Zobacz temat - [R75] Jak wymienić tylne pasy bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak wymienić tylne pasy bezpieczeństwa

nikode - Czw Sie 06, 2009 21:11
Temat postu: [R75] Jak wymienić tylne pasy bezpieczeństwa
Po najechaniu na kamień lewym kołem wystrzeliła mi poduszka boczna kierowcy i wystrzeliły tylne pasy (dociśnięte do kanapy, że nie można włożyć ręki). Czy można je podłączyć ( elektryka ) czy tylko niech działają bez napinaczy pirotechnicznych.
west00 - Czw Paź 29, 2009 16:01

Mam podobny problem i nie wiem co zrobić żeby je poluzować?
kasjopea - Czw Paź 29, 2009 16:16

Może warto do RAVE zajrzeć?
Silvano - Czw Paź 29, 2009 17:48

Mam ten sam problem z tymi pasami,tylko ja nie najechałem na kamiem,lecz dostałem w d....e,pomocy. :cry:
PHJOWI - Czw Paź 29, 2009 19:53

PANOWIE MACIE W SUMIE do wymiany 5 napinaczy oraz sensor , z tyłu pasy należy przeciąć innego sposobu nie ma , bo nie nadają się już do użycia.
gustav.pl - Wto Gru 22, 2009 15:39

Witam, odgrzeję temat.
Po kolizji okazuje się, że wystrzeliły wszystkie trzy napinacze pasów z tyłu. Doczytałem się, że w takim wypadku oprócz napinaczy są jeszcze pasy do wymiany. W związku z niewielkim budżetem myślę na razie o przywróceniu sprawności tylko jednemu pasowi.
I takie w związku z tym małe pytanka:
1. Czy trudny jest dostęp by wymienić tylny pas z napinaczem, tzn gdy następnym razem będę robił resztę pasów(w warsztacie) to trudność dostępu może mięć duży wpływ na koszty?

2.Czy wymiana tylko jednego tylnego pasa(z napinaczem) może mieć wpływ na sprawność jego działania? Czy te pasy z tyłu są ze sobą jakoś powiązane?


PHJOWI napisał/a:
PANOWIE MACIE W SUMIE do wymiany 5 napinaczy oraz sensor , z tyłu pasy należy przeciąć innego sposobu nie ma , bo nie nadają się już do użycia.


Czy ten sensor to droga impreza i jaka jest jego nazwa lub oznaczenie? I dlaczego 5 napinaczy?
Pozdrawiam :smile:

dukat11 - Wto Gru 22, 2009 15:54

gustav.pl napisał/a:
I dlaczego 5 napinaczy?


2 z przodu i 3 z tyłu

PHJOWI - Wto Gru 22, 2009 18:14

sensor od 50 do 100zł max , tylko ze musi się zgadzać ilość poduszek.
gustav.pl - Wto Gru 22, 2009 18:36

dukat11 napisał/a:
2 z przodu i 3 z tyłu

Ja swój odpiąłem raczej bez problemów, nie czułem by się zacisnął. Chyba, że byłem w "szoku" po zderzeniowym :/ i nie zwróciłem na to uwagi. Fakt, że i u mnie wystrzeliła poduszka boczna.
A jak z tymi pasami z tyłu, dużo trzeba zdemontować by je wymienić?

PHJOWI - Wto Gru 22, 2009 18:49

bo z przodu pasy się nie blokują , tylko zaciąga się ta klamra w którą wkładasz pas
gustav.pl - Czw Gru 24, 2009 09:07

PHJOWI napisał/a:
sensor od 50 do 100zł max , tylko ze musi się zgadzać ilość poduszek.

Czy wspomniany sensor, to jest to samo co sterownik? Bo w warsztacie gdzie robią mi Roverka, przy okazji rozmów o kosztach nowej poduszki, wspomniano coś o montażu nowego sterownika.