Zobacz temat - [Rover 200 1.6 1998r ] pomoc pilnie z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200 1.6 1998r ] pomoc pilnie z alarmem

DragonCRX - Czw Sie 06, 2009 23:17
Temat postu: [Rover 200 1.6 1998r ] pomoc pilnie z alarmem
Witam,potrzebuje pomocy w wyżej wymienionym rowerku mama ma zniszczony pilot kluczyk nie wiem czy ma immo i nagle po myciu po zamknieciu drzwi zaczął alarm wyc,nie mozna teraz zamknac auta bez odlączenia klemow oczywiscie odpalic tez nie odpali co zrobic zanim pojde szukac jakiegos magika
magneto - Czw Sie 06, 2009 23:33

amożesz alarm wyłączyć z pilota?
DragonCRX - Czw Sie 06, 2009 23:35

niestety nie moge:(
leszek95b - Czw Sie 06, 2009 23:37

otwórz drzwi z kluczyka, miej je otwarte, zdejmij klemę, załóż po chwili klemę, zamknij drzwi (trzaśnij poprostu),, zamknij maskę, kilka razy wciśnij przycisk od zamykania auta.

powinien zamknąć auto i zarazem się zsynchronizować. po tym zabiegu powinieneś móc otworzyć normalnie z pilota i odpalić.

immo masz zapewne.

DragonCRX - Czw Sie 06, 2009 23:38

zamykam drzwi zaczyna wyc trąbik,otwieram nie wyje nie reaguje na pilota

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 23:40 ]
kolego mam immo chyba ale jak trzasne drzwiami to wyje odrazu

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 23:42 ]
a gdzie i ile jest czujnikow w tym modelu moze bym sprawdzil wszystkie tylko czy mozna je wypinac i ile ich jest

magneto - Czw Sie 06, 2009 23:53

ja obstawiam że winne jest zwarcie w instalacji które ujawnilo się po myciu.musisz wysuszyć krańcówki. u mnie było to samo. wysuszyłem je sprężonym powietrzem
DragonCRX napisał/a:
a gdzie i ile jest czujnikow w tym modelu moze bym sprawdzil wszystkie tylko czy mozna je wypinac i ile ich jest

na to pytanie nie odpowiem bo nie mialem do czynienia z tym modelem

DragonCRX - Pią Sie 07, 2009 00:13

właśnie zapomniałem dodac ze wyłądował się wtedy akumulator z powodu sluchania przez mame muzyczki a wyczytałem ze gdy spadnie napiecie tez cos takiego sie dzieje nic jutro po probuje dzieki za pomoc czekam na dalesze pomysly i oczywiscie lecą zapomogi;)
Brt - Pią Sie 07, 2009 00:44

jak Ci sie alarm uruchomił, to bez sprawnego pilota go nie wyłączysz :/ ...

poczytaj ten temat:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#23

Na przyszłość podstawa to sprawne piloty + kod immo ... i nie będzie problemów z autem :ok: A co do zniszczonego pilota, to na www.tomateam.pl jest do kupienia sama obudowa nowa :ok:

DragonCRX - Pią Sie 07, 2009 09:31

Kolego ale pilot działał tylko wyjałem baterie bo myslalem ze moze to od tego cos sprobuje po programowac go i sprawdze wszystkie z przyczyn wymienionych czyli te czujniki i klape itp jezeli to nie pomoze bede dalej krzyczał pomocy;)
leszek95b - Pią Sie 07, 2009 09:34

no to włóż ją z powrotem i upewnij się, że jest OK. potem synchronizacja opisana wyżej i jest szansą że będzie dobrze...a bynajmniej wykluczymy pilot.

może coś słabo styka? może uszkodziłeś pilot przy rozbieraniu go?

DragonCRX - Pią Sie 07, 2009 13:16

no i powoli dzięki waszej pomocy nabieram pozytywnych mysli ze auto jednak jeszcze pojezdzi mamie:)wsumie tak napewno bylo zwarcie na klapie juz raz naprawiane prowizorycznie zabezpieczylem przed zwarciem wsiadlem do auta juz nie wyje alarm:)i odpalilem auto:)działa jednak synchronizacja sie nie udała jedni mowia ze trzymac przycisk inni ze wciskac nie dziala ani to ani to przy przyciskach mam jakąs lepiaca maź mysle zeby to zetrzec spirytusem czy wódeczka:) przeciez nie rozposci to scieżki chyba>?:)lamka od immo nie mroga wcale odczepilem pilot od klucza zaczela mrugac zdjalem klemy załozylem kluczyk wsadzilem do stacyjki dziala jednak nie dzialaja przyciski wokół których jest ta maź mam nadzieje ze to nie zabezpieczenie anty korozyjne:)hmmmm zobaczymy co dalej

[ Dodano: Pią Sie 07, 2009 16:34 ]
Panowie i jest lipa synchronizacja sie nie powiodła auto odpala często a i nie pali sie kontrolka od immo na desce, pilot nic nie dziala nie reaguje czasem odpala czasem nie nie wiem co robic

[ Dodano: Pon Sie 10, 2009 21:39 ]
A więc tak problem rozwiązany dzięki WAM!!!zwarcie na tylnej klapie spaliło bezpieczniki pod maska zapłaciłem tylko za wykasowanie błędów znajomemu pare groszy podziękował jeszcze raz i temacik do zamknięcia:)

[ Dodano: Pon Sie 10, 2009 21:45 ]
upomnic sie kto zapomogi nie dostał:)bo nie chce zeby ktoś został pokrzywdzony:)