Zobacz temat - [R620] Problem z alarmem...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z alarmem...

phoenix123 - Sro Sie 12, 2009 00:17
Temat postu: [R620] Problem z alarmem...
Witam, dziś zauważyłem ciekawą opcję alarmu w moim roverku;) to znaczy po uzbrojeniu alarmu( zamknięcie auta z pilota, trzy razy mrugnięcie kierunkami) gdy otworzyłem z kluczyka( alarm się nie rozbroił) próbowałem odpalić auto i tu moje zdziwienie, czyli po przekręceniu kluczyka włącza się klakson( na chwilę 0,5sec) i samochód nie odpala;) I teraz mam pytanie, mój roverek posiada dwa piloty na podczerwień, z tym że jeden jest popsuty a drugi niby jeszcze działa(z płytki drukowanej w pilocie odpadł kondensator jednak odziwo auto można zamknąć, otworzyć i uzrobić alarm z pilota) ale boję się że któregoś dnia poprostu nie będę mógł odjechać autem tylko dlatego że nie będe mógł otworzyć auta z pilota, co zrobić w takiej sytuacji? Czy wyjęcie bezpieczników coś pomoże? Boję się że będe musiał zamykać auto z kluczyka tylko po to żeby mieć pewność że nim wrócę do domu;(
DANTE79R - Sro Sie 12, 2009 00:19

Proponuję pojechać do elektryka i naprawić pilota, bo inaczej jak się coś zwiesi to nie otworzysz auta a nawet jak zbijesz szybę to Cię immobiliser nie puści
phoenix123 - Sro Sie 12, 2009 00:27

Otworzyć, to otworze bo z kluczyka bez problemu odblokowuje auto, tylko ten alarm mnie martwi...
kasjopea - Sro Sie 12, 2009 00:31

A masz kod immo? Bo jeśli nie, i jeśli ten jedyny czynny pilot Ci padnie, to niestety nigdzie nie pojedziesz :/
phoenix123 - Sro Sie 12, 2009 00:34

A skąd mam wziąść ten kod immo?
kasjopea - Sro Sie 12, 2009 00:57

Powinieneś go dostać jak kupowałeś auto. Jest też możliwość zczytania kodu.
Najlepiej skontaktuj się z mariuszem418.

phoenix123 - Sro Sie 12, 2009 14:31

Hmmm a mój model z 95 roku wogóle ma immo? Bo tak sobie dziś posprawdzałem i doszedłem do wniosku że bez problemu odpalam samochód bez pilota( sam kluczyk pilot leżał w domu) i co dziwne alarm też się rozbrajał z kluczyka.... Więc albo nie mam immo, albo coś dziwnego dzieje się z moim roverkiem;/
Deamian - Sro Sie 12, 2009 16:31

Jeśli masz tzw. łamany kluczyk to immo działa w ten sposób jak opisałeś w pierwszym poście. Ja też mam jedyny i tylko czasami działający pilot :sad: Nie wiem dlaczego. I muszę zamykać samochód kluczykiem. Myślę że najlepszym rozwiązaniem ,w twoim przypadku, będzie dołożenie uniwersalnej centrali alarmu, tak jak już to zrobiło kilka osób z forum (był nawet opis jak to zrobić) i mieć już spokojnie dwa działające piloty i to radiowe więc odpada problem z celowaniem pilotem w czujnik :smile: Sam muszę tak zrobić tylko nie mam się kiedy za to zabrać :/
phoenix123 - Sro Sie 12, 2009 22:54

A jak zamykasz auto kluczykiem to uzbraja Ci się alarm( auto miga trzykrotnie kierunkami?)?
Deamian - Czw Sie 13, 2009 19:41

Jeśli mi pilot działa to kierunki migają i z kluczyka i z pilota ale z tego co czytałem przy zamknięciu z kluczyka nie włączają się czujniki ruchu w środku( Nie sprawdzałem). Bo ja mam inny problem niż ty bo pilot czasami mi działa a czasami nie dlatego nie ryzykuje i zamykam cały czas z kluczyka :/
phoenix123 - Sob Sie 15, 2009 16:59

Ja doszedłem do wniosku że uda mi się go odpalić nawet jeśli pilot się zamoczy, czy z gubi więc narazie nie naprawiam drugiego pilota i niech się dzieje wola nieba;) Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam
Deamian - Sob Sie 15, 2009 17:44

phoenix123 napisał/a:
Ja doszedłem do wniosku że uda mi się go odpalić nawet jeśli pilot się zamoczy, czy z gubi więc narazie nie naprawiam drugiego pilota i niech się dzieje wola nieba;)


A mógł byś napisać jak to można zrobić :?: Bo już raz miałem taką sytuacje i chyba z godzinę walczyłem z pilotem aż w końcu zadziałał :/

fireman - Nie Sie 16, 2009 16:23

Ja, jak nie moglem wylaczyc alarmu i immo, kiedy mi zwariowal, otworzylem maskei pierwsze co wyjalem bezpiecznik od klaksonu aby przestal wyc:), nastepnie powyjmowalem bezpieczniki od alarmu i immo i tak ogladalem miejsce zamontwania alarmu, po kilku minutach jak wlozylem bezpieczniki, zarowno alarm jak i immo mi sie zresetowaly i odblowowaly:)tylko od tamtego czasu nie dziala mi drugi pilot, wiec posluguje sie juz tylko kluczykiem.
podobno dziala tez odpiecie jednej z klem akumulatora

Hans30 - Pią Paź 02, 2009 11:44

do wszystkich teraz .Roverki w wiekszości mają piloty w fotmie trapezu na systemie Luksa
wtedy jeśli zamkniesz auto pilotem a otworzysz kluczem wtedy auto widzi włamanie i wyje klaksonem .
Można sobie poradzic na kilka sposobó :
1 wproawdzić pin kod kluczykiem wkładając go w zamek drzwi kierowcy i postepując
zgodnie z instrukcją -działa na pewno
2. Moźna synchronizować pilota jeśli wypadł (czasem działa) może być tak że pilot
Jest uszkodzony i wtedy wszystko zależy od zdolności właściciela pojazdu
Można to naprawić synchronizować pilota i wtedy działą ale pracy dużo
3 Można jechać po nowego pilota do serwisu -raczej działa jeśli winny był pilot
ale operacja kosztowna
4.Mozna wyłączyć immobiliser powiesieć dodatkowy sterownik Zamka Centralnego
opcja tańsza niż w serwisie i załatwia temat na wieki

darek_wp - Sob Paź 03, 2009 21:37

Hans30 napisał/a:
wtedy jeśli zamkniesz auto pilotem a otworzysz kluczem wtedy auto widzi włamanie i wyje klaksonem .


nie zgodzę się z tym stwierdzeniem - dotyczy r200 i niektórych r600 w r400 otwarcie samochodu kluczykiem po wcześniejszym uzbrojeniu alarmu dezaktywuje go - pozostaje aktywne imo, które trzeba rozbroić pilotem lub kodem