeby odpalił. Jak już zapali i gaszę i ponowne zapalenie nie sprawia mu kłopotu. Nie wiem o co common....? Poza tym na czwartym i piątym biegu zauważyłem, że się tak jakby dławił, tzn. gdy dodaję gazu to obroty skaczą jakbym miał luz wrzucony, po chwili gaz łapie i przyspieszenie jest w normie. Może ktoś miał coś podobnego albo mi pomoże co jest grane...?

sTERYD - Pon Sie 03, 2009 09:29

kosman napisał/a:
gdy dodaję gazu to obroty skaczą jakbym miał luz wrzucony, po chwili gaz łapie i przyspieszenie jest w normie.

zdejmij wysprzęglik, nasmaruj i rozruszaj łapę sprzęgła, potrafi się zatrzeć w tych tulejkach, w których jest osadzony wałek łapy w bloku skrzyni.

kosman - Pon Sie 03, 2009 11:40

Na razie spróbuję nalać dobrego paliwka, bo okazuje się, że jak byłem dizś u mechanika to ten mi powiedział, że kilku osobom tankującym na jednej stacji (w tym i ja) nie chce zapalić albo przerywa...więc może to być to.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 12:03 ]
Okazało się,że jeden z kabelków, przez które płynie ropa do silnika po prostu pękł, zresztą wszystkie od razu wymieniłem bo się sypią jak nie wiem. Problem znikł i wszystko jest ok... :grin: