Zobacz temat - [416si]Jak wyjąć lampe w rover 416 si
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416si]Jak wyjąć lampe w rover 416 si

seba323 - Czw Sie 06, 2009 16:50
Temat postu: [416si]Jak wyjąć lampe w rover 416 si
z góry przepraszam że rozpoczynam pewnie kolejny temat z tej serii ale nie mam czasu szukać ponieważ jestem na chwilke na necie potrzebuje szybkiej pomocy jak wyjąć lampe przednią w rover 416 si ponieważ gdy odkręcam 2 śrobki które prawdopodobnie trzymają tą lmpę to nic nie daje myśle że jeszcze jest gdzieś zamocowana tylko pytanie gdzie?
Lechos - Czw Sie 06, 2009 17:06

sa jeszcze 2 lapy od dolu ktore aby odkrecic trzeba zdemontowac zderzak
seba323 - Czw Sie 06, 2009 17:47

bo mam taki problem w lewa lampa mi się zasyfiła zebrał się kurz w środku i przez to żarówka mocniej świeci i lipnie to wygląda wie ktoś może jak tą lampe wyczyścić :P jakieś rady bo jestem bezradny myśle o kupnie nowej ale chyba sie nie opłaca??
mastersik - Sob Lut 18, 2012 13:36

Podpinam się do tematu. U mnie również z lewej strony reflektor jest zabrudzony i chciałbym go wyczyścić. Lecz jak się dostać do odbłyśników? Konieczne jest zdejmowanie tego zderzaka? Jeśli tak to czy trudno jest to samemu zrobić?

[ Dodano: Sob Lut 18, 2012 13:36 ]
Właśnie skończyłem prace nad reflektorem. Muszę wam powiedzieć ze udało mi się lampę wyjąć bez zdejmowania zderzaka. Odkręciłem te 2 śruby od góry. Następnie poluzowałem chłodnice tak zebym mógł wsadzić rękę i odkręciłem jedną śrubę z pod spodu. Kolejno odkręciłem kawałek plastikowego nadkola(bez zdejmowania koła) i znajdowała się tam 2 śruba od reflektora. Zostało jeszcze odkręcić 3 śrubki lewego błotnika u góry i go odchylić. Lampa wychodzi (troszkę trzeba pokombinować).
Potem suszarka zeby rozgrzać zatrzaski i rozbiórka lampy. Wymyłem wodą, wysuszyłem i potem wypolerowałem pastą tempo. Wygląda idealnie. Bez rys i smug. Montaż połowę szybciej bo wszystko samo wskakiwało.
I po problemie i ile czasu zaoszczędziłem. Całe prace zajęły mi max 2 godz.

Dla niedowiarków będę mógł dosłać zdjęcia ;)

sTERYD - Sob Lut 18, 2012 14:58

to nie miałeś sklejonej lampy? :hm:
mastersik - Sob Lut 18, 2012 15:42

Z tego wynika ze nie. Niby były pozostałości jakiejs białej substancji silikonopodobnej ale łatwo odeszło. Być może dlatego że skruszało w zimnym, a podgrzewałem tylko zatrzaski
sTERYD - Sob Lut 18, 2012 17:32

to lepiej uszczelnij czymś bo za miesiąc będziesz miał to samo :/
mastersik - Sob Lut 18, 2012 18:05

Pomyślałem o tym. Na około wstrzyknąłem czarnego silikonu po czym przyłożyłem szkło reflektora. Troszkę związało i zamontowałem.