Zobacz temat - [R420Di 96r] wzrosło spalanie po wymianie pompy wtryskowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420Di 96r] wzrosło spalanie po wymianie pompy wtryskowej

laskarm - Pon Sie 10, 2009 11:33
Temat postu: [R420Di 96r] wzrosło spalanie po wymianie pompy wtryskowej
Witam,
musiałem wymienić ostatnio pompę wtryskową. Zakupiłem używaną, w pełni sprawną. Auto spisuje się bardzo dobrze, ale zauważyłem większe spalanie ON. Różnica jest widoczna po ilości przejechanych km i wskaźniku poziomu paliwa, znacznie więcej ubyło paliwa po przejechaniu 200km niż miało to miejsce przed wymianą, po wymianie auto było zatankowane "pod korek". Kąt wtrysku ustawiony jest na 4 stopnie.
Konieczne będzie podjechanie na jakąś dodatkową regulację pompy? Czy można np wyczyścić mapę wtrysku poprzez odłączenie akumulatora na dłuższy czas?

yagher - Pon Sie 10, 2009 12:21

sprobuj najpierw wyczyscic .. jezeli nic nei pomoze to podjedz gdzies na regulacje .. moze dobrze by bylo zmienic kat wtrysku ..
laskarm - Pon Sie 10, 2009 13:08

A jak dokładnie wykonać resetowanie mapy wtrysku ?? Na jak długo odłączyć akumulator ?? Pół godziny wystarczy ?? Po ponownym podłączeniu akumulatora odpalić auto i pojeździć nim, czy ma pracować na wolnych obrotach jakiś czas ??
szoso - Pon Sie 10, 2009 13:08

laskarm napisał/a:
Kąt wtrysku ustawiony jest na 4 stopnie.

to optymalny kąt wtrysku
zacznij od 2

Brt - Pon Sie 10, 2009 13:11

raczej nie zmieni to spalania :/ ... nie wiem niestety OCB ... moze da sie jakoś dawkę wtrysku ustawić :roll: musiałby siejakiś szpec od testbooka lub pomp wtryskowych wypowiedzieć :roll:
sTERYD - Pon Sie 10, 2009 13:56

dawkę wtrysku na pompie się da ustawić, tylko trzeba jakiegoś dobrego fachowca od pomp :/
laskarm - Pon Sie 10, 2009 13:58

sTERYD napisał/a:
dawkę wtrysku na pompie się da ustawić, tylko trzeba jakiegoś dobrego fachowca od pomp :/

Trzeba w tym celu wymontować pompę?

sTERYD - Pon Sie 10, 2009 13:59

chyba lepiej by było cały samochód oddać w rece fachowca ;)
laskarm - Pon Sie 10, 2009 14:01

Ok :)
Póki co dzięki za odpowiedzi :)