Zobacz temat - Kupno radia, pomoc w wyborze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Kupno radia, pomoc w wyborze

seyfer - Sro Sie 05, 2009 14:24
Temat postu: Kupno radia, pomoc w wyborze
Witam, przymierzam sie do zakupu owego radia. Zależy mi głownie na tym żeby posiadało usb i miało dobry Tuner. Nie wiem jakie tam wzmocnienie jest w sinusie ale jak to blaupunkt pewnie cos kolo 18-20w.


konkretniej chodzi o tą aukcje link

azer - Sro Sie 05, 2009 14:42

Z mojej strony proponuje któreś z tych 2 modeli:
Kenwood KDC-W4044
Pioneer DEH-2100
Sam kupowałem niedawno radio i po wielu artykułach zostały mi te dwa modele. Budżet miałem podobny. Oba modele mają bardzo dobre opinie.

Jeszcze są Clariony bardzo dobrze grające, ale to już kwestia gustu czy byś chciał mieć któregoś w aucie.

seyfer - Sro Sie 05, 2009 14:53

Brałem tez pod uwagę właśnie tego kenwood'a . W blaupunkcie jest z kolei patent z usb z tyłu i spokojnie do popielniczki można przeciągnąć żeby przypadkiem pena nie ułamać ;) i tez wygląda bardziej estetycznie
Co do radia z linku czekam na lepszej jakości fotki, koleś za 320pln chce to oddać wiec cena jest niska patrząc na cne nowego radia

Doszły 2 radia do wyboru [1] [2]
Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/
Prosiłbym o jakaś poradę bo im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie :shock:

LU - Sro Sie 05, 2009 17:47

Ja znów osobiście polecam Sony cdx gt 620u.
Z tego co wiem, to radia Sony nie cieszą się dobrą opinią, ale moim zdaniem o produktach tej firmy z serii Xplod nie można powiedzieć złego zdania.
Link do aukcji pokazowej: Sony cdx gt 620u

Toshiro - Sro Sie 05, 2009 18:13

azer napisał/a:
Z mojej strony proponuje któreś z tych 2 modeli:
Kenwood KDC-W4044
Pioneer DEH-2100


Posiadam Pioneer'a DEH - 2100UB i mogę powiedzieć że nie mam do czego się przyczepić, gra bardzo ładnie do tego na przód zakupiłem trójdrożne głośniki pioneer'a a na tyle mam blaupunkt'a (były już jak kupiłem auto) i jazda z tym osprzętem jest w pełni zadowalająca :)
Polecam to radyjko

seyfer napisał/a:
Doszły 2 radia do wyboru [1] [2] Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/


jak już masz wybierać pomiędzy tymi 2 to bierz blaupunkt'a mój kumpel go ma, jechałem z nim nie raz i ładnie gra radyjko :)

seyfer - Sro Sie 05, 2009 18:24

I właśnie blaupunkt mi odpowiada tym ze ma usb z tylu i mogę kabel przeciagnac gdzie chce a z drugiej strony kenwood - wyższa klasa jesli chodzi o dźwięk w moim mniemaniu ale usb z przodu. Głośniki w aucie mam przod 35w blaupunkty a tyl trójdrożne 6x9" tej samej firmy. Obecne radio to jakis kombajn z allegro i głośniki mi zaczynają charczeć. To było z początku powodem wymiany przednich helix'ów :/ jak wymienię radio to sprawdzę je jeszcze raz :mrgreen: Tylko najpierw radio i dylemat :neutral:

Co do dylematu z radiem: możne Wy mi powiecie czym różnią się te modele kenwood'a ? KDC-W413UAY i KDC-W4044UAY bo wygląd/parametry to samo :???:

wild_weasel - Sro Sie 05, 2009 23:52

seyfer, a brałeś pod uwagę Alpinę CDE-9874? :roll: Tak tylko pytam, żeby zamieszać Ci w głowie ;)
seyfer - Czw Sie 06, 2009 07:11

wild_weasel, byłeś blisko, jednak brakuje w nim usb a to minimum :razz: ale dzięki za miłe chęci :mrgreen:
DrMambo - Czw Sie 06, 2009 07:29

a ja mam http://www.blaupunkt.com/pl/7647503310_main.asp i nie narzekam .. zamiast usb mam czytnik kart sd .. wychodzi na to samo, a karta całkowicie chowa się w radiu ..
seyfer - Czw Sie 06, 2009 08:03

design jak wiadomo rzecz gustu :cool: nie przemawia do mnie niestety.
Wiem wiem wymyślam juz :grin: :grin:

0L0 - Czw Sie 06, 2009 08:51

Ja mam to radyjko i sobie chwalę ;)
seyfer - Czw Sie 06, 2009 09:30

radyjko całkiem fajne, tyle ze to juz przekracza moj budżet, który jest ograniczony do ~400 pln :/
Na chwile obecna mam jeden wielki metlik w glowie i cały czas zostaja 3 radia
Kenwood KDC-W4044
JVC KD-R401
BLAUPUNKT QUEENS MP56 lub Kingston mp47

Mix - Czw Sie 06, 2009 09:40

seyfer napisał/a:
Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/

Hmm...kierujesz się designem, czy dźwiękiem?

seyfer napisał/a:
I właśnie blaupunkt mi odpowiada tym ze ma usb z tylu i mogę kabel przeciagnac gdzie chce a z drugiej strony kenwood - wyższa klasa jesli chodzi o dźwięk w moim mniemaniu ale usb z przodu.

Rozumiem, że to kwestia gustu, ale produktów Blaupunkta w niskim przedziale cenowym nie polecam. Miałem kiedyś głośniki GTx 663 i grały koszmarnie (wymienione na Helixy DB 62.1). Radio Blaupunkt San Remo również nie było za specjalne. IMO zbyt płaski dźwięk, bez ciepłych tonów, wypełniających scenę. Aktualnie posiadam Pionka za 250 PLN (model z zeszłego roku, niestety z głowy sobie nie przypomnę jaki konkretnie) i gra zdecydowanie lepiej. Słyszałem ostatnio Pioneera 4000UB w akcji i od tego czasu zachorowałem na to radio. Testowane u znajomego na głośnikach MacAudio (80PLN) z przodu i elipsach JBL z tyłu. Gra rewelacyjnie. Można ustawić sygnał oddzielnie na każdy głośnik (regulacja w dB), odcinając np. wysokie tony itp. I to wszystko z poziomu radia. Radio posiada wyjście USB z frontu. Ze strony Pioneer'a możesz pobrać instrukcję i zobaczyć (jeśli koniecznie tak musi być), czy jest możliwość podpięcia kabla USB z tyłu radia.
Ogólnie rzecz biorąc polecam. Przyjęło się, że Pionki to radia typowo do bassowej łupanki. U mnie bass skręcony na 3z6 i słucham zupełnie innego rodzaju muzyki. Gra przyjemnie i nie męczy.
Przez moment miałem również radio Kenwood'a (kupiłem z autem). Obsługa koszmarna, ale design piękny. Długo się zastanawiałem czy nie zamienić je z Pioneerem, po przekładce kierowałem się wyłącznie walorami akustycznymi - wygrał Pioneer :wink:
Zastanów się na spokojnie - wygląd, czy brzmienie...IMO radia Pioneera czy innych firm nie są brzydkie. Jeśli musiałbym już wskazać te najbrzydsze to typowałbym Blaupunkta. Ale wszystko zależy od tego jaką koncepcję sobie wymyśliłeś :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 09:41 ]
Zapomniałem...Pioneer 4000UB

seyfer - Czw Sie 06, 2009 10:04

Jak każdy chyba chciałbym coś co mi odpowiada wizualnie jak i potrafi ładnie i czysto grać. Owego pioneer'ka ma znajomy i tez sobie chwali ale .... tak jakos za nowocześnie mi wyglada :???: ehhhh dylematy mam :grin:
Mix - Czw Sie 06, 2009 12:23

Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:
seyfer - Czw Sie 06, 2009 14:01

Mały progress :mrgreen:
Drogą eliminacji ze stawki wypadł JVC. Na polu bitwy zostaje Blaupunkt MP47 i Kenwood z czego Blaupunkt dostepny jest od razu w sklepie a na kenwooda będę musiał czekać z tydzień zanim to sprowadzą a z cierpliwością u mnie różnie bywa :twisted:
Takie zestawienie zrobiłem :P
Blaupunkt:
+usb z tyłu
zmiana koloru wyświetlacza
dostępny od reki
Tuner
- mała moc na sinusie wg producenta 18w
prawdopodobnie gorsza jakosc dzwieku

Kenwood:
+ moc sin ~30w
jakość dźwięku
- usb z przodu
gniazdo cd na wierzchu
gorszy tuner ?

I bądź tu mądrym :P

Toshiro - Czw Sie 06, 2009 15:17

najlepiej wpaść do sklepu gdzie na głośnikach sprawdzisz jakość jednego i drugiego, ja tak miałem w media expert poprosiłem aby podpieli radyjka które mnie interesują i puścili muzyke przez głośniczki które sobie kupiłem. W taki sposób bardzo szybko wyeliminowałem 1 z nich ;)
Tomi - Czw Sie 06, 2009 15:21

Mixtated napisał/a:
Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:


Oj nie zgodzę się. Przewalczyłem już sporo radyjek w swoim życiu. W tej chwili jeśli mam się na coś zdecydować, wybieram: ALPINE, CLARION, PIONEER. Kolejność nie jest przypadkowa :)

Zdecydowanie odrzucam natomiast SONY i BLAUPUNKT ze względu na złą jakość dźwięku (subiektywne oczucia).

Kiedyś gustowałem jeszcze w odtwarzaczach Grundig, ze względu na niebanalny wygląd i nietuzinkowe zrozwania przedniego panelu :)

seyfer - Czw Sie 06, 2009 15:53

jak sprowadza mi radio to na sprzedaz jedynie. Wątpie zeby poszli na taki uklad ze chce sobie porownac :/ a Kenwooda nie wiem kiedy sciagna :/
Mix - Czw Sie 06, 2009 16:57

Tomi napisał/a:
Mixtated napisał/a:
Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:


Oj nie zgodzę się.


...i słusznie, bo w mojej wypowiedzi jest pełno uśmieszków :cool:

Tomi napisał/a:
wybieram: ALPINE, CLARION, PIONEER. Kolejność nie jest przypadkowa

To również moja "święta trójca", ale u mnie to zestawienie otwiera Clarion (ze względu na oldschool'owego szklaka), później Pionek i na końcu Alpine (radia mają fajne, ale głośniki już słabsze)...

Tomi napisał/a:
Zdecydowanie odrzucam natomiast SONY i BLAUPUNKT ze względu na złą jakość dźwięku (subiektywne oczucia).

:ok:

Tomi napisał/a:
Kiedyś gustowałem jeszcze w odtwarzaczach Grundig, ze względu na niebanalny wygląd i nietuzinkowe zrozwania przedniego panelu :)


Nie widziałem nigdy takiego radia na żywo. Co do ciekawych wynalazków - mój ojciec kiedyś w Oplu miał niepozorne radio sygnowane przez AudioVox (napis jedynie na tylnej ściance radia). Wyglądało jak no-name, a grało (nawet na fabrycznej instalacji) naprawdę zacnie. Była to zdecydowanie dobra rzecz, bo radio poszło razem z szybą. Ktoś musiał się znać, bo był to kaseciak, a szybę wywalili w czasach gdzie już dawno radia CD/MP3 były tanie i popularne. A szkoda, bo chętnie bym odsłuchał to radio na dobrym zestawie...

TomC - Czw Sie 06, 2009 17:05

seyfer mam Queens'a i gra bardzo fajnie. Za podobne pieniądze cudów z lepszych marek nie kupisz. Jeżeli chodzi o tuner to na Blaupunkta nie ma mocnych. Z CD gra bardzo łagodnie a z USB wiadomo... zależy od bitrate'u. Ogólnie gdybym miał więcej na radio byłby Alpine albo Clarion.
Pływak - Czw Sie 06, 2009 17:23

Temat wałkowany któryś raz z kolei do 400pln kenwood kdc-w4044 lub Clarion DB288 innymi do tej kwoty nie zawracaj sobie głowy no może jeszcze jvc i pioneer ale sony, blaupunkt sobie odpuść bo kaszana, a Alpine w tym przedziale cenowym jest gorszy od ww. Kenwooda i Clariona.
Tomi - Czw Sie 06, 2009 17:33

Mixtated napisał/a:


Tomi napisał/a:
wybieram: ALPINE, CLARION, PIONEER. Kolejność nie jest przypadkowa

To również moja "święta trójca", ale u mnie to zestawienie otwiera Clarion (ze względu na oldschool'owego szklaka), później Pionek i na końcu Alpine (radia mają fajne, ale głośniki już słabsze)...


Zgodzę się, ale tu mowa o odtwarzaczach, a w tych Alpine mi najbardziej odpowiada.

seyfer - Czw Sie 06, 2009 20:53

specjalnie jechałem dzisiaj do Piły z racji ze atm więcej sklepów niż u mnie w mieścinie i Trafiłem na jakiegoś kolesia co nic tez doradzic nie potrafił... podłączyć radia pod głośniki nie wiedział jak ale o pionku 4000ub to mowil caly czas pomimo iż mówiłem mu na samym początku ze odpada ze odpada.... Cóż.. taka obsługa czasem sie trafia. Wreszcie widziałem na żywo Kenwood'a i muszę przyznać ze na zdjęciach się o wiele ładniej prezentuje.. te pokrętło mnie trochę odstrasza swoimi gabarytami a uwagę przykuł Pionek 2100ub oraz JVC-R401. Wróciłem trochę zmieszany i wyglądem i cenami. W euro rtv owy pioneer stoi po 470pln... 100 więcej jak na allegro w sklepach ... Tak wiec dylematów ciąg dalszy :/
Pływak - Czw Sie 06, 2009 21:04

Radio dla Ciebie ma grać czy wyglądać? Jak grać to ja tu nie widzę żadnego dylematu no chyba, że zamówienie radia na allegro to dla Ciebie jakiś problem. Ja kupiłem swojego kenwooda u tego kolesia http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=128999 i zero problemów, przesyłka szybka i dobrze zabezpieczona, a cena 100zł niższa niż w sklepie "nie dla idiotów"
Mix - Czw Sie 06, 2009 21:08

seyfer napisał/a:
ale o pionku 4000ub to mowil caly czas pomimo iż mówiłem mu na samym początku ze odpada ze odpada

...bo to naprawdę fajne radio jest. 419 PLN, więc chyba nie tak strasznie ponad budżet :wink:

seyfer - Czw Sie 06, 2009 21:14

Dobra koniec zabawy. Zamowilem Kenwood'a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zobaczę jak to pyka :grin: Punkty rozdane i dzieki wielkie za pomoc, aktywność w temacie i cierpliwość do moich wymysłów :rotfl:

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 21:38 ]
Pływak, długo czekałeś za przesyłką ?:P

Tomi - Pią Sie 07, 2009 12:02

Pływak napisał/a:
a Alpine w tym przedziale cenowym jest gorszy od ww. Kenwooda i Clariona.


Hmmm... dziwne. Ja kupiłem w promocji w Makro za 291 zł i gra conajmniej jak 3-krotnie droższe odtwarzacze... a może to kwestia głośników :)

seyfer - Pon Sie 10, 2009 18:30

Czas na raport :mrgreen: :mrgreen: Ogólnie wrażenia pozytywne :smile: Bas teraz jest taki jakbym skrzynie z tyłu miał :twisted: Ale jest i powielajacy sie mankament.. złapać złapało mi stacje jak stałem na parkingu ale wyjechałem na miasto to zaraz szumy i po sygnale :cry:
TomC - Pon Sie 10, 2009 23:36

seyfer napisał/a:
wyjechałem na miasto to zaraz szumy i po sygnale

Bo kupiłeś Kenwooda. :razz:

azer - Pon Sie 10, 2009 23:40

TomC, bez przesady. Mam ten sam model 4044 i nie mam takich problemów.
seyfer - Wto Sie 11, 2009 07:29

z tego co zdążyłem wczoraj sprawdzić to antena ma gdzieś zware :/ jak otworze bagażnik to z miejsca gra już pięknie

[ Dodano: Sro Sie 12, 2009 07:18 ]
usterka zlikwidowana, antena wymieniona ;) wreszcie wszystko działa działa jak powinno :smile: